IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > فاجعه تلخ در شهر مولانا

فاجعه تلخ در شهر مولانا

مولانا در شهرتو چی می گذرد؟
م. ج
يكشنبه 31 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

چندی قبل اعضای بلند رتبه اداره ارگان های محلی سفر به شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان داشتند.
این سفر اگرچه رسمی بود اما در آن به شمول عبدالخالق فراهی ریس ارگان های محل افغانستان تعداد از اراکین دولتی ا کارکردهای اخیر عطا محمد نور استقبال نمودند و وی را فرزند صادق و عاری از فساد کشور خطاب نمودند.
دزدی در اداره اقای کرزی چیزی نوی نیست اما بعضی ها به حد در فساد غرق شده اند که حالا خود پول های سیل اسای خود را سمت و سو داده نه میتوانند.
ریس جمهور کرزی در چند سال اخیر به قاتلان مردم افغانستان، به قوماندانان نیروهای ایتلاف و تعداد ا چپاول گران مشهور افغانستان مدال های غازی امان الله خان را اعطا نموده که این خود سر اغاز حمایت از دزدان و قاتلان در کشور بود.
گفته میشود عبدالخالق فراهی که ریاست ارگان های محل افغانستان را به عهده دارد یک شخص خان زاده بوده و به پول دزدی هیچ نیازی نه دارد اما اگر به اداره ارگان های محل سری بزنیم دیده میشود که او چندین تن از اقارب نزدیک حتی اعضای خانواده اش را به پست های مهم در این اداره و ولایات مختلف کشور تعین نموده است.
از جمله سفیر افغانستان در اتریش از نزدیکان اقای فراهی است و همچنان والی ولایت فراه، هلمند و چندین ولسوال و معاون والی نیز در بدل پول که از سوی وی و همکارانش نوش جان شده است به این سمت ها گماشته شده اند.
کسانی که دوسیه های اختلاس چندین ملیون داری انها هنوز در دادستانی کل افغانستان خرمن شده است باز هم از سوی یکتعداد ا همکارانشان تقدیر میشوند.
اقای فراهی در نشست از والیان زون شمال کشور در مزار شریف هفته قبل چنین گفت:
"والی صاحبان محترم : لطفا دولت داری و حکومت داری خوب یعنی ...... را از والی صاحب بلخ یاد بگرید "
از این سخنان اقای فراهی بر میاید که والی صاحبان ولایت مختلف شما به فسادتان ادامه بدهید، به غصب زمین های دولتی سرعت ببخشید و همچنان باج گیری ها و شکنجه نمودن افراد بی گناه را نیز تشدید نماید.
اکثریت مردم شهر مزارشریف از بی کفایتی اداره موجود فغان دارند، ایا حکومت نه میداند که کی در عقب این بی عدالتی ها در شهر مولانا ایستاده است؟
در این قسمت از نبشته خود میخواهم تذکر زود گزر از جایداد های اقای عطا محمد نور یاد اوری نمایم که بعد ا خطم جهاد یعنی شکست طالبان تنها در شهر مزارشریف از معاش حکومتی اش که ماهانه به صد هار افغانی میرسد به دست آورده است .

ملکیت های عطا محمد نور:

1. شهرک خالد بن ولید در حومه شهر مزار شریف که 6000 نمره رهایشی در آن موجود است و هر نمره قیمتش از 8000 دالر اغاز و به 20000 دالر میرسد، اقای نور در این شهرکت 200 نمبره در موقیعت های خاص را برای خود اختصاص داده که بعضی ا انها به فروش رسیده و تعداد باقی مانده است .
2. 200 دوکان در مارکیت زیر زمینی شهر مزارشریف به نام خود والی صایب.
3. مالکیت سرای بادم جوار سینا استدیو که قباله اش دو سال قبل به اسم والی صایب ثبت شد.
4. مارکیت عجب خان که حالا کار دوباره سازی اش اغاز شده است و ملکیت فامیل اقای عطا میباشد و قرار است در هفت منزل در آن 500 دوکان اعمار شود.
5. نور بزنس سنتر که در هشت منزل 100 دکان در آن گنجانیده شده است قباله اش به اسم اقای عطا محمد نور ثبت کتاب است.
6. یک باب مارکیت فورش ادویه مقابل بیمارستان بلخ که قباله اش به اسم خانم اقای نور ثبت کتاب شده است .
7. کلینیک لایزری نور.
8. شرکت تیل نور واقع دروازه بلخ در شهر مزار شریف که قباله اش به اسم اقای نور درج شده است.
9. ساختمان های چهار طبقه ای موسوم به میترانور که در آن چهارصد اپارتمان رهایشی دیزاین شده است و قباله اش به اسم میترا نور دختر اقای عطا محمد نور میباشد.
10. مارکیت مقابل زرگران شهر مزارشریف که کار بازسازی آن در چندین طبقه اغاز شده است و قباله اش به اسم اقای اعطما محمد نور سه سال قبل ثبت کتاب شده است .
11. شرکت ترانسپورتی میترا نور که 300 عراده موتر کاماز دارد و همه قراردادهای حکومتی مربوط این شرکت میباشد.
12. سرای میترا نور واقع در سرک عمومی مزارشریف
13. تعمیر مارکیت که بعد از ویران سازی سینمای بلخ در شهر مزارشریف اباد شده است و در آن 1000 باب دوکان موجود بوده و نماینده گی های بانک ها نیز در آن قرار داد ملکیت اقای نور شده است و قباله اش به اسم او 4 سال قبل ثبت کتاب شده است.
14. خالد نور شبکه از پمپ ستیشنل های تیل پسر اقای اعطا محمد نور.
15. ساختمان مجلل رهایشی موسوم به مولانا در جوار قوماندانی امنیه بلخ.
16. منزل خود اقای نور که در چهار طبقه ساخته شده او و دو ملیون دالر رویش هزینه شده است در حالیکه بعد ا فروپاشی طالبان اقای نور حتی مالک خانه ی شخصی در شهر مزار شریف هم نه بود.
17. سرای که در آن موتر های ولسولای شولگره می ایستند که در عقب منزل اقای اختر ابراهیم خیل در 3 جریب زمین واقع شده است نیز ملکیت اقای نور اما به اسم دخترش میترا نور ثبت کتاب شده است .
18. یک باب منزل مجلل ر هایشی در کوچه ی قاضی هاه عقب ساختمان ولایت.
19. یک ساختمان بلند منزل در عقب مکتب سلطان راضیه که به اسم خانم اقای نور در کتاب قباله جات ثبت شده و حالا به یک کلینیک به کرایه داده شده است .
20. انستیتیوت اریا که اقای نور و ضیا مسعود آن را به شراکت اعمار نموده اند و حدود 5 بلاک در آن ساخته شده است .
21. شرکت سرک سای خالد نور از پسر اقای نور که اکثریت قرار داد های سرک سازی مربوط این شرکت است.
22. مالکیت دوه شفاخانه شخصی مولاناجلال الدین و الفلاح که از خود اقای نور بوده و 5 سال قبل قباله اش طی مراحل و ثبت کتاب شده است .
23. مارکیت سینافر که در آن 400 باب دوکان موجود بوده و مقابل پوهنتون بلخ واقع شده است نیز ملکیت اقای نور میباشد.
دوستان عزیز این همه اسناد و اظهارت بر بنیاد همکاری بعضی از قضات وطن پرست ولایت بلخ با شما شریک ساخته شد.
حالا خود قضاوت نماید که اینده این کشور فقیر که اکثریت مردم آن تحت خط فقر قرار دارند به کجا کشانیده خواهد شد؟

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • جناب م.ج
  جناب عطا محمد نور یکی از فرزندان صدیق و مجاهد این وطن است که با وصف این همه جریانات و مشکلات دلسوزانه توانسته کمی و بیش در این وطن سرمایه گذاری کند که بدون شک بالای زندگی مردم عامه تائثیرات خود را دارد.
  مقاله را که شما زحمت کشیده و نوشته اید همه دشمنانه و خصومتگرانه بوده و مردم اصیل این مرز و بوم دسایس شوم شما و قبیله ی تان را سال ها قبل درک و تجربه کرده دیگر انتظار نداشته باشید که دنبال حرف های شما بروند.
  با اضافه اینکه بعضی تجارت های جناب عطا محمد نور را رد نمیکنم و مردم بالایش افتخار هم میکنند چون وطن را بالای پاکستانی ها نفروخته و از تجارت بدست آورده لیکن 90 فیصد جایداد های را که در بالا ذکر کرده اید بی بنیاد میباشد.

  • يك متل افغاني داريم، هر كه بدون موجب صاحب ثروت زياد شود " يا خودش دزد است يا پدرش"
   اين متل به عطا نور و تمام كسانيكه امروز صاحب ثروت شده اند صدق ميكند

 • خداوند اين نويسنده هاي مزدور وكثيف رابه هلاكت برساند كه بخاطر مشوب ساختن ذهنيت هاي مردم افغانستان و بخاطر تشفي اميال سركوب شده نشنليستي شان چگونه بي شرفانه و نامردانه و بي ناموسانه بر فرزندان پاك و صديق افغانستان مي تازند تا به اين ترتيب اين فرزندان عزيز و خدمتگذار ميهن را در ذهنيت ها بكوبند- من مطمئينم كه اين نويسنده هاي مزدور و بي ناموس مثل م -ج هرقدر مثل سگ لق لق كنند انشاءالله كه دريا را مردار كرده نميتوانند- استاد عطاء ولايت مزارشريف را در دوره تصدي شان از جمله استانهاي درجه اول افغانستان ساختند و در شاهراه ترقي و تعالي بگونه حيرت اور سوق دادند آنانيكه در اين شهر مقدس زندگي ميكنند خوبتر مي توانند به حقانيت حرفهاي من باور كنند- از سوي ديگر همين نويسنده مزدور كه ليست طويلي در اخير مقاله شان ارائه داده اند خود بيانگر كار هاي عظيم و و حيرت انگيز در مزار شريف ميباشد- در اين مرحله ايكه كه دوره جنايتكارانه كرزي و كرزي پرستان در افول قرار گرفته است و كرزي مذبوحانه سعي دارد تا طالبان كثيف و بي دين و عصر حجر را بر سرزمين افغانستان حاكم بسازد- مردم افغانستان به شخصيت هايي چون استاد عطاء ضرورت مبرم دارند تا بر ضد طالبان و استعمار آي اس اي و دشمنان ازلي اين مرزو بوم مردم را متحد و منسجم داشته باشد ولي اين نويسنده اي مزدور و كثيف ميخواهند با دست جلو افتاب را بگيرند و استاد گرامي را به زعم باطل شان در ذهنيت ها بدنام بسازند.

 • احمدی صاحب و نصرالله جان خدمت تان عرض شود که بنده هم در مزارشریف زنده گی میکند همان لست طویل را که قلمداد نموده اند خو برای همه گان معلوم است که واقعیت است چه حاجت که بخاطر افشا سازی سرمایه یک شخص از قوم و قومیت سخن میزنید خبرنگاری و تحقیق در کار هر روزنامه نگار یا ژورنالیست است اگر افشا گری نویسنده دروغ است به رویت اسناد و پاسخ که قناعت همه را فراهم سازد جواب دهید باز تجارت آزاد است خدا کند که آقای عطا محمد نور همه مزار را بخرد بشرط که بالای زندگی مردم تاثیر نگذارد و روزی نشود که خون مردم خودرا بخورد و به فکر مردم خود هم باشد اینکه شما گفتید آقای عطا محمد نور برضد پاکستان وطالبان است همین حالی ببینید که پاکستان هرچه بخواهد میکند و از کمر بند مزارشریف هم که براید طالب است تا عمق دره ها و ولسوالی ها فقط داخل شهر آرام است و اگر دزدی ویا قتل هم شود درداخل شهر به خبر ها نشر نمیشود چون در این شهر خورد اگر به خبر نشر شود زودانعکاس هم میکند.

 • من برای تو بگویم اکثریت ملت میخواهند تمام قباله افغانستان را بنام عطامحمد نورشود زمانی بود گذشت دیکربرنخواهد گشت تفرقه اندازحکومت کن شاید چندتاجاهل مانندخودت نوشتی تو راقبول کند حالااکثرمردم آگاه شده اند

  • دوستان محترم . ما نباید از ادم های دزد و قاتل حمایت کنیم ، اگر این دزد کرزی و برادرانش ، احدی ، طالبا ن ، حکمتیار ، خلیلی ، محقق، دوستم ، فهیم ، اسماعیل و یا اعطا باشند . اینها همه روزه مصروف زر اندوزی اند و مردم عام هر ملت را به جان هم میندازند .

 • خواننذه محترم سلام
  در وضعیت حساس کنونی که جوخه های وهابی به همد ستی ارگ وهمییاری حزب اسلامی گلبدین در محو ونابودی همه ارزش های معنوی ما دست بکار اند ومنابر مساجد شهر ها ودهکده ها را در اختیار دارند..وعملا با تحریم ها وتکفیر ها در بخش قابل ملاحظ] کشور حکمروایی میکنندوطوریکه همه گواه هستیم در همین نوروز سال روان خورشید ی.از برگذاری جشن نوروزی دربسیار جا ها جلو گیر ی نودند.پلخمری بغلان...غزنی اندخود..وشهر خای دیگر مانع برگزاری جشن نوروزی شدند.....وبر انند که در ولایت بلخ نیز استیلا یابند......که خوشبختانه والی با درایت بلخ...این دسایس را در نطفه خنثی نموده وهمه ساله جشن نوروزی را
  هم سطح منطقه تجلیل میکند. که این امر نه برای القا عده نه به حزب گلبدین. نه طالب ووهابیون که بخشی ازیک
  پروزه استکبا ر میباشند ..گوارا نمیباشد..اینک..نویسند ه محترم رابه خاطر تضعیف وایجاد نفاق وشقاق گماشته اند....که مگر کاری وکاستانی نماید.....لیکن نه بلخیان این اجازه را به وهابیون وهمدستان سیاسی شاان نخواهد داد//واهمییت امنیت بلخ ووالی با درایت شا ن را میدانند.....اگر نویسند ه مخترم واقعاا قصد سیاسی نداشت..چرا ملکیت احمد شا احدزی.....سیاف...گلبدین برادران کرزی را وصد ها دیکر را بررسی نکر د.......ولایت بلخ درشمال بالنتیجه رهبری سلیم اداری از امنیت نسب برخوردار بوده که به نسبت همین امنیت... سرمایه گذاری نیز صورت گرفته شهر مزار بمقایسه گذشته 20 چند وسعت یافت//////ووو که همه نتیجه مدیریت خوب عطا محمد نور است....که دشمنان میخاهند بلخ نیز مانند بدخشان وکندز وفاریاب ...ناامن تحت نفذ سیطره گروه های نامبرده قرار گیرد.

 • آقا یا خانم ناسیونالیست دیگر مردم فریب ناسیونالیستی ویابرادربزرگ گفتن شمایان نخواهد شد بایدگفته شود برادربزرگ جنایت کار پیرشده درحالت وفات است شایدخودت نادری ویاخلقی پرچمی باشی

  • اقای میر ! بنده نه میر هستم و نی مجددی ، سید ، مجاهد ، طالب ، خلقی ، نادری و ... من از پدر و مادر تاجک میباشم . هر کسی که دزد و ادم کش باشد با او سر سازگاری ندارم ،حتا اگر برادرم باشد .به باور من جای دزدان و ادم کشان زندان پلچرخی است نه ارگ ریاست جمهوری و قندهار ، هرات ، جلال اباد و بلخ .

 • ملت هایی که تاریخ و فرهنگ خودشان را نشناسند، نمی توانند حافظ و نگهبان هویت تاریخی و فرهنگی شان باشند. چون آگاهی باعث تداوم و پایداری می شود و آگاهی از تاریخ میتواند به خود آگاهی وهویت ملی ما کمک کند،به خصوص در این شرایط که "ما" باز با یک آزمون تاریخی مواجه هستیم و هویت مان، زبانمان و شخصیت تاریخی مان مورد حمله قرار گرفته و دولت جمهوری اسلامی افغانستان، «ملغمه ای از بی هویت ترین آدم ها، فاقد مشروعیت، هویت گسیختگی و فساد دولتی سراسری. دولتی که هیچ گاه از ماهیت اقدام خود شرمسار نمی شود، نتیجه آنی و ادامه قدرت برایش مهم است بی آن که به آثار و عواقب آن فکر کند».
  قرار است با دشمنان این کشور به بها ای تمامی ارزش های تاریخی- فرهنگی و خون پاک مقاومت گران وارد «معامله» شود، تنها یک چنین دولتی می تواند این نقش را باز کند.
  اما «ما» صد البته، بدون یک تحلیل انتقادی از این گذشته فرهنگی،سیاسی،تاریخی و پندارهای ملالت بار و زجر آور مان، همچنان بدون درهم شکستن پاشنی چوبین دریچه ذهن وزبان تفکر سنتی، قبیله گرایی وآشفته فکری موجود در کشور نمی توان آنرا کاملاٌ پشت سر گذاشت و از تکرار آن خود داری کرد. بنابرین باید با دلاوری و بی پروا به " رخ" حقیقت تکان دهنده و تلخ گذشته تاریخی و حال نگریست و آنرا به نقد کشیده اصلاح اش کرد.

 • براعلاوه این جایدات های که آقای م. ج نوشته است من میگویم مبلغ سیصد و ده ملیون دالر در بانک NBAD ابودوبی به نام شخص خود عطامحمد نور به مفاد سلانه ای 6.25 در صد ذخیره است. یکروز یکی از مغازه داران دوره ای در این شهر برایم گفت نماینده عطامحمد نور که یکی از دوستان جهادی اش در ابودوبی است در حالی که از نوشیدن مشروب نیشه شده بود میگفت اگر معلم عطا خواسته باشد مرا ازین بیشتر از دارایی اش بترساند من به همه اعضای شورای ولایتی بلخ این موضوع را اعلان خواهم کرد. بر علاوه دوستان آقای معلم عطا آنقدر بی تربیه و بی منطق اند که هر کس بگوید پشت چشم معلم عطا ابروست او را دشنام خواهر مادر میدهند و یا او را قبیله سالار معرفی میکنند که این خود نشان میدهد هم معلم عطا و هم طرفدارانش بی منطق اند.

 • سلام به همه ای بننده گان محترم :
  کار خوب کرده تو بی ناموس بخیل که نتوانستی دزدی کنی
  مردم دیگه را هم نمی مانی که دزدی کنه .
  همه ای کوس کش رهبران مجاهدین بی ناموس دزد هستن .
  این هم به نوبه خود دزدی کرده
  تو بخیل بی وژدان برو کیرش بخور .
  منظورم از همین آدم بخیل نوشته گر که م ج نام خودرا گذاشته است .
  که در کارهای سیاسی دست میزند .
  هه هه هه هه هه هه

  • سلام به هیچکس و کوسی نمیدهم .فقط میخواهم زن هر چه جهادی است بگایم. اگر خدا قدرت دهد از کوس زنهای همه جهادی ها کیسه ای منی میسازم. عطامحمد بیغیرت را به کونش سرب میریزم.

  • او بي ناموس كس مادر خواهر گاي برادر كوني پدر لعنت حرامي بيشعور سرراهي كيرم در كون مادرو پدر و خواهر بي ناموست باد با تو هستم او م- ج كس ننه در حلق پدر و مادر تو بي ماموس شاش كنم

  • بجواب دغ و بغ
   خیالم تو زهر کفکد شدی که چرا به کون تو سرب نمیریزم. زیرا میخواهم اول به کوس زن هر چه جهادی است سرب بریزم بعد به کون بویناک تو. فهمیدی سردار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • م -ج بچيم من متحيرم كه پول اينقدر سرب را از كجا پيدا ميكني شايد از عايدات خانواده ات كه در هيرا مندي و فاحشه خانه هاي پاكستان مصرف كلدار ساختن هستند و يا شايد از كون دادن خودت ؟ كسي چه ميداند، شايد مزه سرب داغ را در سوراخ كونت حس كرده باشي كه به ديگران تجويز ميكني.

 • جناب م-ج ، در مزار شریف یک نفر بنام عباس ابراهیم زاده است. او از تاجران هزاره است که معروف به عباس دالر میباشد. میگویند که او در گذشته کار تبدیلی افغانی به دالر را بروی سرک ها میکرد. و یکصد دالری را همیشه روی جیب پیراهنش در معرض دید مردم میگذاشت و از این رو به عباس دالر معروف شد. اما حالا عباس ابراهیم زاده یک تاجر ملیونر و وکیل پارلمان هزاره است. خوب اگر عطا محمد نور در بلخ والی نمی بود و این ولایت را بصورت یکدست اداره نمیکرد و قابلیت های فردی هم در این اداره و مدیریت نمیداشت و از سوی دیگر انگیزه و منابع اقتصادی هم به عنوان تاجر نمیداشت، زمینه برای عباس های دالر و امثال آن مساعد نمی شد که کارو بار شان رونق بگیرد. و در بلخ آرامی باشد و شهر مزار توسعه پیدا کند . در این شکی شاید نباشد که عطا محمد نور مثل سایر غارتگران تنظیم ها و گروهای قومی و سیاسی یک مافیا و غارتگر باشد، اما وجود او و اداره او موجب این آرامش و توسعه درمزار شده است. اگر او برکنار شد و مزار میدان رقابت تنظیم هایی چون وحدت ، جنبش و جمعیت و حزب اسلامی قرار گرفت، نتیجه همان می شود که در دهه نود بود. قوماندانان وحدت اشپش ها خود را می، ملیشه های دوستم بی ناموسی و تجاوز میکنند، ملیشه های جمعیت و گلبدین هزار فجایع دیگر را انجام میدهند.

 • امروز هر چی پول در این مملکت است از خامنه یی ها و یا از رشوت های سازمان های جاسوسی در زمان قبل از سقوط شهر ها از جمله شهر مزار است. امید نویسنده اول فهمیده باشد که پول ها از کجا امده اند. خوب، عطا کل پول را که از وطن نکشیده ببرد به دوبی و ترکیه ویا به فصاد در بین اجتماع به خرج برساند. به نظر او همان قدر مطمین ساخته شده است که پول ها را در داخل مملکت سرمایه گذاری نموده است. این عمل یک مفهوم خاصی دارد برای انهای که میخواهند جای امن در داخل مملکت برای خود و خانواده و پول های خود بیابند. اینکار سبب میشود که ولایت بلخ پول و سرمایه های بیشتری را نه تنها که از ولایات سمت شمال به سوی خود جلب نموده بل از ولایات دیگر مثل جنوب هم به خود جلب نماید.
  روی هم رفته کاری بدی نکرده است.
  با احترام

 • آقا یا خانم نام نهاد ناسیونالیست هستن بعضی ازتاجکان نشخارگرتمامید خواهان

 • های خرانی که بی موجب از مار خوش خط و خالی به نام عطا محممد دفاع می کنید!!!
  خود شما فساد را تایید می کنید. مثل شما مردم خر و گوسفندی در هیچ جای دنیا یافت نمی شود. آن هایی که از عطا دفاع کرده اند همه تاجیک هستند و به خاطر همین مشترکات قومی از یک فاسد می ستایند. این مارکیت های عطا محمد چه دردی را دوا می کند که شما او خر را فرزند صدیق می خوانید. های خرهای بی دم. شما سزاوار چنین کشور درمانده و فقیر هستید که از دزدان و راهزنان تمجید و تبعیت می کنید. مرگ بر همه شما کسانی که این سرنوشت را پذیرفته اید و به خاطر قومیت یک دزد و دغل باز را پرستش می کنید.

  • او بي نام مادرت را تمام بشريت كس كنه اگه ميگي مادرت مردار شده باشه خواهرت را همه بگاين و اگه ميگي خواهرت زير كير مردار شده باشه زن خودته و زن همه برادران ترا با برادران كرزي همه روس و امريكا بگاين

 • بهتان ها به والی بلخ ، سازماندهی شده اند !‏
  این اتهامات را نویسنده بی هویت سایت فاشیستی بی نوا بر استاد عطا رواداشته است .
  حسین بختیاری ـ مزار شریف
  دنیای مجازی انترنت هم یکی از فرصت های بسیار نیک و شایسته برای کار های ارزنده در حیات اجتماعی است.اما آنانیکه حد اقل جرئت ابراز هویت خود را ندارند، چگونه ازین دنیای مجازی، استفاده های نامعقول میکنند. جای تعجیب نیست، زیرا فرهنگ و اندیشه آنان به همان اندازه یی است که سازنده افکار کاذب شان باشد.
  من از جمع کسانی هستم که گاهگاهی به این دنیای مجازی سر میزنم و از دست نوشت های اندیشمندان بهره میگیرم.هنگامی که به سایت بینوا مراجعه کردم، نوشته سراپا آگنده از عقده و تعصب و بهتان های واضح نویسنده گم نامی را برخوردم که طرز دید موصوف بازتابگر هویت پنهان او است.در این نوشته که زیر عنوان (دبلخ والی د یو ملیارد دالر به ارزبنت ملکیتونه لری ) با بهتان ها و کذب گویی های بی شماری برخوردم که خیلی ها مضحک و غیر قابل باور بود.منتظر بودم و روز ها را لحظه شماری کردم تا پاسخی از آدرس والی بلخ به این نوشته را بخوانم، اما نشد و انتظارم سبب عذاب وجدانم گردید. خود را ملزم دانستم تا به رسم پاسداری از ارزشهای دینی و اخلاقی و پاسداری از تلاش و پشتکار یک افغان با هویت و مبارز که سالهای درازی سنگ سنگ این سرزمین را بوسه زد تا آزادی را به قیمت جانش به ما هدیه کند و امروز با خون دل برای آبادی میهنش میکوشد، حرفهایی برای گفتن داشته باشم.
  نویسنده گم نام سایت فاشیستی بینوا !
  من به عنوان یک شهروند بلخ بامی و با آگاهی عمیقی که از زندگی والی بلخ دارم میخواهم ذهن کاذب شما را به این بخشهایی از زندگی و دارایی حلال والی بلخ مبزول دارم.
  عطامحمد نور فرزند کاکا نور محمد است.پدرش به دلیل عیاری و مردانه گی به (کاکا) شهرت داشت.شما بخوبی میدانید که افغانها به کیها عیار خطاب میکنند.این لقب شایسته کسانی هست که اندیشه بلند مردمی و همت والای انسانی دارند.آقای نور در چنین خانواده یی چشم به جهان گشوده.پدرش از تاجران نامدار و سر شناس بلخ بوده است.شاید در روزگاری که خودت با رسم و اسم پول آشنایی نداشتی، پدر آقای نور سرمایه های کلانی را در امر تجارت سرازیر میکرده است.باور دارم که در تجارت شکی ندارید چون پیشه پیامبری است و راه حلال در آمد.عطامحمد در چنین خانواده یی بزرگ شده است و هنوز دوره مکتب را با موفقیت به پایان رسانیده بود که حس وطن دوستی و پاسداری از آزادی او را به سنگر های گرم جهاد کشانید.به جبهات استاد ذبیح الله پیوست و به زود ترین فرصت با درایت و شجاعتی که داشت به معاونیت جبهه رسید و همین گونه دست آورد های خورد و بزرگ دیگری که شرح آن در اینجا وقت گیراست.اما زندگی امروز والی بلخ و سرمایه و دارایی حلال او که ره آورد یک دسته تجارت های مشروع، حلال و شرعی است، نیازی به پنهان کردن ندارد.
  ما بلخیان عقیده داریم که والی بلخ یا بهتر بگویم عطا محمد نور، شخصیتی با صفات نیکی چون شجاعت، مردانه گی، صداقت، ناموس داری و وطن دوستی آراسته است. او طی سالیان دراز مبارزه در جهاد و مقاومت و مجاهدت در راه اعتلای کشور، اینها را به اثبات رسانید. بیاد داریم روز هایی که فرزندان مردم بلخ از ترس وحشت و تجاوز بر نوامیس شان جرئت رفتن به مکتب و دانشگاه را نداشتند. مال و دارایی شان در امان نبود، زندگی شان در معرض جدی خطر قرار داشت. زمینه هایی برای سرمایه گزاری هرگز مساعد نبود و چه رسد به انکه خبری از آبادی و باز سازی را میشنیدی شاید هم این خبر معجزه یی بیش برای مردم بلخ حساب نمیشد.
  دیروز بلخ حکایتی از وحشت، تجاوز بر حریم شخصی و ناموس مردم و باجگیری از تاجران و سرمایه داران و همینگونه سیمای شهر به نا امن ترین شهر های ما میماند، اما امروز دروازه های مکاتب در دور ترین نقاط این ولایت باز است، پسران و دختران بدون کوچکترین نگرانی به مکتب میروند، دانشگاه بلخ و دانشگاه های خصوصی، موجی از جوانان را با شور و هیجان آموزش در آغوش دارد و موج عظیمی از سرمایه گزاران با خاطر راحت و بدون نگرانی از امنیت مال و جان شان به زندگی خویش ادامه میدهند و در کنار آن باز سازی این شهر، نمایی از کار نمونه و بارز در افغانستان را به نمایش گذاشته است که هر چشم با بصیرتی ازین امر انکار کرده نمیتواند.اینها منظورم این دست آورد های نیک و بزرگ نتیجه تلاش مردی است که آدم های هرزه یی به او تهمت و افتراء میبندند. اینها ثمره مجاهدت عطامحمد نور است. مردی که نور بخش زندگی امروز همدیاران خویش شده است.
  سرنوشت دیروز ما بلخیان را تفنگ و زور رقم میزد، اما امروز ما بلخیان با قانون و حرف مردم رقم میخورد.صدای وجدان بیدار مردم حاکم میدان است.دیروز این قومندان و آن پهلوان حاکم زندگی و ابرو و عزت مردم بود، اما امروز حاکم میدان، قانون است و مردم.بلخ امروز با رشد اقتصادی متوازن و پیشرفت وباز سازی خوب و در کنار آن امنیت مطمئن که اینها همه آرزوی هر افغان با وجدان است، به یک شهر نمونه مبدل شده است.آیا نویسنده گم نام سایت بینوا به اینها غبطه و حسرت میخورد؟ اینها باید خاطر راحت داشته باشند که بلخ تا سالهای دیگر به یک شهر مدرن و پیشرفته شبیه امارات متحده برخواهد گشت، آنگاه از غم حسرت خوری به نیستی خواهند رفت

  آنلاين بنگريد : http://بهتان ها به و...

جستجو در کابل پرس