کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > 66 افغان در عراق زندانی هستند!

66 افغان در عراق زندانی هستند!

همراه با نام 25 تن از زندانيان

شنبه 19 آپریل 2008

66 تن از افغان هايی که از طريق خاک ايران برای زيارت اماکن مقدس شيعيان به عراق رفته بودند، در زندانی بنام "بدره " بندی هستند. اين 66 تن، 61 مرد، 4 زن و يک کودک می باشند که وضعيت سلامتی آنان در معرض خطر جدی قرار داشته و هر لحظه امکان مرگ آنان وجود دارد. پيشتر 3 تن آنان بنام های نادر عدالت، شير علی ارباب و ابراهيم رحيمی، در زندان بدره عراق جان خود را از دست داده بودند. در ميان زندانيان کسانی می باشند که حدود 3 سال در زندان عراق بسر می برند.

برخی از زندانيان در نامه هايی که به خانواده های خود نوشته اند، گفته اند که قاضی عراقی بعد از بررسی دوسيه ها به آنان گفته است که شما هيچ مشکلی نداريد اما دولت مهمان يعنی ايران و دولت خودتان يعنی افغانستان شما را فراموش کرده اند و شما ناچار باید در زندان بمانید.

دولت افغانستان هيچ نمايندگی سياسی در عراق ندارد و دولت ايران نيز اجازه ی بازگشت آنان را به خاک اين کشور نمی دهد.

اسامی 25 تن از زندانيان :

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


43 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > 66 افغان در عراق زندانی هستند!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • وقتی يک مهاجر ، روزگار ی دراز در کشور ثانی( ايران) بدون مدرک معتبر بسر برده، وهزار گونه مصيبت ديده، چرا به کشور ثالث ( عراق ) رفته؟ مگر دولت عراق وظيفه دارد هر کس به زيارت بقاع متبرکه می آيد ( حتا بدون اسناد معتبر) از آنان پذيرايی کند و آنها را ببرد هتل هيلتون و حمام سونا؟
  اينان که شيعه گان سر سپرده هستند ، شايد مردن در کنار مزار امام علی و امام حسين را برای شان ، افتخار و فضيلت پندارند ! مگر نه اين است که هر سال چندين ايرانی در راه عزيمت به نجف و کربلا، دچار حوادث دلخراش و مرگ ميشوند ! ، خوب ، خود کرده را چه جای شيون ؟
  از ابلهی گروهی از بندگان خدا، به خدا پناه ميبرم . با احترام . محمد نيازی

 • داکتر صاحب اسپنتا چه میگوید؟ آیا در برابر این نوع بی تفاوتی نسبت به اتباع افغانستان اسپنتا به خود حق داده میتواند که دیگران را جنایت کار نامیده در تپ تلاش محاکمه شان شود. آیا این نوع بی تفاوتی هاجرم نیست؟

  کسانیکه به دفاع از اسپنتاحیاهو را بر پا میکنند چه جواب دارند؟

 • Dawlate Afghanistan baraie azadi ZENDANIAN dar Iraq fawran bayad iqdam konad

 • aqe shan ast khod karda ni dard ast ni darman
  khob yak doha konan ka azad shawan

 • salam be hame
  motmaen bashid ke onha baz ham be ziarat khahand rafta gar azad shavand
  masale chize digarist
  vaghti ma dar keshvare khodeman ekhtiare khodeman ra nadarimdar keshvarhaye digar ke jaye khod dare

 • با سلام و خسته نباشید ،
  راستش با سایت شما از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم و از این خبر بسیار متأثر شدم و متأثرتر از ان، از پیام یکی از برادران بود که نوشته بود " خود کرده را جای هیچ شیون نیست" برادر عزیز همه ما انسانها در زنده گی اشتباهات زیادی می کنیم که اکثر انها قابل جبران نیز نمی باشد، و هیچ انسانی از این امر مستثی نیست شما چه طور به خواهران و برادران خود به جای کمک و یاری و یا حداقل یک همدردی با خانواده های آنان این طور می گویید ، من به عنوان یک شهروند و یک هم وطن وظیفه خود می دانم در حد توان و صلاحیت خود این مسئله را با ارگانهای مربوطه مطرح نمایم تا به یاری خداوند هر چه زودتر این هم وطنان به آغوش فامیلهایشان باز گردند.
  و از دیگر برادران و خواهرانی که صلاحیت و توان این را دارند که به نحوی به این عزیزان کمک کنند ، تقاضامندم یک لحظه دریغ نفرمایندو به یاری انها بشتابند.
  با تشکر: یک هم وطن

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.