صفحه نخست > حقوق بشر > آدمکشان بازگشتند، اين بار جدی تر از پيش!

آدمکشان بازگشتند، اين بار جدی تر از پيش!

د خلکو قاتلان (طالبان) د ډیر جدی په ټوګه بیرته راغل
شنبه 17 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [فارسى] [پښتو]

همرسانی

برگردان از پشتو به فارسی: بصیر هلمندی

1: شب نامه ای طالبان از ولایت زابل

امارت اسلامی افغانستان

به تمام معلمین و کارمندان شرکتهای خارجی هشدار داده می شود که از تدریس در مکاتب و کار در این شرکت ها اکیدا خودداری نمایند، ما قبلا هم در این موارد هشدار داده بودیم اما این بار به مدت سه روز ضرب الاجل تعیین کردیم که که از ادامه فعالیت در موارد مذکور خودداری کنید. در صورت نادیده گرفتن این هشدار خود تان مسؤل پیامد آتی خواهید بود.

مــلا مراد خـــــــان کامل

2. شب نامه ای طالبان از ولایت هلمند

خبردار! این نامه حاوی آیات قران و گفتمان های پیامبر اسلام میباشد، لذا احتــــــــرام به این نامه بر هر فرد مســــلمان فرض است.

بســـــم الله الرحمن الرحـــــــــیم

امارت اسلامی افغانستان

ولایت هلــــــــــــــــمند

اعلامیه ی حق

(حدیث نقل شده از پیامبر به عبارت عربی)

حضرت رسول صل الله علیه وسلم فرموده است. آنانیکه در حملات نظامی با ظالمان و مفسدین شرکت می کنند و یا آنانیکه از آنان حمایت می کنند، باید بدانند که خودش نیز یکی از این ظالمان محسوب و از اسلام رانده شده اند.

برادران مومن!

آگاه باشید، اشخاصیکه در حملات نظامی با کفار همدست می شوند از اجتماع مســــــــلمان خارج و مرتد محسوب می شوند. بنا بر آن مجازات آن شخص هیچ تفاوتی با مجازات یک کافر و بی دین ندارد.

پس بر شماست که به هیچ عنوانی ، نه با زبان و نه با پول و نه با هیچ چیزی دیگری با کفار همکاری نکنید.
آگاه باشید که عزت ، شرافت و غیرت تان را با قدرت و یا دالر معاوضه نکنید.

والســـــــــــــــلام

3. شب نامه ای طالبان از ولایت غزنی

سلام حضور خانم فاطمه مشتاق مدیر محترمه ای تعلیم و تربیت ولایت غزنی. از حضور شما خواهشمندیم که از وظیفه ای خود کناره گیری کنید. در صورتیکه از این درخواست سرباز بزنید و از مقام کنار نروید. حادثه ای در انتظار شما خواهد بود که شما به سوگ یکی از اعضای خانواده ای خود خواهید نشست. من به عنوان یک برادر این مسئله را به شما بازگو میکنم، من شما را یک آدم کاملا بی دین و کافر میدانم. تأکید میکنم، از سمت تان کنار بروید. اگر در خواست مرا نادیده بیگیرید سرانجام خوبی در پی نخواهد داشت. ناگفته نماند که روزی در مکتب جان ملیکه شنیدم که ولی صاحب از احمدشاه مسعود به تکریم و تمجید پرداخته بود همان روز می خواستم تو را به کام مرگ بفرستم اما صدافسوس که ولی اسدالله در آنجا حضور داشت، به خاطر حضور ایشان نتوانستم کاری انجام بدهم. اما اگر از سمت خود کناره گیری نکنید به شما حمله کرده و به کام مرگ خواهم فرستاد.

ببین فاطمه جان برای ما هیچ فرقی نداره اینکه شما چند تا محافظ داشته باشید اما من شما را از ساعت چهار عصر تا ساعت هفت شب تعقیب خواهم کرد.

با احتـــــــــــرام 27 میزان 1384

4. اخطاریه طالبان از ولایت میدان وردک

بنام خداوند بزرگ

من تشبّه القوم فهو منه الخبیث

آنانیکه تقلید می کنند خود یکی از آنها میباشد. حدیث از پیامبر اسلام

افغانهای محتــــــــــــــــــــرم!

از تقلید از فرهنگ و سنت های مسیحیان و یهودیان اجتناب کنید، دختران تان را به مکتب نفرستید، اگر به این هشدار عمل نکنید مجاهدین امارت اسلامی عملیات نیرومند خودرا جهت جلوگیری از این عمل غیر اسلامی در اوقات رسمی آغاز خواهد کرد.

والســـــــــــــــــــــــــــــلام

دفتر مجاهدین امارت اسلامی.

5. تحـــــــــــــــــریک اسلامی طالبان

نمایندگی ولایات پروان و کاپیسا

تاریخ (درج نشده ) اخطـــــــــــــار شماره ( درج نشده)

1.به تمامی آن اشخاص بی شرف و پست به شمول علماء و معلمین هشدار داده می شود که از تدریس طبقه ای اناث اکیدا خودداری کنند. بنا به اطلاعات که به ما رسیده است و مخصوصا آنانیکه نامهای شان به ما اطلاع داده شده اخطار داده می شود که از ادامه ای این عمل شیطانی جدا خودداری کنند. در صورت بی اعتنایی به این هشدار مسؤلیت پیامدش هم بدوش خود این اشخاص خواهد بود و حق هیچ گونه شکایتی هم ندارند.

2. همچنین به دخترانی که به مکتب های پسران می روند اخطار داده می شود که از رفتن به مکتب خود داری کنند در صورتی تخطی از این امر مسؤلیت هرگونه پیامد به سبب انفجار بمب در محوطه مکتب به دوش خود تان خواهد بود و حق هیچ گونه شکایتی هم ندارید.

6. امارت اسلامی افغانستان

تاریخ ( درج نگردیده) بنام خدواند بزرگ

تمام مسلمانها به خوبی میدانند که امریکا به بهانه ای رشد علمی و بازسازی در افغانستان آمده است تا سیستم فکریی ، اعتقادی وفرهنگ ملت مسلمان افغانستان را متحول بسازد، آنها دخترهای مردم را به زشت ترین عمل شرم آور زیر نام مکتب دعوت می کنند، آنها توجه نسل آینده را مبنی بر اینکه اسلام یک دین ترسناک و دهشت افگن است جلب می کنند و آنها را از باورهای دینی شان برحذز میدارند. لذا مجاهدین امارت اسلامی افغانستان بنا به دستورات شریعت اسلامی موظف هستند تا از اینگونه پیامدها جلوگیری نمایند، و به همگی شما اخطار داده می شود که دختران تان را به مراکز فحشاء و فساد(مکتب) نفرستید. وگرنه مجاهدین امارت اسلامی متوسل به زور خواهد شد.

والســــــــــــــلام

مجاهدین امارت اسلامی افغانستان

7. امارت اسلامی افغانستان

تاریخ ( درج نشده) هشـــــــــــــــــــــــــــدار شماره سری (درج نشده)

به تمامی کارمندان دولتی، موتروانان، کارمندان مؤسسات بین المللی که منظور شان خدمت به دولت افغانستان باشد اخطار داده می شود که از همکاری با دولت در تمام عرصه ها جدا خودداری کنند. وگرنه مسؤل خودشان خواهد بود.
در ضمن به تمامی آنهایکه خانه های شان با ساختمانها و دفاتر دولتی همجوار میباشد هشدار داده می شود که خانه های شان بزودترین وقت ترک کنند تا از صدمه ای انفجار در امان بمانند. در غیر این صورت مسؤلیت با خود تان است و حق شکایت را هم ندارید.

و همچنین به همه ای موتروانان شهر زابل اخطار داده می شود که وسایل نقلیه ای شان را متوقف کنند و از گشت و گذار با وسایل نقلیه اکیدا خودداری کنند. چون ما تمام جاده ها را با ماین فرش کردیم. در صورتیکه مجروح شوید ما مسؤلش نیستیم

با احتــــــــــــــرام

ملا مرادخــــــــــــــــان کامل

8. رسول اکرم صل الله علیــــــــــــه وسلم فرموده است:

کسانیکه به لشکر کفار بپیوندد خود یکی از آنها محسوب می شود!

از طرف مجاهدین فداکار اسلامی.

بســـــــــــــــــــــــــــــم الله الرحمن الرحــــــــــــــــــیم

اعلامیه: مردم دلاور،دیندار و پاک طینت افغان. سلام ما را بپذیرید.

مسلمانان با عزّت و برادران مؤمن! همانطوریکه همگان میدانید چند کشوری در جهان اسلام مخصوصا کشور عزیز ما افغانستان چند سالیست که تحت اشغال نیروهای صلیبی شب و روز های دشواری را سپری می کند.

طی این مدّت عساکر سنگدل و وحشی صلیبی ها به اتفاق خادمان و مزدوران خود مرتکب جنایاتی شده اند که نشانگر نفرت و قصاوت قلبی آنها نسبت به برادران و خواهران مسلمان ماست.

وحشی گری، بی رحمی و استبداد آنها در دو کشور عراق و افغانستان که توسط رسانه های اسلامی نشر می شود، می تواند مثال خوبی برای برملا ساختن قصاوت آنها نسبت به برادران و خواهران ما باشد.

بنا براین مسلمانان مجاهد افغانستان جهاد خود را برای اسقلال کشور عزیز ما افغانستان و رهایی یافتن این سرزمین از چنگال صلیبی ها آغاز می کنند. جهاد ما تا شکست و اخراج نیروهای صلیبی و به وجود آمدن یک نظام کاملا اسلامی ادامه خواهد داشت. انشاء الله

لذا مجاهدین مسلمان اهداف و خط مشی خودرا اعلام می دارد و از تمام افغانها خواستاراست تا به اعلامیه ای ما احترام بگذارند و آن را جدی بیگیرند.

1. به تمام آنانیکه به هر شکل از اشکال با نیروهای صلیبی کار و در خدمت آنها هستند و با انها همکاری دارند اخطار داده می شود که از همکاری با آنها اکیدا خودداری کنند، وگر نه با اقدامات جدیی ما مواجه خواهد شد.

2. تمام آنهایکه با صلیبی ها معامله و تجارت دارند اخطار داده می شود که از ادامه معامله با آنها اجتناب کنند تا از حمله ای مجاهدین به آنها متضرر نشوند.

3. به تمام اشخاص به طور جدی اخطار داده می شود که از دادن و افشاء کردن نامهای مبارک مجاهدین به عساکر صلیبی و مزدوران افغان انها طی عملیات ما خودداری کنند، و همینطور به آنهایکه برای آمریکای ها و غلامان افغان آنها جاسوسی می کنند اخطار داده می شود که از این رفتار شیطانی اکیدا صرف نظر کنند وگرنه بدستان مبارک مجاهدین مطابق فرموده های شریعت مجازات خواهد شد.

4. از تمام مسلمان ها خواهش مندیم تا برای همکاری با برادران مجاهد خود با سروجان از هیچ گونه استمداد دریغ نکنند و برای جهاد و اجرای وظیفه ای دینی خود به ما بپیوندند.

5. به آنانیکه بر علیه مجاهدین تبلیغ سوء میکنند هشدار داده می شود که از این عمل شیطانی خودداری کنند.
قدرت مجاهدین به هیچ وجه وابسته گی های خارجی ندارد و از هیچ گونه حمایت خارجی هم برخوردار نیست، قدرت ما بر ایمان ما و برادارن مسلمان افغان ما استوار است.

موفقیت و پیروزی مجاهدین را در همه جا و همه وقت از خدواند خواستاریم.

در صحیفه بخاری آمده است: هرکس تحت هر بهانه ای با کفار همکاری کند کافر و رانده شده است. و نیاز به هیچ گونه استدلال هم نیست.

امارت اسلامی افغانستان

مجاهدین فداکار اسلامی

9.(جهاد در راه خداوند حق است، و جهاد در راه خداوند تا روز قیامت ادامه خواهد یافت)

جمعیت جیش المســــــــــــــلمین

اعــــــــــــــــــــــــــــــــلامیه

تاریخ: 24 محرم سنه 1424 هجری قمری

1.به تمام آنهایکه برا دولت دست نشانده آمریکا در مقابل دریافت پول و یا چیزی دیگر کار می کنند اخطار داده می شود که از وظایف شان کناره گیری کنند.

2. هیچ مسلمانی نباید از وسایل نقلیه ای دولتی استفاده کند.

3. هرزمانی که وسایل نقلیه ای دولتی به هر علتی منفجر و منهدم می گردد مسلمانان باید از رفتن به محل حادثه جدا خودداری کند.

4. مسلمانان باید از رفتن به محافل و گرد همایی های که مقامات دولتی در آن حضور دارند خودداری کنند، ممکن است خطری انها را تهدید کند.

5. مسلمانان محترم به سگوانی(بادی گاردی مقامات دولتی ) نمیروند، هرکس این کار را بکند مرتکب دو گناه می شود اول اینکه حیثیت سگ را به خود میگیرد دوما اینکه از مقامات دولتی حفاظت می کنند.

6. علماء و بزرگان با نفوذ هیچ گاه به شوراهای دولتی شرکت نمی کنند.

7. تمام خانم های معلم و شاگردان دختر بزرگسال باید از رفتن به مکتب جهت تعلیم و تعلّم خودداری کنند.

8. تمام موتر های مسلمانان نباید از جاده های استفاده کنند که از آن موترهای دولتی استفاده می کنند.

9. تمام مسلمانها باید از انتقال تجهیزات و تیل برای امریکایی ها با موتر های خود اکیدا خودداری کنند.

10. تمام مسلمانان باید از رفتن به محل اقامت خارجی ها مانند هتل ها و غیره جدا خودداری کنند.

11. تمام مسلمانها باید از کار در موسسات خارجی (ان جی او ) خودداری کنند چون آمریکایی ها از این ان جی او ها برای نیل به مقاصد سیاسی خود استفاده می کنند.

12. تمام مسلمان زاده ها که در پست های دولتی مشغول فعالیت هستند باید هرچه سریعتر از وظایف شان استعفا کنند. هرکس یکی از موارد بالا را نادیده بیگیرد مسؤلیت پیامدش بر دوش خود شان خواهد بود.

الســــــــــــــــــــــــــــــلام.

10. (خیرخواهی برای ملت مسلمان افغانستان)

به اطلاع تمام وطنداران عزیز رسانیده می شود که به اولادها و اقارب تان نصیحت کنید تا از همکاری با این رژیم فاسد و کافر دست بردارند ، بدلیل که..

الله جــــــــــــــــــــــــــــــل جلاله می فرماید.

از همکاری با مفسدین و کفّار دوری ورزید وگرنه آتش جهنّم نصیب شما خواهد شد.( سوره اسراء)

هموطنان گرامی از دوستی دنیا و قدرت اجتناب کنید، اگر اجتناب نکنید مورد لعنت خداوند قرار خواهید گرفت و دین تان تخریب خواهد شد .

(حدیث از ابی هریره رضی الله عنه که از نبی اکرم ص نقل کرده است)

وای بر آنانیکه برای بدست اوردن دینار و درهم به بندگی بپردازند. و دینار و درهم پرست شوند.

دلبسته گی به دنیا سبب لعنت خدواند خواهد شد پس برای دنیا آخرت تان را از دست ندهید، و در این دنیا هم از غم روزگار در امان نخواهید ماند.

شما شاهد اتفاقات که بالای رژیم های کمونیستی آمد بودید که چگونه به خون خود غوطه ور شدند و سوختند .
اتفاقات مشابه در انتظار آمریکایی ها و متحدینش نشسته است که هر وقت الله بخواهد به وقوع خواهد پیوست

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Mirhazar jan yak jahan tashakor az inke in etalie ha ra tarjoma kardid.jai tasof ast ke wahshigry be aowj khod rasida. in diga akhar jehalet ast.man kabulpress ra betawre moratab mekhanam, shaiad haroz chandin bar in side ra baz mekonam.waqian ke chizhai khandani dar inja yaft meshawad.va dar zemn az khodetan tashakor mekonam ke bedone dar nazar dasht masail qawmi, lesnani, mazhabi, kabulpress ra edare mekoned jai eftekhar datrad. muwafaq bashid mirhazar jan.
  Razmjo az sweden

 • محترم اقای هلمندی سلام

  طالبان متاسفانه از احادیث سوئ استفاده میکنند احادیث که طالبان کرام نوشته اند به معنی کشتن و کشتن نیست بلکه به معنی کارزار است البته احادیث مستند هستند امیدورام که علمای کرام و مفتی های که قدرت تشخیص و تفسیر احادیث را دارند نظرات شان را در کابل پرس? به نشر برسانند تا مردم معنی درست احادیث را بفهمند در مورد تهدید یک زن کار نادرستی است در شرایط امروز زنان هم اگر ترس گناه نباشد باید درس بخواند بشرط که اجازه محرم اش را داشته باشد در غیر ان صورت گناه کبیره حساب میشود

  از خداوند برای همه امت اسلامی توفیق اطاعت دارم

  • جناب امیرالمؤمنین رحمت الله علیه و قدّس سرّه الشریف!
   من هیچ گونه ابراز نظر در مورد این اسناد نکردم منظورم فقط و فقط ترجمه اش بوده و خط به خط ترجمه کردم تا آن عده از عزیزانیکه با زبان پشتو آشنایی ندارند به معنای این شب نامه ها پی ببرند و با مفکوره ها و مرام های طالبانی آشنایی پیدا کنند. ابراز نظر را به شما و بقیه خواننده های عزیز واگذار می کنیم.
   امیدوارم سر مه قار نشده باشی که چرا این نوشته های مزخرف تهدید امیز طالبان را به دست نشر سپرده ام.
   ما نمیدانیم طالبان تمام جملات عربی را به عنوان حدیث و مربوط به ابی هریره و امثالش سر مردم به زور تحمیل می کنه. حالا اینکه این گونه احادیث اصلیست یا جعلی خدا می دانه. شما هم عربی تان بد نیست اگر استعدادش را دارید هنوز هم زیاد دیر نشده بازار حدیث و حدیث بازی داغ است یک شرکتک ریزه تولید حدیث راه بیانداز.. مطمئنا پول خوبی گیر تان میایه

  • محترم هلمندی صاحب سلام

   نمیدانم درین روزگار چی برسر این ملت امده یک تعداد دین را برعکس متوجه شده مثل طالبان کرام که هرکس را گیر کرد اعدام میکند و هرکس که پنج وقت نماز نخواند جزا میدهد و یک تعداد دیگر بجای خداپرست خرد پرست شده اند حقا که خداوند حق فرموده که ( العوام کالانعام بل هم اضل ) انسان ها مثل چهارپایان بلکه گمراه تر هستند ) این عوام الناس کوشش میکنند که هرچیز را با فکر محدود خود تحلیل و برسی کند بی خبر از اینکه ( وما اوتیتم من العلم الا قلیلا )ما به انسان یک علم محدود عطا کردیم ) را از یاد برده اند بعضی وقت ها فکر میکنم که در پس کلمات هم چون اذادی بیان و دموکراسی یک هدف نانوشته پنهان است ممکن روزی برنامه پس پرده اشکارشود و ان وقتی که کار از کار گذشته و مردم تمام فراوردهای ذهنی بشر را بجای فرمان و دستورات الهی جای گزین کنند نه ان وقت تفنگ طالبان کرام مردم را به راست هدایت میتواند و نه علمای کرام که حالا بیخبر از اوضاع و احوال مسلمین اند چاره کار, شب تاریک و بیم موج گردابی چنین حایل کجا دانند حال ما سبک ساران ساحل ها..

