کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > پامیر و هری مصافی دیدنی و پر گل

پامیر و هری مصافی دیدنی و پر گل

دو شنبه 19 می 2008, بوسيله‌ى آصف جاهد

در حساس ترین بازی هفته دوم لیگ برتر فوتبال هرات عصر روز گذشته ( یکشنبه 29 ثور) دو تیم پامیر و هری به مصاف هم رفتند.

جذابیت این دیدار زمانی اوج گرفت که در دقیقه 15 بازی تیم هری به یک ضربه پنالتی دست یافت. هر دو تیم در همین 15 دقیقه نخست، بازی هجومی را به نمایش گذاشته بودند. ضربه پنالتی از سوی سلیم نعیمی زده شد و دروازه بان تیم پامیر به خوبی توپ را مهار کرد.

نخستین شانس گلزنی برای تیم هری از دست رفت.

اما این تیم هری بود که باز هم در دقیقه 26 بازی به دلیل اشتباه خط دفاعی تیم پامیر موقعیت گلزنی پیدا کرد و فریدون حکیمی مهاجم گلزن تیم هری از این فرصت استفاده کرد و گل نخست را به ثمر رساند.

10 دقیقه از گل نخست بازی نگذشته بود که تیم هری توسط رحمان هافبک خود به گل دوم دست یافت.

بازی شور و هیجان خاص خود را گرفته بود. پامیر قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال هرات، بازی نخست را واگذار کرده بود و حالا هم می رفت که بازی را به نفع حریف تمام کند.

با نزدیک شدن پایان وقت نیمه نخست، هجوم پامیر روی دروازه ی تیم هری زیادتر شد؛ تا این که این تیم در دقیقه 43 بازی به یک ضربه پنالتی دست یافت و بلال این ضربه را به گل تبدیل کرد تا حداقل یکی از گل های خورده جبران شده باشد.

دو بر یک نتیجه یی بود که در پایان وقت نخست تیم هری بدست آورده بود.

نیمه دوم بازی شروع شد. دو تیم هنوز هم میل به گلزنی داشتند. از همان دقایق نخست بازی در نیمه دوم هجوم های دو تیم آغاز شد. یکی برای ایجاد فاصله بیشتر و دیگری برای کم کردن این فاصله تلاش می کرد. در دقیقه 52 بازی بود که فریدون حکیمی باری دیگر درون محوطه جریمه تیم پامیر صاحب توپ شد و گل دوم خود را در این بازی و چهارمین گل فصل خود را به ثمر رساند.

با گلی که تیم پامیر دریافت کرده بود شتاب بیشتری به بازی داده شد. برای تیم پامیر بازی سخت تر شده بود و حالا باید دو گل می زد تا حداقل امتیازات را تقسیم کند.

در دقیقه 61 بازی شوت پرقدرت مصطفی هافبک شوت زن تیم پامیر را دروازه بان هری نتوانست به خوبی دفع کند و رشید سلطانزاده از این موقعیت استفاده کرد و توپ را با ضربه ی سر و با خونسردی درون دروازه تیم هری جای داد تا بازی 3 بر 2 شود.

هر چه از زمان بازی می گذشت بازی زیباتر می شد. زمین و میدان را حالا پامیر تصاحب کرده بود. تیم پامیر بیشتر از سمت راست زمین با هافبک پرقدرت خود علی، روی دروازه تیم هری هجوم می برد اما این حمله ها راه بجائی نبرد. دقیقه 75 بازی بود که خود علی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با پشت سرگذاشتن دو بازیکن و با ضربه یی پرقدرت نتیجه را به تساوی کشاند.

امید تیم پامیر با به ثمر رساندن این گل بیشتر شد. این تیم که بازی باخته را به تساوی کشانده بود از روحیه یی بیشتری برای هجوم و حتی تغییر نتیجه به سود خود برخوردار شد.

دقایق بازی رو به پایان بود. بازیکنان هر دو تیم خسته به نظر می رسیدند اما با این هم حملات نیشدار دو تیم ادامه داشت. در دقیقه 84 بازی علی هافبک تیم پامیر باری دیگر از سمت راست حمله یی را ترتیب داد و توپ را قوس دار به سوی دروازه تیم هری فرستاد و جواد دیگر مهاجم جوان تیم پامیر خود را با سرعت به توپ رساند و با یک بغل پای زیبا کار را برای هر دو تیم تمام کرد.

به این ترتیب این تیم پامیر بود که دست به کار بزرگی زد و بازی باخته را 4 بر 3 برد و سه امتیاز شیرین این بازی را به دست آورد.

هم چنین امروز( دوشنبه 30 ثور) در آخرین بازی هفته دوم لیگ برتر فوتبال هرات دو تیم انصاری و آریانا صف آرائی خواهند کرد.

دیدار روز شنبه( 28ثور) ابومسلم و کوهستان نیز همانطور که گمان می رفت 4 بر دو به سود تیم ابومسلم به پایان رسید.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


41 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > پامیر و هری مصافی دیدنی و پر گل

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.