کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > تنيس > تنیس را بشناسیم (2)

تنیس را بشناسیم (2)

دو شنبه 12 می 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

ریشه ورزش تنیس امروزی را به دو تاریخ مجزا نسبت می دهند. در مابین سالهای 1859 و 1865 هری گیم و دوستش آگوئریو پرا یک بازی جدید را از نوع بازی تنیس اسپانیولی به وجود آوردند که راکت نیز در آن به کار می رفت. آنها این بازی را در انگلستان و در بیرمنگهام انجام می دادند. در سال 1872 بود که اولین باشگاه تنیس جهان به نام لیمینگتون اسپا بنا نهاده شد و در 23 جولای 1884 نیز اولین تورنمنت تنیس در شرابلند هال برگزار شد.

در مورد تاریخ دیگری که مربوط به اوج گیری تنیس امروزی می شود باید دسامبر سال 1873 را ذکر کنیم. در این تاریخ والتر کلاپتون وینگفیلد یک مسابقه ای را طراحی کرد که به زبان یونانی اسفاریستیک خوانده می شد. این بازی را وینگفیلد بمنظور رفاه حال مهمانانش در مهمانی برگزار شده در املاکش در نانتکلیود در ولز برگزار می کرد. او این بازی تفریحی را براساس تنیس قدیمی یا همان تنیس واقعی بنا نهاده بود. به گفته کارشناسان تنیس، بازی تنیسی که امروزه برگزار می شود بیشتر بار فنی اش را از همان دوران قرض گرفته است و به همین خاطر بنظر می رسد که آقای وینگفیلد سهم عمده ای در اختراع این ورزش دلنشین داشته است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


45 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > تنيس > تنیس را بشناسیم (2)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.