کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > شب سپید: برگزاری شب شعر در محل اعتصاب دانشجویان دانشگاه کابل

شب سپید: برگزاری شب شعر در محل اعتصاب دانشجویان دانشگاه کابل

پنج شنبه 23 مه 2013, بوسيله‌ى امضا محفوظ است

اعتصاب و تحصن مدنی دانشجویان وارد پنجمین روزش شد؛ امشب ادیبان از اقشار مختلف به حمایت دانشجویان معترض باروشن کردن شمع درکنار دانشجویان به شعرخوانی وسخن‌رانی پرداخته و امشب‌را؛ شبِ معترض سیید نام‌گزاری کردند.آنان تا ساعت 9 شب درکنار دانشجویان ماندند.

حمیرا قادری استاد دانشگاه، این حرکت‌را دوری از وحشی گری و آشوب‌گری و حق مسلم دانشجویان دانست. فریدون بیژن استاد دانشگاه در استرالیا و استاد اسبق دانشگاه کابل نیز درجمع دانشجویان پیوست و با اعلام حمایت از دانشجویان، اعتراض آن‌هارا برحق دانسته و از دولت خواهان رسیدگی به خواست دانشجویان شد؛ او گفت وی زمانی‌که در دانشگاه کابل استاد بود به دلیل تشویق دانشجویان به تحصیل و مبارزه علیه تعصب و بی‌عدالتی از دانشگاه اخراج شده بود. او هم‌چنان این حرکت‌را در نوعش بی‌نظیر توصیف کرد و گفت دانشجویان سکوت را در دانشکده علوم اجتماعی شکستانده اند و این روند فراگیر خواهد شد.

مجب مهرداد، علی شریعتی، شکور نظری، حسین نگاه و دیگران به شعرخوانی پرداختند. فضایی‌کاملاً متفاوت درمکان متفاوت و مبارزۀ متفاوت بدون اسلحه، آشوب‌گری و وحاشی برای محو تعصب و تبعیض از نهادهای تحصیلی من جمله دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کابل. این نوع مبارزه باشعرخوانی در سرگ به رسم اعتراض تاهنوز درکشور برگزار نشده بود. دانشجویان چهار روزاست که لب برغذا نگشوده اند و هم‌چنان بر تصمیم شان خواهند ماند. دانشجویان با انگیزه وخود باوری به این حرکت دست زده بودند و اکنون مردم، جامعۀ مدنی، نهادهای دفاع از حقوق بشر و دیگر دانشجویان دختر و پسررا به‌همراه دارند. امروز صدها دانشجوی دختر و پسر از دانشگاه‌های تعلیم وتربیه و دانشگاه کابل نیز حمایتِ‌شان‌را از دانشجویان معترض اعلان داشتند. آنان هشدار دادند اگر وزارت تحصیلات عالی به خواستۀ دانشجویان معترض‌که خواست برحق است؛ رسیدگی نکند آنان در جمع اعتصاب کنندگان خواهند پیوست.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansنام و مشخصات این نویسنده نزد کابل پرس محفوظ می باشد.
54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > شب سپید: برگزاری شب شعر در محل اعتصاب دانشجویان دانشگاه کابل

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.