   در مورد دکان حدیث خدمت به عرض برسانم که بنده یک انسان مرشد هستم هرکس به پند واندرز ام کوش داد که خوب اگر گوش نداد وظیفه شرعی خود را ادا کرده ام طوری که لسان الغیب حافظ شیراز فرموده حافظ وظیفه تو دعا گفتن است و بس در بند ان مباش که نشنید یا شنید .. اگر دکان حدیث نام و نشان میداشت اقای سیاف و محسنی روزشان ازین روز بهتر میشد من با همین قبای قلندری گذاران روزگار میکنم و خداوند را صد مرتبه سپاس گذار هستم. روزی یک نفر از حضرت یونس که تازه از شکم ماهی به بیرون پرت داده شده بود پرسید که ای یونس چرا سرت را تنها زیر سایه کدو بردءی گفت دنیا که این باشد همین ام کار زیادی و بیهوده است بلی ترچمان گرامی ازین خاطر من هم دکان حدیث باز نکردم امید که از نوشته ام دل خور نشده باشید ..

  • اقای محترم هلمندی!من از شما بخاطر برگردان و خوانا ساختن شبنامه ها (یا اخطاریه) های فوق از صمیم قلب تشکر میکنم.شما وقت گرانبهای تان را در قسمت ترجمه و تحریر ان به مقصد قابل مطالعه ساختن اسناد فوق وقف نموده اید.البته بدون این کار شما به تحقیق امکان مطالعه ان صد در صد مهیا نبود.

  • آقای ملا نصرالدین
   من ندانستم که شما با گفتن اینکه " یک تعداد دین را برعکس متوجه شده اند " شوخی کردید یا اینکه نظرتان می باشد.
   اگر شوخی کردید خیر در غیر آن باید متذکر شوم که من یک حدیث از پیامبر اسلام را که آقای باقر مجلسی در کتاب معتبرش "حلیته المتقین صفحه 94" نقل کرده خدمت تان می نوسیم و بعد شما لطف نماید بگوید آیا امکان دارد که این حدیث را بر عکس متوجه شویم.

   "پیامبر اسلام فرموده است که : زنان را در غرفه ها و بالا خانه ها جا مدهید. و چیزی نوشتن به ایشان میاموزید.سوره یوسف را تعلیم شان مکنید".
   حالا اگر شما می توانید از این حدیث معنی بر عکس نماید پس لطفآ آن را بنویسد تا ما ها هم متوجه شویم این موضوع امکان دارد. در غیر آن این حدیث کاملا روشن برای مردان می گوید که از رفتن دختران به مکاتب جلو گیری نماید.

   با احترام

  • Shame to you taliban you brought panjabis,arabs and allot of afghan women raped by them under the name of Kaneez and allot of innocent afghans were killed under the name of dirty sharayaa which is made by ISI and afghanistan were totally accopied by panjabis and arabs while the mullah dirty umar was on power

   Now you are writing letters to afghans to follow your orders no body gives shit to such dirty words which is coming from the dirty mouth of Taliban

   I do remember your ugly action against poor afghans while the power was in your hands were kissing the feets of Pakis shame on you and your dirty orders

   if I had power in my hand I could send you all to hell only in one day by dirty bombs becuase you are the most dirty people in this planet look to your clothes dirty to your faces dirty to your mind dirty so you are all made of dirt

   Tool taliban da khar zaman yaast

   fahim ludin

  • آه از روزی که خشم خدا به صدا در آید و ما را همچون کوه ها در هم بشکند آه از آن روزی که مادر بر فرزند دلبند خود پناه ندهد و خود درجستجوی پناهگاهی باشد تا جان بیمقدار خویش آسوده کند

   به نام اسلام و مسلمانیت به دروغ در زمین خداوند فساد و کشتار به راه انداخته ایم و خود را با نام یک مجاهد اسلام معرفی میکنیم افسوس به این همه بی شرمی که بر اسلام ناب خود دروغ و بهتان میبندیم شما به قول خود مجاهدین طالب بویی از انسانیت نبردهاید در کدام کلام خداوند شما را به زور گویی و قتل و غارت تشویق نموده

   وای بر شما که فرزندان شیطانید و در لباس مومنین خدا خود را آراسته اید افسوس صد افسوس بر شما که آتش جهنم سوزان را نمیبینید

   www.wolvenstein.blogfa.com

   راما زندیان

   آنلاین : آتش جهنم بر شما باد کفار که بنام اسلام آدم میکشید

 • تاسف در اینجاست در حالیکه این گروه وحشی روز بروز ددمنشتر شده رفته با سوختاندن مکاتب، موسسات عام المنفعه تهدید و کشتار معلیمین،شاگردان مکتب. انجینران سرکسازی، ژورنالیستان،علمای دینی وِغیره بر وحشت و بربریت خود روز تا روز می افزایند اما برخورد دولت افغانستان با این وحشی صفتان روزبروز نرم تر شده میرود حتی گب به جای کشیده که دراین روزها از سهمگیری آنها در دولت آقای کرزی سخن زده میشود.
  آقای رئیس جمهور حتی حاضر نیست قبول نماید که این همه کشتارهای افراد بیگناه و این همه اعمال ضد بشری توسط گروه طالبان صورت میگیرد زیرا وی طالبان را فرزندان اینکشور دانسته و تا کنون سعی نموده است این همه وحشیگریهای طالبان را به طالبان منسوب نه نماید.
  و نتیجه اینکه در اثراین سیاستهای نادرست دولت همانگونه که جبهات جنگ و اعمال انتحاری طالبان به چند متری ارگ رسیده، تطبیق قانون شرعیت طالبان نیز در این هفته به دروازه های کابل رسید. طالبان در ولایت لوگر که از شهر کابل فاصله زیادی ندارد تماشای تلویزیون را ممنوع اعلام نموه قبلا طالبان استفاده از تیلفونهای موبل را هنگام شب ممنوع قرار داده اند بسته شدن مکاتب درمناطق تحت تسلط طالبان که از مدتها قبل آغاز یافته است.
  آقای کرزی و وزیرامور خارجه وی نیز بیدون توجه به خرابی اوضاع امنیتی کشور با خاطر جمعی کامل مصروف سفرهای ماهانه خارجی البته اینبار در محله تفریحی شرم الشیخ مصر بسر میبرند زیرا میدانند که در صورت بدتر شدن اوضاع چمدانهای خویشرا بسته به کشورهای شان یعنی امریکا و جرمنی بازخٌواهند گشت ،تنهااین مردم رنجد دیده کشور ما خواهند بود و وحشیگری های طالبان و شاید هم اینبار بمراتب وحشتناکتر از دهه نود.

 • ba tashakor az aqai HILMANDI va KABULPRESS,,

 • بهترین راه مقابله با طالب همین است که عمل بالمثل صورت گیرد. همانگونه که آنها سر دشمنان خود را میبرند، باید دولت هم هرکدام از تروریست ها دستگیر کرد، سرش را ببرند. باز دیده خات شد که چه کسی به دنبال طالب خات رفت....

 • آدمکشان هیچ گاهی نرفته بودند که امروز باز گردند. آنها ریشها را تراش کرده، لباسهای نو پوشیده، لیندکروزر سوار شده و امریکا را سلامی داده شامل دولت شدند. امروز هم در قدرت هستند و در سالهای آینده هم به نامهای مختلف روی این ملت را از جهاد سیاه و سرخ خواهد کردند.

 • اسناد دقیق و غیر قابل انکار ارا ئیه گردیده است خداوند شما را اجردهند ، امید وارم انانیکه با دلائل خاصی این گروه جنایتکار را « مبارزین راه آزادی » و یاهم در برخی نشریات و سایت های انتر نیتی بنام « مقا ؤمت ملی !» یاد میکنند این اسناد و شواهد را بخوانند . نه اینکه مانند داستانی که میگویند پولیس یک شهری کسی را به اتهام انتقال باروت که ماده انفاجاریه است دستگیر و بازداشت نمودند وقتی از وی ( قاچاق بر ) سوال کردند که این چیست که حمل میکنی ؟ قاچاقبر گفت که صاحب زیره است ؛ پولیس گفتند که این چه نوع زیره است که رنگ اش سیاه است ؟ پس مقداری را باید آتش زد تا معلوم شود که آیا زیره است یا خیر ؟ وقتی باروت را با گوگردی که نزد پولیس موجود بود در دادند و چشمان قاچاقبر را هم سوختاند در همان حال هم با چشمان گریه آلود خود که در لهیبی از آتش باروت می سوخت با آواز بلند می گفت که نه گفته بودم که زیره است ؟!
  کامران از هالند

 • This is a big shame to Mr.Karzai, whom is not doing good enough to clean up Taliban from his government and bring them back to high rank in his power. Taliban suppose to wipe out from Afghanistan land for ever by force if the forcmen really wanted. If Karzai for sure like to root out the Taliban, I suggested to bring in power General Rashed Dustam and General Fahem , bad men can destroy other bad men.

  Ahmad Kabulistani

 • آقایان و خانم ها بخوانید و آگاه شوید که اسلام آن حضرت و طالبان یکی است و نوکران امریکا و انگلیس و چهل کشور که فعلا بنام جهادی و تکنوکرات حکومت میکنند نظر به احکام اسلام کافر و بی دین و یا دین فروش میباشند.
  جهره واقعی اسلام آن حضرت در عمل طالبان کرام تبلور یافته دل تان که قبول می کنید یا خیروسلام

 • man ba nazare nasihat kamelan mowafegham
  ab az sar cheshma gel alod ast
  eib dar mosalmanie ma nist aib dar islam ast
  be omide naboodie in dine kasif dar sarasare donya
  wa zabane karihe arabi
  amin ya rabal alamin

 • با سلام و عرض احترام خدمت تمامی هموطنان عزیز

  به فرموده ی خداوند بزرگ مرتبه :هیچ قومی متحول نخواهد گشت مگر افراد ان قوم بخواهند).
  ای هموطنان عزیز دیگر وقت ان نرسیده است که با همدلی و اتحاد تمامی اقوام و زنان ومردان غیور میهنمان به سالها جنگ و ستیز روز افزون وعقب ماندگی های کشورمان پایان دهیم.به خدا بعد از یکدلی ای که بابت بیرون راندن ابر قدرت شوروی سابق از خودمان داشتیم هر چه بر سرمان امد حقمان بود .
  بعد از ان ماجرا بجای بودن با یکدیگرو سازندگی کشور همگام با جامعه ی جهانی یکدیگر را کوچک شمردیم و هر قوم فقط خودش را برتر می دانست . همین موضوع زمینه را برای ثفرقه افکنی بیگانگان در میان ما مساعد ساخت و متاسفانه امروز شاهد حضور چندین ساله ی خرابکاران و تروریستها بخصوص طالبان به رهبری بیگانگان هستیم .

  به امید یکدلی و برادری ای دیگر برای پاکسازیه کشورمان از هر گونه ظلم فساد و تبعیض.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس