صفحه نخست > کارتون > طنز روز > کــابل به بنــدر کــراچــی پیــوســت

کــابل به بنــدر کــراچــی پیــوســت

پنجــــاه و پنــــج ملیــــار دالــــر کمــــک هــــای جــــامعه جهــــانی و دعــــای شــــوری علمــــا شهــــر کــــابل را به بنــــدر تجــــارتی کــــراچی پیــــوست
شمس الحق حقانی
چهار شنبه 27 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )


یکی از ضعف های بزرگ ما انسانها همین است که اکثراً بدون اندیشیدن در باره چیزی از دیگران تقلید می کنیم و یگانه دلیل انجام خیلی کار هایمان فقط و فقط عمل کردن دیگران بدان است.
چرا نکتایی بسته می کنیم !؟
زیرا دیگران هم همین کار را می کنند.

اعمار کانالیزاسیون در زیر زمین هم یکی از همین موارد است که فقط یگانه دلیل عمر دراز آن این بوده که همگی از دوران روم قدیم تا امروز کانالیزاسیون را همینطور اعمار کرده و دیگر کسی جرات تجدید نظر در آن را نداشته.

اولین بار در تاریخ شهرسازی جهان شهردار مبتکر کابل دست به این نواندیشی زده و کانالیزاسیون را از زیر زمین به سر زمین انتقال داده که این ابداع خارق العاده ایشان از چندین لحاظ قابل ارج و قدر دانی است.

اول اعمار کانالیزاسیون زیر زمینی به هزینه ای هنگفتی نیاز دارد خصوصاً که در تاریکی ها و سوراخ و سنبه های فراوان آن امکان مفقود شدن دالر های کمکی جامعه جهانی به مراتب بیشتر است.

دوم وجود کانالیزاسیون زیر زمینی می تواند به پناهگاه و مخفیگاهی خوبی برای جانوران خطرناک و مضره چون موش ، مار و گژدم ، طالب و تروریست تبدیل گردد.

سوم کانالیزاسیون سرزمینی بر علاوه اقتصادی بودن در تعمیر می تواند برای مقاصد کشتی رانی و انتقال اموال تجارتی از یک منطقه به منطقه دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

چارم کانالیزاسیون سرزمینی که از شهر کابل سرچشمه گرفته و با عبور از مناطق مرزی داخل خاک پاکستان شده و در بندر کراچی به آبهای گرم متصل می گردد که بدینصورت تمام کثافات و مرداری های شهر کابل و سایر شهر های مسیر عبورش را به پاکستان انتقال داده و جبران صدور کثافات وهابیت و طالبان را به خاک ما می کند.

اما یک مشکل بزرگی در راه کانالیزاسیون سرزمینی وجود دارد که نمیتوان آن را انکار کرد که آن عدم موجودیت آب فراوان در تمام فصول سال است چنانچه حتی چیستان درین مورد وجود دارد که گفته می شود :

چیست آن چیز در میان دو کوه سه ماه آب و نه ماه گوه ؟
جواب : دریای کابل.

اما شیخ الاسلام مولوی کشاف رئیس شوری علمای افغانستان به ملت افغان اطمینان کامل داده اند که ایشان به کمک
سایر علمای جید کشور با خواندن دعا های وفرت باران این مشکل را بزودی و برای همیش حل خواهند کرد.

با تقــــــــــــديم حـــــــــرمت

حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس