صفحه نخست > کارتون > تجاوز جنسی!

تجاوز جنسی!

کارتونی از عتيق شاهد
يكشنبه 4 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

loading...
loading...

پيام‌ها

 • aqay shahid aya shma sharm nadarid ki chnin mozakhrafat ra tarsim mikonid mishawad ki ba yak shakli digar mafhom ra ifada konid wa kabulpress ham khijalat bikashad ki chonin kartoon hay bi arsish ra nashir mikonad

  آنلاين بنگريد : sharm ast

  • چرا جای شرم برای آقای شاهد و کابل پرس باشد و چرا جای شرم برای کسانی نباشد که تجاوز می کنند؟

  • آنچه که واقعیت های جامعه ما درشرایط فعلی وکنونی است این که جنایت کاران جنگی وقدرت مندان بنام اسلام از موقف خود سوء استفاده میکنند به اطفال و دختران خورد سن تجاوز جنسی مینمایند که گراف این جنایات بیشرمانه در این اواخر بنا بر نبود قانون وعدم پیگیری مسئولین امر از موضوع در افغانستان بلند رفته است . واکثراء گذارش میگردد که زورمندان این اعمال شرم اور را
   مرتکب میشوند. حالا اگراین واقعیت ها بر ملا میگردد شرم بر کسانیست که مرتکب این اعمال ناشایست میگردند.

  • چرا جای شرم باشد . این واقعیتی است که در این جامعه وجود دارد . و برای تغییر آن هم در مرحله اول باید وجود این کثافت کاری ها را پذیرفت و بعد از ان به تغییر آن اقدام کرد. هر روز چندین تا از این تجاوزات به نوجوانان توسط این ریش کلانان صورت می گیرد و هیچ کس شرم نمی کند .
   واقعا کدام یک جای شرم دارد. کاریکاتور کارش بزرگ کردن زخمهاست . تو اگر شرم داری بخیر و در جهت خذف این ننگ ملی تلاش کن. در بعضی از شهرها نوجوانان نمی توانند که حتی آزادانه بگردند . این شرم نیست ....... .
   دنیا به کجا می رود و ما .... .

  • سلام کابل پرس.من چشمانم را بسته کرده و زار زار میگیریم چون چیزی از دستم نمی آید که برای دفاع اطفال گرسنه و تشنه و بی سر پرست و یتیم و بی پناه خود انجام بدهم آیا کسانیکه چنین جفارا را بر اطفال ما انجام میدهد انسان استند و آیا شرافت دارند ناموس دارند کجا است دولت ایکه مدافع راستین مردم باشد در حالیکه این جنایتکاران را حمایه هم میکند
   آفرین بر شما کابل پرس و من یکی از علاقه مندان سایت شما هستم بامید روزی که شما بتوانید اطفال عزیز وطن را نجات بدهید

  • WAKE UP Brother.
   it has been more than30 years that we all closed our eyes.
   NOt anymore.
   OPEN your eyes and see what is going on to you
   and to your country and poeple IF YOU ARE AFGHAN.
   what MR Shahid said in his cartoon , is what is going on to you and me.
   IT IS TRUE.
   please open your eyes and see what you see and said it to your poeple.i love MR Shahid and his cartoons.and i wish him the best.

  • شاهد صاحب در کارتون طوری نشان داده که این تنها طالبان اند که تجاوز جنسی میکنند، اما تاجاییکه اخبار پیاپی از تجاوز جنسی درین اواخر بیرون میشود مربوط به جنگسالاران در شمال افغانستان است که مربوط به طالبان نه بلکه جنگسالاران تنظیمی هستند. پس طالب و تنظیمی همه تجاوزکاران جنسی و ستمکار و خاین اند.

   خوب بود که اینرا هم در کارتون انعکاس میداد چون درین اواخر اگر هوا هم خراب شود آنرا عامل آنرا میکوشند طالبان و پاکستان معرفی کنند و کسی از خیانت و جنایت جنگسالاران سخنی نمیزند و میترسند. تنها رد و بد گفتن به خاینان طالبی امروز بی‌خطر است و هرکسی آنرا میزند!!

 • شاهد!

  نمیدانم چرا پای تان را بجان علما لچ کردید؟ باید واقیعت را طور درست آن بیان میکردیـــد. علمای اصیل افغانستان هیچ گاه چنین اعمال زشت و فجیــع را انجــام نمیدهــنــد.

  کارتون های اخیر شما از مزخرفات عاری نبوده و توهین بزرگ در مقابل علمای اصیل افغانستان است.

  به امیــد هـدایت در وجــود تــان!

  • Aqai Rameen wafa!!!!
   Aya metawanid az ahn hulamahike matlabe shuma ast batwre namona yad hawary kuneed.

   Beyayed az aqiqat chashem poshi nakoneid, zera gonagar khahid should.
   wa salam.
   Emroz Afghanistan az daste hulamahi be helm ranj mekashad. Telvezion bayad nabashad, computer bayad nabashad , science wa technology bayad nabashad. Faqad ba mullah nan, pool, wa emtyaz dada shawad tah az mardoom wa az dawlat pushtebani kunad. Albata nazar ba palae tarazoo ke ar taraf wazmeen bashad.

   Az mulai lang tah mulai koor hamai inha dar afghanistan emtehan khuda dada and

  • Mr Ramen jan let’s be honest, He realy not pointing at all of Our Olama . as you can see there.i think you need to educate you a little before you come to Kabul Press site
   we like this site and their Cartoons.

 • here real an fake Ulama does not make sense unless they stop to misuse people’s for there own political and economic interests. the cartoon is i think about a religious culture and our blind faith. it refers to different abuses not only child abuse. we need to separate the religion from politics and do not corrupt it. we nedd to leave the people with there own faith and brghten our minds that we are not responsible to Muallahs but to our God. if i were the cartooniost i would have drawn another one to show how our corrutp religios culture have left us manupolated by the worst creatures our Mullahs have been the source of all plights. they always have been used by foreigners , and the result is what? oh brothers what? open your eyes!!!!!!!!!!!

 • خدمت تمامئ خواننده گان محترم کابل پرس دات اورگ

  در حقیقت نمیتوان ادعا کرد که تنها ملا ها در کشور ما دست به تجاوز جنسی میزنند. از آنجاییکه بر همه گان معلوم است، شهوت جنسی در وجود هر انسان (خصوصاً مذکر) وجود دارد و در صورت ارضاع نشدن از راه های مشروع سر به رسوایی کشیده و بی ارتباط نمیشود به مثال گهربار زبانگشای کبیر جناب پهلوان وزیر خُرم که در مورد مطبوعات و آزادئ بیان دُر افشانی نموده و آنرا به ( شکم خود و یا دیگ بخار 2000 لیتره) تشبیه کرده بودند. خوب، اگر این دیگ بخار کدام منفذ قانونی نداشته باشد طبیعیست که منفجر شده و مانند انفجار شکم جناب خُرم وطن را پُر از کثافت خواهد کرد.

  بهر حال شهوت جنسی اگر از راه های مشروع ارضاع نگردد، حتی در قلب اروپا و در قرن بیست و یکم نیز میتواند خجالت آور باشد. این هم نتیجه تحقیقات خود مردم به اصطلاح متمدن و پیشرفتۀ اروپا! بخوانید و بدانید که بجز از ملا های گمراه (البته حساب ملا های واقعی و صادق کاملاً جداست)، غیر ملا های نادان چی دسته گل هائ را به آب میدهند...

