صفحه نخست > دیدگاه > پولیس کابل در دخول انتحاری ها به شهر کمک می کند

پولیس کابل در دخول انتحاری ها به شهر کمک می کند

میرویس جلالزی
سه شنبه 22 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

طی چند روز اخیر شهر کابل دو بار شاهد حملات مرگبار طالبان و وابسته گان خارجی آنها بود.
در این حملات چندین تن از شهروندان معصوم و بی گناه ما کشته و مجروح شدند.
صدها فامیل به خاطر کشته ومجروح شدن عزیزانشان سوگوار شدند و اشک ریختند.

سوال در اینجاست که این ترویست های سیاه دل چگونه به شهر که هزاران پولیس برای حفاظت آن گماشته شده اند داخل میشوند، وچرا آنها درصورت که در نقاط مختلف شهر پوسته های تلاشی ایجاد نموده اند نه میتوانند جلو این حمله کننده گان را بگیرند.

اگر به حملات اخیر بالای ریاست امنیت ملی و مدیریت ترافیک کابل نظر اندازیم واضح میشود که حمله کننده گان با بی شرمی تمام اسلحه ی سبک و سنگین و صدها کیلوگرام مواد انفجاری را از نقاط مختلف شهر داخل مراکز نموده اند که در چند قدمی آن پاسگاه های تلاشی پولیس واقع شده است.
حمله کننده گان با استفاده از ضعف پولیس و فساد موجود در صفوف آنها توانسته اند که به اهداف خود دست یابند وموتر های مملو از مواد انفجاری را داخل شهر نمایند.

چندی قبل یکی از فرماندهان پیشین پولیس کابل از سوی مفتشین امریکایی متهم به انتقال بمگزاران انتحاری به پایتخت شده بود.

و این رسوایی حکومت افغانستان و وزارت داخله این کشور را تکان داد که حتی به برکناری آن مقام منجر شد .
اما ایا اوتنها کسی بودکه به بمگزاران کمک می کرد؟

پاسخ اینست که نه، زیرا به گفته شهروندان هنوزهم پولیس غرق فساد هستند و فرماندهان آنان به بیماری جنون موتر های مادل بلند، دالر، خانه های مفشن و دختران زیبا مبتلا هستند.

فرماندهان پولیس شهر ها حالا آدم های لاغر و کمر باریکی نیستند، شکم هایشان پهن شده، گونه های سرخ و رو های پندیده ایشان بیانگرآنست که آنها چگونه با هشت الی 15هزارافغانی امرار معیشت مینمایند.

اکثریت فرماندهان پولیس وحتی سربازان پاهین رتبه این نیروها از دخانیات مهلک و الکول استفاده میکنند.
رشوت گیری هنگام شب از موتر های مسافر بری در مسیرشهرا ها ، و هم چنان اجازه ی اموال ناقانونه و فراری ازگمرک به داخل شهر ها چندی از صدها مواردی هستند که پولیس در آن دست دارند و در مقابل پول دست به این امورمیزند.

شهروندان میگویند که نیروهای پولیس و فرماندهان آنان معلومات دقیق در باره پناه گاه ها و تمویل گاه های این انتحاری ها در شهر کابل دارد اما به خاطر که از باداران آنان پول به جیب بزنند دست به فاش سازی و گرفتاری آنان نه میزنند.

و دوه حمله ی اخیر در کابل نیز بیانگر این حقیقت است.
این پولیس های مفسد و فرماندهان آنان نه میدانند که چگونه پاسخ خواهند داد، دست مادران و اطفال آن فرزندان نجیب کشور ما که در حملات اخیر در شهر هاه کشته شده اند در یخن این جنایت کاران خواهد بود و به جهنم راه خواهند یافت.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • شک نیست که افراد پولیس در این توطئه رول داشته باشند ولی نه به ان حدی که نوسینده بالا روی آن ابرام میورزد ،همه الا و بلا را به گردن پولیسهای نیگون بخت انداختن فکر میکنم اندگی غلو خواهد بود - بر خلاف نویسنده بالا من متیقن هستم که اکثریت اینگونه حملات انتحاری بگونه مستقیم از درون ارگ بوسیله کرزی و دارو دسته جنایتکار طالب و گلبدین که در ارگ جا خوش کرده اند حمایت و پشتیبانی میشوند ترور تمامی شخصیت های کلیدی و مخالف دولت کرزی که ضدیت شدید به مداخلات آی اس آی در افغانستان داشته اند به تدریج از همین منبع مهندسی و راه اندازی شده اند- مگر افرادی که درکنار کرزی و در کابینه کرزی جا خوش کرده اند به استثنای جند نفر همگی وابسته به سازمانهای مخوف آی اس آی ، سی آی ا و دیگر سرویسهای استخباراتی کشور های مختلف نیستند؟ ببینید، گروه وحشی و خونریز طالبان افراد تروریست برای ای اس آی مهیا میسازند که این افراد را از درون مدرسه های کثیف دیوبندی وبریلوی و اهل حدیث و غیره که در پاکستان موجود اند انتخاب مینمایند ، مغز شویی آنها را افراد خبره مذهبی و ای اس ای انجام میدهند بعد دوباره بوسیله آنها به درون افغانستان برای حملات وحشتبار انتحاری گسیل میشوند بدون تردید یک مقدار جنگ افزار و مواد لازم از سوی آی اس آی به آنها داده میشود مثل واسکت های انتحاری و و بعضی سلاحهای سبک و قابل انتقال ولی با کمال تاسف که لاری های مواد انفجاری و سلاحهای و سنگین و مدهش ازسوی گروه طالبان نکتایی پوش داخل ارگ ریاست جمهوری به آنها داده میشود و حتی تا جائیکه تارگت و هدف حملات وحشیانه تعیین شده است بوسیله عوامل کرزی و استخبارات مربوط به مردمان داخل ارگ با تضمین صد در صد رسانده میشوند و آنها با فراغ بال و با وقاحت و گستاخی وحشی گری تام دست به اعمال جنایتکارانه و ترورو انفجارو انتحار میزنند- اندکی در ترور افراد بزرگ و مطرحی که بوسیله طالبان یا کشته شده اند ویا زحمی و معیوب شده اند، به دقت مشاهده گردد دستان خون آلود کرزی بیشتر از آی اس ای چشمها را خیره میسازد- ازهمینجاست ترور استاد ربانی، و ترور ناکام رئیس امنیت ملی، شاید در اینجا سوال ایجاد شود که چرا کرزی و همدستانش دست به این جنایات هول انگیز میزنند؟
    این یک حقیقت مبرهن است که گروه تروریستی طالبان به فرمایش سردمداران یهود همچون انگلیس و امریکا و اسرائیل بوسیله سرویس مخوف آی اس ای بعد از جهاد مبارک افغانستان و شکست اتحاد جماهیر شوروی ساخته شدند، هدف اصلی سازندگان این گروه وحشی و بیرحم آن بود تا هیبت و وقار مسلمانان را درهم بریزند و مکتب زندگی ساز جهاد را به ترور و بربریت و ایدیالوژی خجسته و آسمانی شهادت را به خودکشی و انتحار مبدل نمایند و بوسیله این تیکه داران جهل و نادانی آنرا تا وقتی ادامه بدهند که در سراسر گیتی بخصوص در ذهنیت خام و نارسای جوانان کشورهای اسلامی معانی و مفاهیم بلند و فلسفی جهاد و شهادت کج و معوج شده به ترور و انتحار مبدل گردد. همانگونه که برای همه مبرهن است گروه طالبان با ماسک اسلام عرض اندام کردند در حالیکه هدف اصلی آنها سیطره یهود و نصاری و آی اس آی بر خطه مبارک افغانستان بود و از مجرای قیبله گرایی و پشتونیزم برای رسیدن به اهداف فوق سعی و تلاش ورزیدند. از قراین بر میاید که از بدو تاسیس این گروه در دو دیزاین، مهندسی شده بودند. یکی گروه قشری و متحجر همانند گروه ملا عمر و حقانی و گلبدین و امثال آن و دیگر گروه طالبان نکتایی پوش همانند آقای کرزی، رحیم وردک، فاروق وردک و دیگران. با بدنام کردن و نابود کردن اقدار اسلامی و هویت انسانی و اسلامی مردم افغانستان بوسیله گروه های متججر طالبان که در گروپ اول کتگوری میشدند بلافاصله گروپ دوم طالبان نکتایی پوش را به صحنه سیاسی افغانستان آوردند. اکنون در این پس منظر دانسته میشود که چرا کرزی از جنایات طالبان دفاع میکند؟ و چرا آنها را برادران خویش خطاب میکند؟ چرا حتی حاضر نیست برای لمحه ای بگونه مستقیم نام طالبان را برزبان بیاورد و بگوید که جنایات طالبان را محکوم میکند. بلکه بگونه مجهول و مبهم سخنان بیهوده و خائینانه در محکوم کردن جانیان خیالی اش پف میکند و این توهینی است به مردم زجر کشیده افغانستان که چگونه طالبان تروریست دمار از روزگار شان میکشند ولی کرزی بر این همه وقایع چشمانش را می بندد و از همان تعهدی نامقدسی که با آی اس آی بسته است هرگز حتی برای یک لحظه آنرا حاشا نمیکند به این جهت دشمنان اصلی و مکار و دشمنان مردم افغانستان فقط و فقط کرزی و دارو دسته جنایتکار او میباشند در عقب همه برنامه های وحشت انگیز ترور و انفجار و انتحار ایستاده اند افراد معمولی پلیس ودیگر مردم بیچاره که هنوز درک نمیکنند استخبارات بیرحم و قسی القلب چه برنامه هایی را در سر دارند ناخود آگاه بخاطر فقر و تنگدستی و اخذ رشوت و مقداری پول غیر مستقیم ابها را به اسیاب بیگانگان میریزند.

  • نوسینده محترم برخی از رویدادهای جامعه که دست پلیس امنیت دولتی و دیکر گروه های ذیدخل را برسی کرده که قسم که ادم کی فکر کند دزست است , ارگان امنیت دولتی خواب اند یا خودشان را به خواب زده اند که دشمن بخل دستی شان تشریف دارند کاری انجام نمی دهند خون اسنان در مقابل پول ارزشش را از دست داده اند و این هم از برکت دین است که طالبان نمایده ان هستند و جناب پروین که از دین دفاع نموده که جناب گفته و از دین اسلام استفاده سوی شده , جناب در کدام دین این جور اسلام می کند انجام می دهد به گفته شما نصارا و یهودی در حالیکه در کدام کشور غربی هم چون جنایتی همه روزه صورت می گیرد. این را نباید فراموش کرد که طالبان کار که محمد می کرد اهنا انها انجام می دهد جز کشتن خون ریزی این ایدیالوژی دین اسلام است .

  • . مردم افغانستان را دالر نشان بده برایت هر کار میکنند. پلیس و عابرش را به ده دالر میتوانی بخری. حکومت و دولتش را با چند موتر لوکس میتوانی بخری. تا این تربیت افغانها باشد پس نه از آی اس آی و نه غرب و نه شرق اجازه داریم گله کنیم. این مملکت بر اساس خود فروشی و نیرنگ تاسیس شده. پس انتظاری بهتر نداشته باشید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس