در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > نظرسنجی > نامه های سایر وزرا و حامد کرزی را چه کسانی کنترل می کنند؟

نامه های سایر وزرا و حامد کرزی را چه کسانی کنترل می کنند؟

امين فرهنگ خود را اداره کرده نمی تواند، يک وزارت را چطور می تواند؟
شنبه 26 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بخش نظامی استخبارات آلمان نامه های وزير تجارت افغانستان را مرور می کرده و به کمپيوتر جناب وزير دسترسی کامل داشته است. گرچه در رسانه ها آمده که ماموران استخبارات آلمان فقط نامه های وزير با خبرنگاران رسانه ی آلمانی اشپيگل را کنترل کرده اند اما وقتی به کمپيوتر کسی بتوان دسترسی داشت، به اين معناست که تمام محتويات کمپيوتر قابل کنترول است. اگر بتوان به ايميل کسی دسترسی داشت، تنها چند نامه به اشپيگل قابل کنترول نيست و بلکه می توان همه ی نامه های جناب وزير را کنترل نمود. حتا می توان بجای آقای وزير نامه ی رسمی فرستاد و باز هم حتا می توان بجای آقای وزير قرارداد امضا کرد.

گرچه بارها و بارها مردم بی لياقتی وزير تجارت افغانستان را چه در وزارت تجارت و چه در وزارت اقتصاد تجربه کردند، اما باز هم آقای رييس جمهور به قولی که به محمد ظاهر (چپاولگر و عياش معروف) داده که امين فرهنگ وزير باشد، همچنان پايبند است.

با افشای مساله کنترل نامه های وزير تجارت، اين مساله قوت می گيرد که نامه ها و مکاتبات ساير وزرا و حتا جناب حامد کرزی را چه کسانی کنترل می کنند.


قابل توجه رئیس جمهور

اختلاس انجنیر روزی و محمد شاه هاشمی در وزارت تجارت

شواليه خود ما یا سلمان رشدی؟

يكشنبه 9 دسامبر 2007, نويسنده: داود جبارخیل


افغانستان:

اختلاس حدود ده میلیون دالر: با نفت سالاران آشنا شوید!

نويسنده: سنجر قيام

يكشنبه 9 دسامبر 2007

پيام‌ها

  • این وزیرکان جاسوس و وطنفروش چه چیزی پنهان از آمران غربی خود دارند که نیازی به کنترول کمپیوتر و ایمیل هایشان باشد.

    اینان بدون حکم و راهنمایی پدروکیل های غربی شان یکروز هم قادر به آدامه کار نیستند.

    • هیچ جای تعجب نیست ، فکر می کنم این یک حرکت بسیار پیش پا افتاده است. چون،این وزیران و خود کرزی خان بدون کدام مشکلی با باداران شان گزارش صورت جلسه های خصوصی شان را به آنها همه روزه در میان میگذارند، چه رسد به گزارش امضای قرار داد با فلان کمپنی . بسیار جالب است که این کار را خود آقای فرهنگ انجام نداده باشد، چون از زحمت گزارش نوشتن همه روزه خود را بیغم نموده باشد . هیچ شکی نیست که همه ای شان ازهر کشوری که آمده اند و از آنها حمابت میشود ، به آنها مکلف اند گزارش بنویسند .

  • کنترول کردن ایمیل افراد کار مشکلی نیست که این وظیفه را به استخبارات نظامی سپرده اند. من شخصا اینکار را میتوانم انجام دهم و اگر آدرس ایمیل وزیر صاحب را کسی داشته باشد اینجا بگذارد من برایتان محتویاتش را میگویم که چیست و اسکرین شات نیز برایتان میفرستم.

    با آنکه آدرس ایمیل کابل پرس در صفحه اول درج است اما من اخلاقا به میل باکس آن وارد نمی شوم.

  • به نظر من، کنترول نمودن ایمیل ها و نامه های جناب فرهنګ، آنقدر ها شرم آور نیست، جای شرم و ننګ در آنست که با داخل شدن در کمپیوتر آنجناب و خواندن محتویات آن، ماموران استخباراتی آلمان از بی لیاقتی و نادانی این وزیر برجسته ای کابینه کرزی، شرمیده باشند. یقینا، ماموران استخباراتی آلمان به فکر اینکه با داخل شدن در کمپیوتر فرهنګ، به چه رازهای نهفته دست خواهند یازید و چه بسا پلان های دراز مدت اقتصادی و تجارتی را کشف خواهند کرد، اما به مجرد داخل شدن به آن، پی بردند که وزیر صاحب مانند آفتابه یا به قول معروف (افتاوه) است، از بیرون بسیار پر معلوم میشود و از داخل خالیست. کرزی جان، مبارک باشد!!

جستجو در کابل پرس