  البته شما شاید داستان خانم الیزابت که به مدت 24 سال توسط قبله گاه محترم خودش به فیض رسیده، ناتاشا جان و آن خانم دیگر، که به مدت 28 سال در فرانسه باز هم توسط قبله گاه خودش به فیض رسیده اند همۀ تان خوانده اید و به فرهنگ و قوانین اسلامی میلیارد ها بار شکر کرده اید. خیر است که بعضی ها به زبان نمیآورند اما در دل از این اعمال ننگین متنفر اند. چون آنعده از مخالفین دین میبن اسلام که از تجاوز جنسی به خواهر، مادر، و دختر خود مخالف اند به قوانین اسلامی به دیدۀ قدر مینگرند، حالانکه در اسلام زنا و لواط نه تنها با محارم بلکه با افراد دیگر نیز به هیچ وجه مجوز ندارد.

  خوب در کشور های به اصطلاح متمدن و پیشرفته وقتیکه پدر ها و یا مرد ها اینقدر مهربان باشند، پس بقیه مرد ها در کشور های چون فغانستان، واویلایستان، شیونستان ... و نالهیستان تا چی اندازه میتوانند مهربان و دوست داشتنی باشند؟؟؟!!!

  عاقلان را یک اشاره کافیست!

 • سلام خدمت همه خواننده گان گرامی و شاهد صاحب تقدیم است.

  شاهد صاحب! بنده یکی از علاقه مندان خاص کارتون های شما بوده اما متاًسفانه اخیراً کارتون های تان به طرف دیگه روان است.

  کارتون های اخیر تان بیانگر حقیقیت اصلی نی بلکه کاملاً توهین در برابر علما است.

  شاید بعضی بزرگ ها و علما کم علم و بی عمل باشند که به چنین اعمال فجیع و زشت دست بزنند اما علمای اصیل افغانستان از چنین جنایات مبراء انـــــد.

  بناءً شما میتوانیستید که بدون توهین به علمای دین حقیقیت را طور دیگه و به شکل اصل آن بیان میکردید.

  به امید موفقیـت مزیــد تــان!!

  • در نگاه اول درد و اندوه نا شناخته از مورد تجاوز قرار گرفتن یک کودک،هر انسان شریف را نا راحت میسازد .احساس غضب بر فاعل و احساس ترحم بر فردی که بالایش چنین تجاوز نا روا صورت گرفته بوجود مییاید.اما اگر بالای تصویر ان طفل اسم طالب را بنگارید قضیه بکلی شکل دیگری را بخود میگیرد.چونکه از قدیم حکایاتی موجود است که چلی ها و یا طالب ها در مرحله اول، تجارب زیادی از این قبیل با ملا ها دارند.و در مرحله بعدی وقتی بزرگتر شدند، خود این ملا ها تجارب اموخته شده شان را بالای چلی های جدید تر ازمایش میکنند.فکاهی های زیادی در این ارتباط وجود دارد.همه ریشه در حقیقت دارند.همچنین این واقعه تنها در بین مذهبیون مسلمان نیست.بلکه کلیسا ها و صومعه ها حکایاتی به مراتب درد ناکتر از این را در خاطر دارند.قضایای زیادی از تجاوز کشیشان بر نو جوانان راهب و راهبه ها وجود دارد.انهایی که زیاد تر از دینداری لاف میزنند .بیشتر از دیگران آلوده تر اند.

   فرزندان تان را از دسترس این ارازل دور نگهدارید.

  • سلام خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس!

   به جواب آقایون که میخواهنــد علمای اصلیل دین خصوصاً علمای افغانستان را بد نام سازنـــد!!

   قسمیکه به همه دنیا هویدا است هر نوع تجاوز جنسی در دین مبارک اسلام منع قرار داده شده و کسانیکه این عمل را انجام میدهند اشد مجازات برای شان در نظر گرفته شده است.

   شاید بعضی علما همه باشند به این کار نامشروع دست بزنند اما آنها مستثنی بوده و ما نمیتوانیم که در این کار تمام علمای اصیل رادخیل ساخته و مورد توهین قرار دهیــم. من به صراحت کامل گفته میتوانم که علمای اصیل افغانستان هیچ گاه به چنین اعمال زشت دست نزده و این اعمال از دست آنها نخواهـــد سر زد. اما آن فکاهیات را که مردم ما ترتیب داده اند همه آنها فکاهی (ساختگی) و کاملاً حقیقیت ندارد.

   این اعمال زشت نه تنها در کشور های اسلامی بلکه در کشور های غیر اسلامی و اروپائی زیاد تر و به شکل وحشی تر دیده شده که مثال واضح آنرا در لینک ذیل به خوبی مشاهده کرده میتوانید.

   http://www.bbc.co.uk/persian/w...

   امیدوارم از توهین و تحقیر علمای اسلامی دست کشیده و حقیقیت اصلی را جستجو کنید!!!

   به امید پیروزی و هدایت در وجود تان!!!

  • اسلام دوست گرامی ! باعرض معذرت من بسیار دیرمیفهمم ویابقول معروف سال فهمم ، اگرمحبت نمایید وروشن سازید که منظور شما ازعلمای اصیل وغیر اصیل چیست ویا دراساس عالم کیست ؟ برای ما مفید است . اگرفرض جنابعالی ازعالم ملا یامولوی باشد بنظرم سخت دراشتباه هستید . قطع نظر ازمعانی اکادمیک علم درشرایط امروز ، اگر تنها به معنی عامیانه علم که همان دانستن است نیز اکتفا نماییم ، آنگاه ملا ومولوی ویاامیرالمومنین وولی فقیه شامل جرگه علما نمیگردد وبدبختانه آنها یک قشر نفهم ، ضدعلم وسرکوبگر علم ودانش بشری اند . بنظر من دراستنتاج عامیانه ازعلم به زرگر، دهقان ویاآهنگر میتوان اطلاق علم ودانش نمود زیرا آنان قوانین واصول حاکم برکاروپیشه ای خود را درک نموده ومطابق به آن بصورت مداوم ازلحاظ کیفی وکمی تغییر درجهت حرکت به پیش وروبه تکامل ایجاد مینمایند ومحصول وسنتز عمل شان نیزمفید وبازده است . دررابطه به کاروحرفه باصطلاح علمای دین تاجائیکه بشهادت تاریخ مربوط میگردد ، وبه تجارب روزمره زندگی درکشور های تحت سلطه نظامهای مذهبی واسلامی نظرمیاندازیم ، جای پیشرفت ، تعالی وحرکت به جلو ازابتدا تاحال کماکان خالی است . من باشما موافقم که تجاوز جنسی آنگونه که دردنیای مذهب زده ای ما تعریف میگردد درشان تمام ملاها ویاروحانیت نمیگنجد ، ازنقطه نظر عرف بین الملل وبشریت آگاه امروز اما تجاوزجنسی درکشورهای اسلامی یک اصل پذیرفته شده دینی بحساب میآید . ازدواج وجماع مردان مسن تاسقف پنجاه سال بادختر نه ساله را چگونه باید تعریف نمود .آیا نزدیکی باطفل نه ساله که دردنیای امروز سالهای آغازین دست یابی به دانش وعلم برای آنان بحساب میآید تجاوز جنسی نیست ؟ آیا نه سالگی دوران طفولیت نیست ؟ وطفل نه ساله ازلذت جنسی چیزی میداند؟ واونسبت به پیامد های ازدواج وعواقب زندگی خود آگاهی وشناخت دارد؟ آگاهانه وشعوری تن به ازدواج وآغاز زندگی دشوار وپرمشقت خانواده گی آنهم درکشورهای عقب مانده اسلامی میدهد؟ ازنقطه نظرحقوقی هرعملی که برخلاف میل ، اراده ، آگاهی وتوافق طرف صورت گیرد تجاوز ، تعدی وظلم بحساب نمیآید؟ ثانیآ دردین اسلام داشتن غلام وکنیز وتصرف نسبت به آنها مطابق به اختیار ومیل صاحبان ( توجه شود به صاحب بودن انسان نسبت به انسان دیگر!!) آنها مجاز دانسته شده است ، مخصوصآ که قرآن بصراحت نزیکی وعمل جنسی مولا را با کنیزان بیشمار دستور میفرماید وهیچگونه تشریفات عرفی وشرعی نیز قید ولازم دانسته نشده ! پس عمل جنسی با یک انسان اسیر که فقط وفقط بخاطر شرایط زندگی مادی ، موقعیت نازل اجتماعی ومحرومیت اقتصادی یاجبر روزگار آزادی اش را نزد انسان همنوعش به گرودارد ، تجاوزجنسی نیست ؟ اگر زره ای ازاحساس انسانی راملاک قضاوت قرار دهیم آنگاه بنظر نمی رسد که انسان های دربند واسیر ومحکوم رغبت ورضایتی به عمل جنسی با انسانهای ستمگروحاکم برخود را ندارند . دراینصورت آیا رابطه جنسی با آنان درغیاب میل باطنی تجاوزجنسی نیست ؟ ثالثآ دراختیار داشتن چهار همسر برپایه ای داشتن اقتصاد نیرومند که درواقع حکم سلطه اقتصادی را دارا است ، تجاوز نیست ؟ آیا حد اقل ازنظر روانی وشخصیتی زنان دوست دارند وعلاقه مندهستند که شوهران شان باچند زن محبت ورابطه داشته باشد؟ آیا حساسیت زنان نسبت علاقه مندی شوهران شان به زنان دیگر از ضریب بالایی برخوردار نیست ؟ آیا تن دادن یک انسان به جبرحاکم برخود وبیچاره گی دربرابر ظوبط ناعادلانه درنظام اجتماعی که زیستن دراسارت را سبب گردیده است ازنظر عدالت اجتماعی وظوابط اخلاقی درحکم چیست ؟ واینگونه همخوابگی ها براساس ارضای میل جنسی مردان تجاوز جنسی تعریف نمیگردد؟ به غنیمت گرفتن زنان غیر مسلمان که عمل جنسی با آنان ازاوامر ودستورات آسمانی مسلمانان پنداشته میشود وحتی انگیزه اصلی لشکر کشی های اعراب مسلمان بردیگر کشورها منجمله سرزمین افغانستان را تشکیل میداد به آینده میگذاریم . امید وارم آقای اسلام دوست مختصر یاد آوری ما را حمل به عقده مندی نه نموده ومارا روشن سازد.

 • Salam to all,
  It is very sad to see that our educated indiveduals acting like this. I want to ask Mr shahid,
  1. Don’t you think that by drawing cartoons like this you create distance between Mullahs and other groups, which will isolate mullahs and eventually will provide golden chance for ISI to use them again?
  2. Can you tell me why educated people and governments in other countries are dealing with Mullahs and other religest guys carefully?
  3. Are child abusers more among mullahs then warlords and other criminals?
  4. What do you think why Pakistanies are doing their best to engage mullahs in political activeties? and we are trying to keep them away?

 • سلام به آقای شاهد!
  از دیدن کارتون تان یک شعله سوزنده که تا اعماق استخوانم را می سوزاند و تا حال سوختن آن ادامه دارد، به جانم افتاد فقط بغضی که در گلویم نشسته بود حالا باز شده و من زار زار میگریم. من یک محصل دوره دکتری در کشور ایران هستم و مانند هر افغان دیگر آرزوی خدمت به این مردم بیچاره و مظلوم را در سر دارم...اما وقتی می بینم مردمم اینطور رایگان در دست زورمندان قربانی می شوند، از درد نمی توانم روی پاهایم بایستم. به هر حال من که از خواننده های همیشگی کابل پرس هستم، اینبار آخرین تصمیمم را گرفتم که نظرم را بدهم.
  دست شاهد صاحب را میبوسم اما خدا شاهد است که از روزی که کارتون تان را دیدم دیگر همچنان می سوزم...و در آخر خطاب به آنانی که آمده اند و وکیل مدافع این متجاوزین و جنایتکاران شده اند می خواهم بگویم شرم باد بر شما که این کثیفان و انگل های جامعه از حمایت برخوردار می شوند اما آن بیچاره که مظلوم قرار گرفته همچنان بی حمایت!متاسفم بر آنانی که خر شده اند تو نباید به خاطر توجیه کثافت کاری های خود و امثالت به اعمال اروپایی ها متوسل شوی تو در فکر اصلاح و ریشه کن کردن این جنایات باش که در حال سوختاندن ریشه جامعه است.

 • آقای شاهد مؤفق باشید! ضمن تقدیر ازکارپرثمرشما در طرح وارائه کارتون ، یک انتقاد را نسبت به کارتون همین صفحه وارد دانسته وباشما درمیان میگذارم . کارتون مورد نظر درذهن خواننده وبیننده سایت این تصور را ایجاد مینماید که تجاوز جنسی ورسواتر ازآن کودک آزاری تنها پیشه وعمل ملاهای اهل تسنن میباشد وبهتر بود حضور روحانیت مبارز شیعه نیز صفحه را جالب تر وواقع بینانه تر جلوه گر میساخت . اگر هنوز در آلوده بودن بخش اعظم ازروحانیت ما دراین عمل قبیح تردید دارید ، لطفآ به مدت لااقل یک هفته ازهزاره های راستگو ، بدعت ستیز وضدخرافات پرس وجو نمائید آنگاه حقایق بشما روشن میگردد . بنظرم سیاست نشراتی سایت ایجاب نیمدارد ورنه این جانب شخصآ این مسئولیت را بعهده گرفته وگذارش فراوان ودرعین حال مستند برای شما وگذراندن ازحضور خوانندگان گرامی تهیه میداشتم که شما بدون تحقیق وبررسی در آن زمینه ملزم به قبول آن نیز نمیبودید. درحالیکه خود دوست گرامی خبره تروآگاه ترازمن هستید ، پس یک جانبه وازموضع گرایشهاوملاحظات قومی ، مذهبی واتنیکی به کمبودها برخورد نمودن ، نه تنها سازنده ومنصفانه نیست بلکه ازارزش ونقش مثبت کارهنری هنرمند ویانویسنده نیز میکاهد . به خدای محمد، عیسی وموسی وتمامی خدایان مورد پرستش دراین دنیا سوگند که روحانیون مبارز شیعی ما درمحراب مسجد بارها وبارها به دختربچه ها وکمتر به پسر بچه های معصومی تجاوز نموده اند که والدین واولیای شان باخلوص نیت وازصمیم قلب قرآن محمد وتوضیح المسایل نمایندگان وی را زیر بغل آنها نموده وجهت آموزش به مسجد سپرده بودند و....... رهی جزکعبه وبتخانه میپویم که میجویم گروهی بت پرست آنجا ومشت خود پرست اینجا

  • علمای اهل تشیع نیازی به تجاوز جنسی "غیرقانونی" ندارند، آنان به خود فحشا را رسمی ساختند و نامش را گذاشته اند صیغه. هروقت دلشان خواست، زنانی و دخترانی را صیغه میکنند و جنون حیوانی شانرا فرومینشانند.

 • با سلام به دوستان عزیز در در عنوان این کار تون یک تناقض اشکار است صیغه چه ربطی به تجاوز دارد اگر یک زن بیوه که شوهر ندارد بخواهد با یک مرد برای مدت معلوم با رضایت هردو طرف ازدواج کند (در فقه شیعه رضایت زن ومرد شرت صحت ازدواج می باشد چه دائم یا موقت در غیر این صورت صحت ندارد) تجاوز می باشد.
  باید به عرض دوستان برسانم ما طبق رساله مراجع اعلم تقلید که به ان عمل می کنیم (در تشیع یا باید خودت فقیه باشی وطبق نظر خود در فروع دین عمل کنی فقیه به کسی گفته که می شود که بر فقه اسلام اشراف کامل داشته باشد که باید سالیان دراز تحصیل کنی که معادل دکترا ی اموزش اکادامیک می باشد ودر غیر این صورت بایدطبق نظر و رساله یک فقیه اعلم که شراطی دارا باشد که یک فرد وارسته از طعلقات دنیا وشجاع و... که درعلوم دین سرامد عصر خود باشد که معمولا در هر زمان به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد باید عمل کند .که اکثر جامعه و اکثر علمای دین ازاین گروه می باشد.)
  در امر صیغه همان ضوابطی که بر ازدواج دائم حاکم است حاکم می باشد به جز یک چند مورد یک مورد ان زن از مرد ارث نمی برد ولی فرزند حاصل از ازدواج از پدر ارث می برد وفرزند قانونی او می باشد مانند ازدواج دائم ویکی مدت ازدواج معلوم می باشد.ودیگر اینکه در مورد زنانی می باشد که خود قیم خویش می باشد که قبلا ازدواج کرده و اکنون یا از همسرش طلاق گرفته یا همسرش فوت کرده ودر ان باید نکاح خواند شود که می تواندمرد یازن که توانایی خواندن نکاح را بخوان وطبق نظرتعدادی از مراجع صیغه عقد به زبان خود طرفین خوانده می تواند به شود مثلا به فارسی یا... که طرفین بفهمند ویا به اصل عربی ان ودر ظمن زن نباید مشهور به فاحشه باشد یا به عبارتی روسپی باشد که در این صورت باطل می باشد وحکم زنا را دارد مگر اینکه زن از این فعل خود توبه کرده باشد و از رابطه خارج از امر نکاح بپرهیزد. که فرد از این امر به یقین برسدو دیگر زن هنگام عقد مهریه خود را معلوم کند و بعد از پایان مدت صیغه باید عده نگهدارد وتا زمان پایان عده نمی تواند باکسی دیگر اذواج کندو ... ظوابط دیگر که اینجا مجال ان نیست که باید به ان عمل شودحالا به نظر شما صیغه به تجاوز شباهت دارد.
  ایا صیغه خود یک ابزار برای تخلیه سالم وبا ظابطه افراد جامعه از نیروی جنسی و باعث می شود که در جامعه تجاوز ولواط و فهشا کم شودوباعث بالا بردن امنیت اجتماعی می شود بعضی دوستان به عمد یا به اشتباه مطالبی می گویند که خود بیانگر بی خبری از این امر می باشد. و باید بگویم این امر جدیدی نیست که دوستان گفتن علما شیعه از خود در اوردن .(البته درفقه شیعه باب اجتهاد باز می باشد فقها بر طبق ایات قران و روایات موصق احکام جدید را وضع کند که احکام جدید زمان می باشد . مانند تناسخ یا شبیه سازی و غیره ... که با شرع برابر باشد .) از زمان پیامبر این مورد بوده که بهتر است کمی تحقیق شود و مطالعه بدون پیش داوری کند

  ازدواج موقت یک حکم مدرن اسلامی هست که برای جامعه امروز بشر یک امر لازم و راه گشا می باشد که متا سفانه در جامعه امروز اسلامی حتی بخصوص در جامعه شیعی متروک مانده که امروز در ایران زنان از این امر حساسیت و نفرت دارد که به خاطر تبلیغات رژیم سلطنتی گذشته مانند فیلم فارسی های ان زمان پر از بد ماشی ولات بازی که هنوز در ذهن جامعه ماننده حتی روحانیت در ایران تحت تا ثیر تبلیغات فمنیستی (البته خود این امر باعث جلوگیری از ازدواج های مجدد دائم می شود که خود رد راستای منافع بانوان می باشد) و روسبات اخلاق دوران شاهی از باز کردن این موضوع در جامعه طفره می روند بی اساس بر ان شروط وملا حظات من دراوردی می گذارد . که خودباعث شده جوانان از این امر استقبال نکند.وباعث گسترش فهشا شده

 • ممنون از اینکه عنوان کار تون را تصحیح کردید. موفق باشید

جستجو در کابل پرس