صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > تنيس > خبری که دنیای تنیس را تکان داد

خبری که دنیای تنیس را تکان داد

هنین بازنشسته شد
علی جواد دهقان
جمعه 16 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

خبری که دنیای تنیس و به تبع آن جهان ورزش را شگفت زده کرد. زوستین هنین تنیسور زن بلژیکی در سن 25 سالگی و در اوج از این حرفه کنار کشید.

این تنیس باز 25 ساله در یک کنفرانس خبری در بلژیک، کشور خود، با اعلام این خبر غیرمنتظره گفت تصمیم نهایی خود را گرفته است و به هیچ وجه آن را تغییر نخواهد داد. هنین در کنفرانس خبری اش گفت: این پایان دورانی شگفت انگیز است، اما من مدتها است که به این موضوع فکر کرده ام. او در ادامه افزود: من به دستاوردهایم افتخار می کنم. من برای زندگی جوانم، اما در سفر از یک تورنمنت به تورنمنت دیگر، به تدریج پیر می شوم.

هنین در هفته جاری برای صد و هفدهمین هفته متوالی در صدر رده بندی اعلام شده توسط سازمان تنیس زنان (WTA) قرار داشت، اما بواسطه خستگی از شرکت در رقابت مسترز رم انصراف داد.

او باوجود ماندن در مکان اول رده بندی، در ماه های اخیر بدترین عملکرد دوران حرفه ای خود را ارائه کرده بود و در چهار ماه گذشته چهار بار در مسابقات مختلف شکست خورد.

این خبر تنها دو هفته پیش از آغاز گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه منتشر شد که هنین در آن چهار بار، از جمله در سه سال گذشته، قهرمان شده است.

او که در 41 تورنمنت انفرادی مورد تایید WTA به قهرمانی رسیده است گفت: این پایان راه است، ایان رویی یک کودک. من هر چیزی را که می توانستم تجربه کردم و همه زندگیم را وقف تنیس کردم. حتی از نظر فیزیکی هم به خوبی 20 سالگی، نمی توانم به شرایط آمادگی کامل بازگردم. من 20 سال تنیس بازی کرده ام و تنیس تمام زندگی من بوده است، اما وقتی سن شما بالا می رود، باید به آینده فکر کنید.

ژوستین هنین پیش از آغاز مسابقات تنیس آزاد آلمان گفته بود بطور جدی زندگی پس از تنیس حرفه ای را مد نظر قرار داده است.

لری اسکات، مدیر سازمان تنیس زنان در واکنش به این خبر، از ژوستین هنین با عنوان کسی یاد کرد که "با اراده اش برای پیروزی و روحیه بی نظیر جنگندگی، کوچک بودن جثه اش را جبران می کرد. "

این بانوی نامدار دنیای تنیس ادامه داد: این روزها بسیار نادر است که ورزشکاری جهان ورزش را در اوج ترک کند، اما ژوستین همیشه اصول فکری خودش را دنبال کرده است.

این خبر در شرایطی اعلام شد که تنها یک روز پیشتر رسانه های بلژیک از تصمیم ژوستین هنین، تنیس باز شماره یک زنان جهان به کناره گیری از رقابتهای حرفه ای تنیس خبر داده بودند.

این بازیکن که به زدن ضربات یک دستی بک‌هند، داشتن سرعت بالا و اراده ای پولادین شهرت دارد، یک مدال طلای المپیک را نیز کسب کرده است و در سال گذشته، باوجود درگیر بودن در مشکلات خانوادگی، در 63 مسابقه از 67 مسابقه خود در 10 تورنمنت (از جمله در دو گرند اسلم) پیروز شد و بیش از 5 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

لازم به ذکر است که هنین توانست چندی پیش در مراسم جوایز سالانه ورزش جهان که به اسکار ورزش نیز معروف است عنوان بهترین ورزشکار زن سال را از آن خود کند. ژوستین هنین، تنیس باز شماره یک زنان جهان، هنگام دریافت جایزه بهترین ورزشکار زن سال گفت: سال سختی بود و درگیر مسائلی جدی بودم.

منبع: بی بی سی فارسی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس