صفحه نخست > کارتون > طنز روز > مافیای زمینخوار فقط زمین ارگ را نه بلعیده

مافیای زمینخوار فقط زمین ارگ را نه بلعیده

مافـــیای زمـــین خـــوار برعـــلاوه ملـــیون هـــا جـــریب زمیـــن ، هـــزاران قـــبرســـتان کهـــنه و صـــد هـــا برج برق را در کـــابل و دیگـــر شهـــر هـــای افغـــانســـتان بلعـــیده اســـت .
شمس الحق حقانی
يكشنبه 27 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

درین زمینه مصاحبت داریم با محترم سید حسین انوری معاون دوم اتحادیه زمین خواران مبارز افغان که توجه شما را بدان جلب میکنیم :

خـــبرنگار بی بی چهــــل :
انوری صاحب دولت اتحادیه شما را به غصب ملیون ها جریب زمین زراعتی و مسکونی در کابل و سایر شهر های کشور متهم می سازد نظر شما درین مورد چیست ؟

ســـــــید حســـــین انوری :
بلی من این ادعای دولت را تائید می کنم ولی می خواهم اضافه کنم که این عمل از روی هوس نبوده بلکه ما را جبر روزگار به این کار مجبور ساخته.

خـــبرنگار بی بی چهــــل :
معذرت میخواهم منظورتان را نفهمیدم اگر کمی روشنی اندازید بد نخواهد بود !

ســـــــید حســـــین انوری :
منظورم اینست زمانیکه دیگران ملیون ها دالر و ایرو کمک های جامعه جهانی ، سرمایه بانک های کشور و ملیون ها تن طلا لاجورد و زمرد را غصب کنند پس برای ما غریب و غربه بجز همین زمین خاکی برای غصب چه باقی می ماند !؟

خـــبرنگار بی بی چهــــل :
آقای انوری این زمین ها که مال ملت است آیا شما از غصب آن احساس گناه نمی کنید ؟

ســـــــید حســـــین انوری :
او برادر ما که این زمین ها را برای استفاده شخصی خود غصب نکرده ایم که احساس گناه کنیم بلکه ما این زمین های بایر و لم یزرع را به شهرک های مدرن تبدیل کرده و برای همین ملت به کرایه داده و یا فروخته ایم تا که ملت از مشکل بی خانگی نجات یافته و از زندگی لذت ببرد.
شما یکبار به شهرک حاجی نبی تشریف برده و از سوپرمارکت ها پارک های تفریحی و امکانات ورزشی آن باز دید بعمل آرید به یقین که نظر تان در مورد غاصبین زمین تغیر خواهد کرد.

خـــبرنگار بی بی چهــــل :
آقای انوری اولاً که غصب غصب است و شما نمیتوانید با هدف وسیله را توجیه کنید و ثانیاً درین شهرک های که شما از آنها نام می برید چند فیصد از مردم فقیر و بی بضاعت کشور زندگی میکنند ؟

ســـــــید حســـــین انوری :
نی من با این حرف تان جداً مخالفم غصب غصب نیست بلکه یکی غصب برای منافع شخصیست که حرام مطلق است و دیگری غصب برای خدا و مردم است که از شیر مادر هم حلال تر است.

اینکه چند فیصد از مردم فقیر و بی بضاعت در آن شهرک ها زندگی میکنند خدمت عرض کنم که وظیفه اتحادیه ما فقط غصب زمین و ساختن شهرک ها ی مسکونی برای اقامت شهروندان بالای آن است .
اما ما بهیچصورت نمیخواهیم که در کار سازمان های اجتماعی چون صلیب سرخ یا سره میاشت دخالت کنیم چون هرج و مرج و بی نظمی اجتماعی مانع ترقی و پیشرفت کشور خواهد بود.

علاوه بر آن چنین کاری در حکم تشبث در کار خداوند پنداشته شده که گناه عظیمی را در پی خواهد داشت چون خداوند خود به درستی میداند که در بام کی چقدر برف بیاندازد و دخالت ما درینکار مورد پسندش قرار نخواهد گرفت.

سیر و ناسیری که دیدی دست رد بر وی مزن
عیب صنعت در حقیقت غیبت صنعتگــر است

با تقـــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • shamsal khare kheli khare kore khare

    آنلاین : http://kabulpress

  • فرافکنی نکنید این آقای که شما اینجا مصاحبه کرده اید نیمچه مافیا زمین هم نیست چرا با سران مافیا که سالهای سال خوردن و بورده اند مصاحبه نگرفتید آنهای که تمامی زمینها را بلعیده اند واز گذشته های دور تا اکنون به چور و چپاول مشغولند سراغ ندارید بگویید برایتان معرفی کنم.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس