کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اعلامیه جمع از دانشجویان هرات به حمایت از دانشجویان اعتصاب کننده دانشگاه (...)

اعلامیه جمع از دانشجویان هرات به حمایت از دانشجویان اعتصاب کننده دانشگاه کابل

پنج شنبه 23 می 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

بدون شک همه ما به این باور رسیده ایم که تبعیض و فساد در تمام ادارات دولتی افغانستان بیداد می کنند و مانند یک عقده سرطانی این پیکره عظیم ملت افغانستان را به پرتگاه نابودی می کشاند.
از آنجای که دونهاد مهم آموزشی وتربیتی (تحصیلات عالی ومعارف) کشور، در ایجاد فرهنگ همگرایی در بین شهروندان بایستی نقش سازنده و حیاتی داشته باشند، اما متأسفانه منشأ تبعیض و سوء استفاده از مقام در کشور دانسته می شود.


اعتصاب دانشجویان دانشگاه کابل برای انجام رسالت انسانی و ملی شان که همانا داد خواهی برای عدالت، برابری و پیشرفت کشور است, یک حرکت مدنی وانسانی برای اهداف متعالی بوده و جایی بسا قدر دانی و همراهی را دارند.
ما جمعی از دانشجویان هرات به نمایندگی از دانشجویان هرات اعلان حمایت از این حرکت نموده و خواسته های آن را بر حق می دانیم و به دولت افغانستان پیام می دهیم که هر چه زود تر به خواسته های مشروع اعتصاب کننده ها ( برکناری رییس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کابل و نقطه پایان گذاشتن به فساد و تبعیض ) پاسخ مثبت داده و رسیدگی نماید.

از سوی هم توجه دانشجویان را به اصلاح در نظام آموزشی وزارت تحصیلات عالی تمنا داریم تا در این قسمت نیزداد خواهی انجام دهند؛ چنانچه کارکرد یک نظام بستگی به خود نظام دارد و اصلاحات بنیادین در جهت همسویی با برابری، عدالت و پیشرفت در نظام، یک نیاز مبرم و اساسی پنداشته می شود.

در اخیر به همه همرزمان اعتصاب کننده صادقانه و مصممانه اعلان می داریم، که ما در همسویی با شما قرار داریم و در صورت پاسخ ندادن به خواست ها و داد خواهی تان، مبارزه¬ای در خور نیاز را به شیوه مدنی و مطابق با قوانین نافذه کشور راه اندازی خواهیم نمود.

داود وصل( دانشجو وفعال مدنی) میرویس رهجو( دانشجو و فعال مدنی) ابراهیم شهرستانی(دانشجو فعال مدنی) جمشید رحیمی( فعال مدنی و دانشجو) محی الدین فرهمند( دانشجو و فعال مدنی) آغامحمد امیری( دانشجو و فعال مدنی) مصطفی فروتن( دانشجو وفعال مدنی) عبدالصبور ( دانشجو)

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


100 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اعلامیه جمع از دانشجویان هرات به حمایت از دانشجویان اعتصاب کننده دانشگاه (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.