کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > یک برخورد نا متقارن در زمینه ارزشها و اخلاقها

یک برخورد نا متقارن در زمینه ارزشها و اخلاقها

يک انتحاری با پوشش زنانه باعث کشته و زخمی شدن 25 تن شد

دو شنبه 19 می 2008

در حالی که طالبان به تازگی يک زن و يک دختر را به جرم جاسوسی برای نيروهای بين المللی به قتل رسانده اند، مرکز ناتو در افغانستان امروز با انتشار بيانيه ای که به کابل پرس نيز ارسال شده از يک حمله ی انتحاری خبر دادند که شخص انتحاری با پوشش زنانه در يک بازار در ولسوالی دلارام خود را منفجر کرد و در اثر آن 25 غير نظامی کشته و زخمی شدند. متن کامل بيانيه ی ناتو در افغانستان با عنوان "یک برخورد نا متقارن در زمینه ارزشها و اخلاقها" چنين می باشد:

مورخ 26 ثور، یک تن انتحار کننده در حالیکه چادری به تن داشت خود را در یک بازار مزدحم در ولسوالی دلارام انفجار داد که از اثر آن 10 تن افراد ملکی کشته و 15 تن دیگر جراحات برداشتند. بر اساس ادعا، این حمله علیه یک گزمه پولیس ملی سازماندهی شده بود، اما برعکس جانهای افراد ملکی بی گناه را گرفت.

این حمله، در حالیکه نمونه از چنین حملات کثیر میباشد، بوضوح نشان میدهد که شورشیان به مردم افغانستان یا نیروهای پولیس، که مصؤنیت و حقوق هر فرد ملکی را تضمین مینمایند، هیچ احترام قایل نمیباشند. علاوه بر این، این حمله بیانگر این واقعیت است که شورشیان صرف برای منافع خود فعالیت مینمایند.

در حالیکه شورشیان ادعا دارند که این حملات علیه نیروهای اشغالگر میباشد، اما در واقع حملات آنها علیه مردم افغانستان و ایجاد موانع برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان، که بصورت مستدام سعی مینماید حاکمیت قانون را برقرار و تامین انکشاف برای مردم افغانستان است، میباشد. این حملات، بجز تخریب و رنج، آینده ای برای افغانستان در قبال نخواهند داشت.

بعضیها این اعمال را بی اهمیت جلوه میدهند و برغلط آنها را تکتیک های ناهمگون میخوانند. اینها تکتیکهای ناهمگون نمیباشند، بلکه این یک تکتیک مستقیم و عمدی است که مردم ملکی را هدف قرار میدهد. در واقع تقابل با شورشیان در چندین عرصه بخصوص در زمینه ارزشها و اخلاقیات نا همگون است.

برخورد غیر اخلاقی شورشیان را میشود از لابلای حملات آنها مشاهده کرد. پنهان شدن درعقب مردم ملکی و بصورت عمدی ضرر رساندن به آنها بیانگر اینست که شورشیان میخواهند خطوط تشخیص بین افراد ملکی و جنگجویان شورشی را از بین ببرند.

واضح است، در حالیکه نیروهای ملی امنیتی افغان و آیساف به قانون جنگ مسلحانه احترام مینمایند، شورشیان حتی آنرا نمیدانند؛ در حالیکه نیروهای ملی امنیتی افغان و آیساف به ارزشهای انسانی احترام میکنند اما شورشیان نه؛ در حالیکه نیروهای ملی امنیتی افغان و آیساف از نیروهای مناسب استفاده مینمایند و از تلفات ملکی اجتناب میکنند اما شورشیان ابا میورزند. هیچ اصل اخلاقی این برخوردها را تائید نمیکنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


72 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > یک برخورد نا متقارن در زمینه ارزشها و اخلاقها

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.