کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > آبی ها قهرمان شدند

آبی ها قهرمان شدند

پایان جام حذفی هرات با قهرمانی استقلال

پنج شنبه 1 مه 2008, بوسيله‌ى آصف جاهد

تیم استقلال با شکست تیم پامیر نگذاشت تا این تیم طعم دومین فتح جام را طی این سال ورزشی بچشد.
ضربه ایستگاهی زیبای طارق بازیکن چپ پای تیم استقلال در دقیقه 15 بازی تیم پامیر را غافلگیر کرد و استقلال را یک گل جلو انداخت.

تلاش بازیکنان تیم پامیر برای به ثمر رساندن گل تساوی ادامه داشت. ولی درست 15 دقیقه پس از دریافت نخستین گل، توریالی مهاجم تیم استقلال تعداد عدد گل ها را به 2 رساند تا کار پامیر سخت تر شود.
بازیکنان تیم استقلال نیمه اول را با پیروزی به رختکن رفتند.

تیم پامیر در نیمه دوم بازی را تهاجمی شروع کرد و با گذشت 5 دقیقه از شروع بازی در نیمه دوم رشید سلطانزاده یکی از گلهای خورده را جبران کرد.

هر چند گمان می رفت که بازی پایانی به دلیل حساسیت مسابقه از کیفیت خوبی برخوردار نباشد اما هر دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند.

بازی همچنان تهاجمی و دیدنی پیش می رفت که در دقیقه 75 علی رضا از تیم پامیر گل تساوی را به ثمر رساند تا حساسیت بازی بالاتر رود.

تلاش های دو تیم در وقت قانونی بیشتر از تساوی نبود.

این ضربات پنالتی بود که سرنوشت تیم قهرمان را رقم می زد. دو تیم 5 بازیکن خود را برای ضربات پنالتی معرفی کردند: بلال، بشیر، علی، جبار و جاوید افشارزاده برای تیم پامیر، وحید صبور، وحید ندیم، ابراهیم، طارق و نعیم برای تیم استقلال.

بلال نخستین ضربه را به گل تبدیل کرد. اما وحید صبور نخستین ضربه پنالتی خود را به خارج فرستاد تا تیم پامیر برای لحظه یی قهرمان باشد. پنالتی ها یکی پس از دیگری به گل تبدیل می شد. در آخرین ضربه بود که جاوید افشارزاده باید پنالتی را به گل تبدیل می کرد تا پامیر قهرمان شود ولی در عین ناباوری او ضربه خود را به بیرون فرستاد تا تک ضربه های پنالتی قهرمان را مشخص کند.

پس از آن، ضربه پنالتی احمد بارگزی از تیم استقلال به گل تبدیل شد و ضربه معروف از تیم پامیر با جایگیری مناسب محمد قطبی دروازبان تیم استقلال دفع شد و تیم استقلال با حساب 5 بر چهاربه قهرمانی این دوره از مسابقات رسید.
این نخستین قهرمانی تیم استقلال در جام حذفی فوتبال هرات است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > آبی ها قهرمان شدند

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.