صفحه نخست > حقوق بشر > نامه سرگشاده صدها تن از شاعران برتر جهان علیه نسل کشی مردم هزاره در (…)

نامه سرگشاده صدها تن از شاعران برتر جهان علیه نسل کشی مردم هزاره در افغانستان و پاکستان بزودی منتشر می شود!

روند جمع آوری امضا از شاعران جهان ادامه دارد و شاعرانی که مایل به امضای این نامه می باشند می توانند با کامران میرهزار، شاعر، نویسنده و سردبیر کابل پرس به تماس شوند.
کابل پرس خبری
يكشنبه 27 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: بزودی صدها تن از شاعران جهان همزمان با سالروز نسل کشی در منطقه ی افشار شهر کابل، در حرکتی هماهنگ، نامه ای سرگشاده را خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد، دبیر اتحادیه ی اروپا و رییس جمهور آمریکا منتشر خواهند کرد. در این نامه، شاعران جهان ضمن اعلام همبستگی با مردم هزاره و محکومیت دو قرن ارتکاب شدید ترین جنایات ضد بشری علیه آنان، خطاب به مقامات بین المللی خواسته های مشخص خود را برای توقف کامل این جنایات طرح کرده اند. این نامه که تاکنون به امضای بیش از 217 شاعر از بیش از 60 کشور جهان رسیده، روز یکشنبه دهم فبروری سال روان میلادی، همزمان با سالروز نسل کشی در منطقه ی افشار شهر کابل، به زبان های دری، انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

شاعران امضا کننده ی این نامه از شناخته ترین چهره های ادبیات در سطح کشور های خود می باشند و تعداد قابل توجهی از آنان، جزو چهره های برتر ادبیات جهان هستند که جوایز بین المللی همچون نوبل، پولیتزر، مالمه و جوایز بین قاره ای را از آن خود کرده اند.

روند جمع آوری امضا از شاعران جهان ادامه دارد و شاعرانی که مایل به امضای این نامه می باشند می توانند با کامران میرهزار، شاعر، نویسنده و سردبیر کابل پرس به تماس شوند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • افغان کسی است که از افغانستان است..پشتون تاجک هزاره و امثال آن دیگر اقوامیکه تابعیت افغانستان را دارد افغان است و به عنوان یک افغان قتل هر کسی که در این خاک پناه برده و تابیعت دارد محکوم میدارم و انرا خلاف شریعت و اخلاق انسانی می پندارم. نباید نادیده نگرفت که در این سرزمین ویرانه و اشغال شده تمام اقوام در عین معرض قرار دارد. اما شما نباید قوم گرائی کنید و سبک های که برای نابودی مردم است طرح کنید و شعاربلند کنید که گویا بالای قوم هزاره ظلم است. در حالیکه تمام اقوام تحت شکنجه و ظلم قرار دارد .. و روزانه اگر صد ها هزاره به قتل میرسد هزار ها مردم تاجک و پشتون هم کشته میشوند... شما باید که از مردم افغانستان دفاع کنید نه از یک قوم.
    این را منتق هم قبول نمیکند که شمامیکنید.. یک بار با خود بگوئید که آیا کدام وقت شعار شمااین بوده که ما افغان هستیم و از ظلم علیه مردم تاجک پشتون و هزاره یکجا دفاع میکنیم؟ جواب نخیر میباشد بخاطر که مردم اصیل و شریف هزاره از این کاریکه شما میکنید خبر ندارد وشما چند نفر که نوکر ایران هستید این تبلیغ را میکند. اگر منظور شما از پاکستان است پس باید که تظاهرات را اندازی کنید که شمامل تمام اقوام باشد و از مردم خود ما خوا هزاره باشد یا تاجک یا پشتون یا ازبک د رهر سرزمین که باشد علیه سفارتش در کابل مظاهره کنید ... باز هم زمینه را برای مردم که میخواهد شما را ازهم بپاشاند مساعد نکیند لطفان عاقلانه حرکت کنید..اول شعارخود را تغیر بدهید بگوید که ما از مردم خود دفاع میکنیم شاهد آن خواهد بودید که همین مردم پشتون و تاجک در دفاع ما استاد میشود یا خیر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس