IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > جبار ثابت فاسد ترین مهره ی دولتی در افغانستان

جبار ثابت فاسد ترین مهره ی دولتی در افغانستان

نويسنده: رستاخيز
پنج شنبه 17 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اظهارات عزت الله واصفی مبنی بر دست داشتن آقای ثابت لوی سارنوال افغانستان بر آنم داشت، تا مواردی را که خود به عنوان روزنامه نگار از فساد این چهره ی کاذب و مداری دربار کرزی در اختیار دارم به آنها اشاره کنم. شاید آقای واصفی و امثال آنها بنا بر ضد و بند های درون دستگاهی حکومت و یا هم صف بندی های تنظیمی جرئت به افشای یک گوشه ای از جنایات این دزد دولتی میکنند، که در حمایت آشکار قانون قرار دارد. ولی سازشکاری های درون حکومتی همیشه باعث گردیده تا موارد مشخصی که نشاندهنده ی فساد مهره های بالا رتبه ی دولتی نظیر جبار خان میگردد هیچگاهی افشا نگردد. طوریکه باور دارم که آقای واصفی هیچگاهی جرأت به افشای موارد در دست داشته نخواهد کرد. و بالاخره پس از سرو صدا های مطبوعاتی و واکنش های جبارثابت قضیه مانند هزاران موارد مشابه با توطئه ی سکوت دولتی فراموش خواهد شد. دولتی ها بیشتر به منظور امتیاز طلبی های دستگاهی به نقاط ضعیف یکدیگر اشاره میکنند ولی پس از رسیدن به مقصود آن مورد را هیچگاهی روشن نمیکنند. این چیزیست که امروز به فلکلور سیاسی دستگاه کرزی مبدل شده است.

به هر حال:

زمانیکه یکی از باشنده های ولسوالی پغمان ولایت کابل که از دادن یک مبلغ گزاف رشوه به لوی سارنوال افغانستان یاد آور میشد، فکر کردم مبالغه میکند، اما سپس وقتی چندین تن ادعای مشابهی را ارایه کردند، دریافتم که جبار ثابت آنقدر در گرفتن رشوه زیرک است، که حتی عقل حضرت ابلیس به وسعت آن نمیرسد. طوریکه ایشان مانند اکثر دولتمردان افغان یک حساب کوچک بانکی در حبیب بانک پاکستان دارند. البته قابل ذکر است، که جناب شان به مواردی کوچکی که کمتر از یک ملیون افغانی در آمد را متوجه شان میسازد هیچ کاری ندارند. آقای ثابت بعد ازین که دعاوی ای با منفعت بزرگتر به ایشان مراجعه میکند، خدا ناکرده با دستان پاک و با طهارت خویش رشوه را در دست نمیگیرند. فقط ایشان حساب بانکی خویش را به مراجعین لوی سارنوالی میدهند تا پول مورد نظر ر ادر آن حساب واریز کنند. بعد ازینکه پول به حساب شان رسید، ایشان شفری را از نماینده ی خویش که ساکن پاکستان هست دریافت میکنند و بعد از خاطر جمعی کامل کار شخص رشوه دهنده را بطور قانونی حل و فصل میکنند. شاید کسانی که آقای لوی سارنوال به اتهام فساد بازداشت شان میکنند، به اندازه ی ایشان مکاری و مهارت در سو استفاده از قانون را ندارند، تا حساب بانکی در خارج از کشور باز کرده و حتی رشوه را لمس هم نکنند. از سوی دیگر کسانی را که جبار خان به عنوان مهره های اصلی لوی سارنوالی در ولایات می گمارند، از شیاد ترین انسانهایی هستند، که ابتدا رعب و وحشت را بر پا میدارند و سپس در پرتو این هیاهو کیسه های خود را پر کرده و حق قابل توجهی را به جناب لوی سارنوال ماهانه از طریق همان بانک لعنتی ارسال میدارند. یکی از این مهره های سیاه شخصی بنام حفیظ خالقیار است که مدتی به عنوان سارنوال ولایت بلخ گماشته شد. وی که خود را از رهروان لوی سارنوال در راستای جهاد علیه فساد میدانست، کورکورانه دهها تن از مقامات دولتی را به اتهام فساد طی چند ماه ماموریتش به زندان انداخت. لوی سارنوال که این شخص را برای مقابله با جنگ سالار محلی (قوماندان عطا) و از رقبای تنظیمی اش در شمال؛ به مزارشریف فرستاده بود، شخصی بود که در یک مدت کوتاه از سوی مردم مزار به یک آدم دیوانه و احمق مسمی شد. زیرا کارهای غیر ارادی وی مردم را کاملا مشکوک ساخته بود. اما بعد ها قرار اظهارات تعداد بیشماری از منابع این فرد در حالت دیوانه گی کارهای میکرد و ماموریتی را انجام میداد که مانند ولی نعمتش عقل شیطان هم به آن نمیرسید. او معاون یک اداره را گرفتار میکرد، تا آمرش که تا گلو در فساد غرق است از ترس نزدش مراجعه کرده و برایش رشوه بپردازد. قرار اظهارات یکی از باشنده های مزار که یکی از اعضای فامیلش از سوی این سارنوال گرفتار شده بود وی مبلغ یکهزار دالر امریکایی را در اوایل دسمبر سال گذشته با دستهایش به آقای سارنوال پرداخت تا وی پرونده اش را قانونا حل کند. این منبع گفت که آقای سارنوال رشوه را مانند ولی نعمتش هیچ گاهی با دستانش لمس نمیکند، بلکه آن را توسط سارنوالان کارکشته در شعبه ی تحقیق غیر مستقیم بدست میاورد. و سپس در آخر ماه از پولهای بدست آورده حق جناب لوی سارنوال جبار خان ثابت را از همان طریق حساب بانکی حبیب برایشان روانه میکند. اینها در حقیقت مشت نمونه ی خروار مفاسد مقامیست که کوس ادعایش در راستای مبارزه با فساد گوش فلک را کر کرده است. از همه وقیح تر اینکه پس از افتادن فلم رابطه ی جنسی آقای ثابت با سکرترش که جوان خوش قیافه ای بنام ...(1)است ، بدست یکی از تلویزیون های داخلی چلوصاف شان یکباره از آب بر آمد.

عکس از اسوشيتد پرس

ایشان که این جوان بی تحصیل و تقریبا بی سواد را یکشبه به آسمان بالا بردند، توسط این فلم معلوم شد، که زیر این کاسه نیم کاسه های جنسی آقای ثابت قرار دارد. اقای لوی سارنوال که در بسیاری موراد میخواهد گوی مسلمانی را از چوگان تمام دولتمردان افغان ربوده و درین عرصه ی ریا و نیرنگ خود را مسلمان تر از مسلمانترین ها نشان دهد، برای از میان بردن این بی آبی فورا بورس تحصیلی ای را برای سکرتر نامبرده فراهم کرده و ایشان را به یکی از کشورهای اروپایی جهت تحصیل فرستادند. تا مبادا آبرو ریزی های بیشتری اتفاق افتد. این چیزیست که اکثر مقامات با وجدان لوی سارنوالی افغانستان از آن مطلع اند، اما از ترس نمیتوانند صدایشان را بلند کنند. در حقیقت این نمونه های کوچکی است از واقعیت دستگاه پوشالی کرزی، که بوسیله ی آدمکهای برفی شکل یافته است. این شعاع روشن ترین آفتابها از تیغه های البرز و هندوکش خواهد بود که همه را آب خواهد کرد و آنوقت دیده خواهد شد که مدعیان پاکی و مبارزه درین دستگاه پوشالی، فاسد ترین انسانهای کرده ی زمین اند.

(1) نام شخص مورد نظر توسط کابل پرس حذف شده است.

loading...
loading...

پيام‌ها

 • او هی بابا!

  ما خو چقه سری ای ریش سفید خود حساب میکدیم آخریش ای هم مردار کد. نمیفامیم سری کی اعتماد کنیم. کتی همی ریش کلان هنوز هم ای کارها ره میکنه. فعالیت های جنسی!!!!!!!!!
  من خو برادر درین مورد شک دارم. زیرا فکر نمیکنم ...... شان درین سن و سال بتواند فعالیتی داشته باشد. اما باز هم نمیفامم آدم نمیرد چی روزهایی را میبیند و چی گپ هایی را میشنود. یک روز بشنویم که خود کرز هم همی قسمی یک آدم بر آید. کتی او قره قول وطنی اش. و ازین دم بریده ها شکی هم نیست.
  دورد به میرهزار عزیز این روزنامه نگار افشاگر!

 • جبار ثابت طوری که از نامش پیداست در جبر وستم خویش ثابت و استوار است آدمی است که حتی ادب گپ زدن با خانمش را ندارد. به قول آقای بشارت که شاهد یکی از مکالمات تیلفونی جبار با زنش در کانادا بوده، گفت: جبار بدون درنظر داشت حیای حضور ما به زنش گفت آیا ......... سیاه پوستان مزه ات داده که کابل نمیایی؟
  از طرفی بنده خودم در زمانیکه جبار مشاور حقوقی وزرات داخله بود در یکی ازجلسات یک نفر بعد از وی بدور میز نشسته بودم، باور کنید یخن کرتی وپیراهن وهمچنان نکتایی جبار از چرک دیده نمیشدو رنگ هرسه یکی یعنی سیاه بود. از رابطه جنسی وی با سکرترش همه مردم افغانستان بخصوص مردم کابل آگاهی کامل دارند. این جاسوس پاکستان و دیوانه زنجیری کرزی ذره از پاکی ظاهر و باطنی را هم درخود ندارد. اگر این آدم اینقدر مجاهد پاک مبارزه با فساد اداری است آیا یکبار هم قرار داد های برادر رییس جمهور ( خصوصاً قرار داد فابریکه سمنت بغلان ) را مورد تحقیق قرار داده است؟ آیا وی کدام جنگ سالار حزب اسلامی را گرفتار ومورد پرسش قرار داده است؟ آیا از جنایات علی شاه پکتیاوال ( که به مشوره و همفکری جبار دهها جوان ونو جوان کابل را مورد لت وکوب و اذیت قرار میدهد) سوالی کرده است؟
  معلوم میشود که این آدمک شرفباخته و خود فروخته از چی قماش است.

 • دوستان گرامي سلام! جبار ثابت كه جنگ گلبدين-برهاندالدين راامروزبه شيوه دموكراتيك به پيش ميبرد.به تاريخ دوم ماه حمل كه از جلال آباد روانه كابل بود در پاركنگ سروبي با چند موتر گارد هاي خود استاده بود وخود كلاشنكوف به دست و از طرف راست سرك عمومي بالاي كوه طرف چپ تمرين نشانه گيري ميكرد و مرمي هايش بالاي موتر هاي مردم كه حامل كودكان زنان بود تير ميشد.افسوس كه كامره ويديويي نبود كه فلم گيري ميكردم و خدمت دوستان ميگذاشتم.

  • جبر زمان در هر مرحله ی شکل خودرا تغییر میدهد. کرزی گفته بود که یک آدم قاروق ره میشناسه و لوی (گوی) سارنوال میسازد. بعد تر معلوم شد که جبار ثابت است. جبار ثابت بعنی در جور خویش ثابت این عجب اسم مسما برای این فاسد است.

 • Rasti Chara dar bab-e aqwam aqa-e mojaddadi ke dar gork herat kar mekard wa ba khaterash mojaddadi saheb estefa dad hich kodam malomat namidahid. chara zorash ba o narasid. had aqal mitanist ba mardom begoayad ke dar gomrok herat che migozarad. namidanam mojaddadi che qadr reshwah dada ast?

 • lanat ba in khodfrokhtagan wa jaladan

 • سلام
  اولتر از همه بسیار تشکر از اینکه چهره سیاه این مفسد استفاده جو یعنی جبار خائن را به هموطنان خود معرفی نمودید
  درخاست من از هموطنان من این است تا به نوشتن مقالات در رابطه به این خائن ملی و دست نشانده گلبدین و ISI پاکستان ادامه داده و به رسوائی اعمال زشت این پست فطرت ادامه دهید
  به امیدی روزیکه افغانستان عزیز از وجود این اشخاص استفاده جو پاک گردد

 • هیچ شکی نیست که کسانی که بر ضد آقای ثابت چنین افراطی ابراز نظر کرده اند کسانی هستند که جنایات شیطان الدین ربانی ، سنگ فروش کبیر و جنایتکار ملی مسعود و برادارن او ، دزد و چپاول فهیم و قومندان جرئت و امثال آنها را با بیشرمی و بی وجدانی نادیده میگیرند.

  مشکل بزرگ ما اینست که یکعده فروخته شده و بی وجدان به خاطر پرده انداختن بر خیانت های خود و قهرمانان جنایتکار شان تمام انگشتان شانرا بدون کدام سند معتبر به طرف دیگران نشانه میگیرند و میخواهند به این شکل مردم بیگناه ما را اغفال کنند، بی خبر از اینکه مردم حالا به خوبی میدانند که خائین و جنایتکار است و کی مال مردم را از بلخ و بدخشان تا کابل چور و چپاول کرده اند.

  • جبار ثابت یک چهره وحشی درنده نما دارد اوفقط درباره شهرت خودبه دامن این آن دست می اندازد همطورکه دوستان مان گفته دیگه جای گفتن درباره این چهره سیایی ...نمانده امید است تا دولت مردان امروزی تا به چهره اصلی این وحشی پی ببرند

  • doste gerami khob shod ke yak jenayate degarash ra khodat efsha kardi zera oo ba jenayatkarane bozorg hamdast ast wa khodat in ra tasdiq kardi tashakor az shoma

 • من خودم یک سارنوال هستم که دارای ماستری در حقوق جزا و سابقه بیشتر از 25 سال تجربه در سارنوالی میباشم. اما بعد از آمدن جبار ثابت ترک وظیفه کردم. زیرا دیدم که چی استفاده هاییکه این گلبدینی از قانون و اسلام و جهاد نمیکند. مبارزه علیه فساد فقط یک شعاریست که ثابت با راه اندازی آن میخواهد به جیب های خود و خویشاوندانش را پر کند. من از قصه ی حبیب بانک به کلی خبر دارم و برادر نویسنده یک موضوع بسیار دقیق را اشاره کرده اند. نام نماینده ی آقای ثابت در پاکستان آقای عتیق الله غروال از گلبدینی های سابقه است که هم اکنون در کنار دادن شفر به آقای ثابت دو کمپنی سامان آلات برقی آقای ثابت را که همه از پول رشوه در سالهای اخیر (دقیقا در سال 2006) در اسلام آباد تاسیس شده است اداره میکند. از سوی دیگر با رفتن سمیر جان صمیمی به ایتالیا جهت تحصیل سکرتر تازه ای را که ایشان استخدام کرده اند روابط جنسی شان را با وی دوام میدهند و ایشان در حقیقت تا جاییکه سارنوالان میدانند به این فعل زشت معتادند. بنا چگونه میتوان به صداقت وی در راستای فساد اعتماد کرد در حالیکه خودش یک مفسد است و فساد را به عنوان گوناگونی تجربه میکند.

 • بسم الله والصلات والسلام علی رسول الله و بعد.

  اسلام و علیکم هموطنان عزیز و ارجمند جبار ثابت بدون شک ازجمله منافقین بد کار و فاسد در جمح اعضای دیگر کابینه کرزی است که به استفاده از ریش از سنت رسول نبی محمد(ص) استفاده کرده اسلام را فریب میدهد و خلاف ایات سوره الفتح که باید مو های مردان کل و یا قیچی زده شود بر عکس این ایات شریف به استفاده از مو های جولیده و سرافشان خوداز سنت باداران غربی اش استفاده کرده و دوستان منافق غربی اشرا فریب داده و بیشرمانه نام جهاد را مطابق اصول دین به اصطلاح پیروی از ایات قران مجید به خود ملقب ساخته و این بار نیز با استفاده از عمل شیطانی خلاف ایات قران کریم کمک در راه جهاد از مومنین نه بلکه از دوستان ناتو خود خواستار شده که این کار و عمل شیطانی این مرد سفاک واضعا و اشکارا نشان دهنده اعمال منافقی و شیطانی دیگر وی در بین دیگر اعمال وافعال غیر دینی مذهبی اخلاقی و تربیتی وی است.
  بناها از دست این این چنین افراد ظالم و خدا ناترس وقوع هر نوع جانیات و بیدادگری ها را میتوان انتظارداشت وسلام سلطان محمد

 • تآسف به حال کسانیکه دلهایشان را عقده های گوناگون به ترقیدن رسانیده است.
  تآسف به حال کسانیکه ستاره را توسط دوربین میکاودولی افتاب را توسط جشمان شطر مانند دیده نمی تواند.
  تآسف به حال کسانیکه شف شف میکند ولی سراحتآ شفتالو گفته نمی تواند.
  بلاخره تاسف به حال آنانیکه در شب تاریک به دنبال جنایات چراغ به دست میگردر ولی در روز روشن نمینگرد که تعمیرات وزیرمحمد خان مینه ملکیت کی بود وکی به کدام سرمایه از کجا خریداری کرد.

  کدام دولت مرد کشور مردانه وار مثل شیر عصر( عبدالجبار ثابت) خاینین تاریخ غارتگران بیت المال و جانیان بشریت را برملا ساخته میتواند. به جرأت و ثابتقدمی جناب ثابت صد سلام.

جستجو در کابل پرس