صفحه نخست > دیدگاه > افزایش مسیحای ایران

افزایش مسیحای ایران

مهدی های جعلی
مسعود اندیشمند
شنبه 4 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

The Economist گرفته شده از
برگردان: مسعود اندیشمند

در اوایل سال جاری(2013)مقامات ایران یک عده مردم را که در رویداد های جداگانه ادعا می نمودند که مهدی اند بازداشت نمود. مهدی یک شخصیتِ مقدس در فرقه شیعه ی اسلام، کسیکه توسط خداوند بیش از یک هزار سال پیش"پنهان" شد و زمانی برگشت خواهد کرد تا شیطان را در روی زمین تسخیر نماید. براساس یک ویب سایت در قم، مقدس ترین شهر ایران، این نوع افراد را "منحرف" "فال گیر" و "مجرم های خرده جنایات "پنداشته اند؛ کسانی بوده اند که از ایرانیانِ ساده لوح درجریان تعطیلاتِ سال نو با درخواست صدقه ازآنها بهره برداری می کردند. بسیاری مسیحای جعلی توسط نیروهای امنیتی در صحن مسجد جمکران، یک قریه یی در نزدیکی قم، که محبوبیت آن به عنوان محل انتظار ظهور مهدی توسط رئیس جمهور احمدی نژاد در سراسر کشور مشهور گردیده بود، گرفتار شده بودند. زمانی که او در سال ٢٠٠٥ در کرسی ریاست جمهوری نشست، ده میلیون دالر به آن مسجد هدیه نمود.
رکود اقتصادی ایران ممکن سبب افزایش ادعاهای ظهور مهدی در میان مردم شده باشد تا در توهم خروج یک ناجی باشند و حتی در میان زنان این ادعا که آنها همسر مهدی اند افزایش داشته است. یک دانشجوی سابق علوم دینی (آموزش برای امام شدن) میگوید: "در یک فضای باز که درآن مردم می توانند از دولت انتقاد کنند آنها به این نوع مردم باور نمی داشته باشند. او همچنان یادآور شد که بسیاری از ایرانی ها هنوز هم تمام اخبار خود را از تلویزیونِ دولتی و یا هم از روزنامه های مورد تحریم میگیرند .
سال گذشته خانم مهدی غفاری، یک کارشناس مدرسه ی علوم دینی گفت که بیش از ٣٠٠٠ مهدی جعلی در زندانها بوده است. یک روانپزشک تهرانی میگوید که مجتمع های مهدی (کسانیکه به جرم مهدی جعلی بازداشت می شوند) در ایران یک چیز معمولی است. "هر ماه فردی داخلِ این مجتمع ها می شود با باورِ اینکه او مهدی است. "او میگوید: "یک بار شخصی چنین حرفهای بیدادگرانه میزد و خود را در شخص سوم خطاب می نمود که من نتوانستم جلو خنده ام را بگیرم. او عصبانی شد و به من گفت که من "بدحجاب" هستم و در مقابل "امام زمان" بی احترامی نموده ام.
معروف ترین مورد پرونده ی آیت الله بروجردی است؛ کسیکه به ١١ سال زندان در سال ٢٠٠٧ – برعلاوه ی جرم های دیگر- بخاطر ادعا نمودنِ مهدی بودن محکوم گردیده بود. مانند بسیاری از مسیحای با نفوذِ قلابی، او مجبور به پس گرفتنِ حرف خود بطور رسمی در تلویزیونِ دولتی با اعتراف نمودنِ اینکه او علیه مبانی اصلی جمهوری اسلامی بوده است گردیده بود.
آقای احمدی نژاد مدیریتِ خود را "حکومتِ امام غایب" نامیده است. ماهِ گذشته وی به یک گروه از سفرای جدید ایران گفت که خود را مامورانِ مهدی" در نظر بگیرند. پس از اولین سخنرانی وی در مقر سازمان ملل متحد در سال ٢٠٠٥، یک ویدیوی (در انترنیت) پخش شده بود که نشان میداد آقای احمدی نژاد به یک روحانی برجسته ایرانی میگفت که رهبران جهان در جریان سخنرانی وی، با یک هاله ی در اطراف سرش که توسط مهدی خودش در آنجا گذاشته شده بود مسحور گشته بودند.


http://www.economist.com/news/...

You’re a fake عنوان اصلی "تو جعلی هستی" است

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دکتر احمدی نژاد امام مهدی را در نیویورک ملاقات کرده است. امام مهدی به او گفته است که وقتی ریاست جمهوری اش تمام شود دیگر نیازی به ویزای امریکا ندارد تا به نیویورک مسافرت کند چونکه ایشان یعنی امام مهدی فعلا اقامت دایمی امریکا را دارد و احمدی نژاد هم حق دارد بدون ویزا به دیدار اقا برود.

 • دو سه سال پیش اقای احمدی نژاد، ادعا کرده بود ، که نامه را به امام مهدی فرستاده است و از طرف او هم جواب نامه را دریافت کرده است... ههههههههههههههههه

 • گویند خداوند پیغمبران و رهبران مذهبی را نزد خویش خواست و گفت:ًفقط بیست و چهار ساعت باقی است که دنیا به آخر برسد، بروید و پیروان خویش را نجات دهید. هر پیغمبر و یا رهبری که اول به زمین رسید، پیروانش نجات می یابند، باقیمانده هلاک میشوند.
  عیسی در خر خویش سوار شد و حرکت کرد، مهدی از پشت او دوید . برای این که عیسی قبل از او به زمین نرسد، از دمب خر او محکم گرفت و او به زمین افتاد. در همین لحظه از جیب عیسی یک موبایل به زمین افتاد. مهدی پرسید، این چه است؟
  عیسی جواب داد: این موبایل است. این را پیروان من ساخته اند و توسط آن مردم با یکدیگر حرف میزنند.
  مهدی پرسید: میتوانی مرا با احمدی نژاد ارتباط بدهی؟
  عیسی نمره را دایر کرد. مهدی به احمدی نژاد موضوع را گفت.
  احمدی نژاد با سرعت خودرا نزد خامنه یی رساند و موضوع را با او در میان گذاشت .
  خامنه ای به احمدی نژاد گفت: از مهدی بپرس که خر چه شد؟
  احمدی نژاد از مهدی پرسید، خر چه شد؟
  مهدی گفت: خر در راه است، اما بدون عیسی.
  خامنه یی رو به احمدی نژاد نموده گفت:
  الهی شکر. ما نجات پیدا کردیم.

  آنلاین : http://...

 • یکی را ملا عمر کور به بهشت برین میفرستدد و دیگری را خامنهای چونته.
  وای بر حال شما مردمی که در خرافات زندگی میکنید.

 • هیچ باوری به حد باور به امام زمان و یا مهدی مزخرف و خرافات نیست. شیعه یک آیین سرا پا خرافات و کثافت است. اصل تقیه در شیعه وجود دارد که به معنی آن است که شیعه آیین دروغ گویی و منافقت و مکارگی است. صیغه یا نکاح مؤقت در شیعه به معنی رسمی ساختن و شرعی ساختن روسپی گری و فاحشه گری است. از همین سبب این آیین فحشا و کثافت است که در ایران نود در صد دختر ها در محیط مکتب و دانشگاه دوست پسر دارند. شیعه یعنی کثافت، دروغ، تقیه، فحشا، تزویر، کشتار. و سنی هم که چیزی بهتری از آن نیست. اما از لحاظ مذهبی بهتراز مزخرفات و خرافات شیعه ست

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس