کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > تنيس > تنیس را بشناسیم (1)

تنیس را بشناسیم (1)

پنج شنبه 8 می 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

تنیس ورزشی است که بین دو بازیکن و یا اینکه بین دو تیم متشکل از دو بازیکن صورت می گیرد که در نوع اول انفرادی و در نوع دوم به آن مسابقات دوبل اطلاق می شود. هر بازیکن در این ورزش از یک راکت استفاده می کند که با آن به توپی ـ که بیشتر دارای رنگ زرد می باشد ولی می تواند رنگهای دیگری را نیز بکار گیرد ـ ضربه می زند. دو بازیکن مورد نظر در میدانی این مسابقه را برگزار می کنند که محدوده میدان رقابت آنها توسط یک تور از هم جدا شده است.

گفتنی است که سرمنشاء ورزش تنیس به بریتانیای کبیر در اواخر قرن نوزدهم میلادی باز می گردد که به تنیس چمنی نیز معروف بود و نشانه های فراوانی از ورزش باستانی تنیس واقعی را در خود داشت. بعد از ایجاد این ورزش، طبقه مرفه انگلیسی این ورزش را با خود به سرتاسر جهان گسترش دادند. اکنون تنیس یک ورزش جهانی به شمار می رود و در بازیهای معتبر المپیک نیز جایگاه خاصی دارد و بین همه جوامع با هر رده سنی برگزار می شود. تنیس ورزشی است که هر فردی که راکتی بدست داشته باشد انجام می شود حتی اگر آن فرد بر روی ویلچر نیز قرار بگیرد. اکنون در ایالات متحده آمریکا دوره دانشگاهی مخصوص تنیس توسط اتحادیه ورزشکاران ملی دانشگاهی این کشور تدریس می شود.
در حال حاضر میلیونها بازیکن به همراه به میلیونها تماشاچی جزو افرادی به شمار می روند که به طور مستقیم با این ورزش مفرح در تماس هستند. چهار گراند اسلم معتبر اوپن استرالیا، اوپن فرانسه و ویمبلدون به همراه اوپن ایالات متحده هر ساله علاقه مندان زیادی را چه از نزدیک و چه از طریق صفحات تلویزیونی مجذوب خود می کند. گفتنی است که علاوه بر این گراند اسلم های ذکر شده، هر ساله تعداد مسابقات بیشماری نیز برگزار می شود که هر چند دارای اعتباری در سطح این گراند اسلم ها نیست ولی جذابیت خاص خودش را دارد. اخیرا اعلام شده است که ورزش تنیس پیشرفت های زیادی در شرق اروپا و خاور دور داشته است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > تنيس > تنیس را بشناسیم (1)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.