کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > فداکاری یک «فریبکار»

فداکاری یک «فریبکار»

دو شنبه 1 ژوئيه 2013, بوسيله‌ى نورجهان اکبر

چند ماه قبل یک گزارش از کتاب های آموزشی عساکر امریکایی در افغانستان نشر شد. براساس این گزارش در این کتاب که با استفاده از آن به عساکر خارجی در مورد فرهنگ افغانستان آموزش داده می شد نوشته شده بود که افغان ها و خصوصا عساکر اردوی ملی افغانستان «دروغگو،» «غیر قابل اعتماد،» «شیاد» و «فریبکارند.» دو روز قبل، فرمانده نیرو های ناتو در افغانستان گفت که اردوی افغانستان توانایی این را ندارد که با تروریستان مبارزه کند و در عین حال قوای خارجی تصمیم گرفتند دیگر به نیرو های افغانستان طیاره کمک نکنند (در حالیکه برای توانمند شدن نیرو های ما به این کمک نیاز است).

امروز صبح این گزارش از فداکاری یک سرباز دیگر وطن نشر شد. این اولین باری نیست که سربازان افغانستان برای دفاع از این خاک در مقابل وحشت طالبان جان خود را به خطر می اندازند و بار ها ما ازخودگذری آنها را دیده ام، اما آنچه برای من جالب است سخنان نژادپرستانهء خارجی ها در مورد ناتوان بودن و دروغگو بودن مردم افغانستان و قوا های امنیتی افغانستان است. این حرف ها که بدون درنظرداشت بازی های سیاسی ای که باعث شده مردم افغانستان و اردوی ما نسبت به خارجی ها مشکوک باشند و با آنها صادقانه کار نکنند گفته می شوند و چنین تلقی می گردد که گویا مردم ما طبیعتا بد هستند و توانایی کار صادقانه و عاقلانه را ندارند. فکر می کنم سخنان این فرماندهان نیرو های خارجی فقط و فقط با هدف کم کردن انرژی و اعتماد به نفس مردم افغانستان گفته می شوند، اما من هر بار یک سرباز اردوی ملی یا یک پلیس افغان را می بینم در دلم احساس غرور می کنم چون زمانی را به یاد دارم که به جای سربازان اردوی ملی طالبان- همین طالبانی که امریکا سر مصالحه با آنها را دارد- با لنگی های دراز و شلاق های آماده به حملهء شان کوچه های وطنم را زیر پا می گذاشتند و زنان را در مقابل چشمان خانواده هایشان شلاق کاری می کردند. من به نیرو های امنیتی افغانستان اعتماد دارم و اگر بتوانم کنارشان ایستاده مبارزه خواهم کرد.


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpress.com...

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


71 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > فداکاری یک «فریبکار»

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.