کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > استقلال گام سوم را هم به خوبی برداشت

استقلال گام سوم را هم به خوبی برداشت

شنبه 24 می 2008, بوسيله‌ى آصف جاهد

هفته سوم مسابقه های فوتبال لیگ برتر هرات، روز گذشته ( جمعه 3 ثور) با دیدار دو تیم استقلال و ابومسلم آغاز شد.

این دیدار از حساسیت بالایی برخوردار بود. دو تیم در داشتن امتیاز مساوی بودند و برای قرار گرفتن روی سکوی نخست تلاش می کردند.

شمار زیادی از علاقمندان به فوتبال هم برای دیدن این مسابقه شرکت کرده بودند. آن گونه یی که مسوولین آمریت ورزشی هرات می گویند بیش از 3500 تن برای دیدن این بازی به ورزشگاه هرات آمده بودند.

از همان شروع بازی تیم استقلال زمین و توپ را در اختیار داشت. در دقیقه 21 بازی روی یک پاس بلند که از جناح راست فرستاده شد، طارق سلیمانی هافبک تیم استقلال در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با پای غیر تخصصی خود( راست) توپ را وارد دروازه تیم ابومسلم کرد.

حالا نوبت تیم ابومسلم بود که توپ و میدان را در اختیار داشته باشد و برای رسیدن به نتیجه تساوی تلاش کند.
با این که توپ و میدان برای مدتی در اختیار تیم ابومسلم بود این تیم نتوانست به خوبی از از این فرصت ها استفاده کند و هافبک های دونده و دفاع هوشیار تیم استقلال هر گونه خطر جدی را روی دروازه ها مهار کردند.

در دقیقه 44 بازی و زمانی که بازیکنان منتظر سوت داور بودند، خلیل احمد مدافع تیم ابومسلم از نیمه میدان خود توپ را به سوی دروازه ی تیم استقلال فرستاد و در عین ناباوری همگان توپ از روی دست های محمد دروازه بان تیم استقلال که جلوکشیده بود عبور کرد و وارد دروازه استقلال شد و نخستین گل استثنایی این فصل رقم خورد.

بازی با تساوی یک بر یک در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی باز هم استقلال صاحب توپ و میدان بود. بازیکنان تیم استقلال که حالا حریف خود را در لاک دفاعی دیده بودند حمله می کردند. اما این حمله ها هیچ نتیجه یی در بر نداشت. در دقیقه 70 بازی ابراهیم سلطان زاده مهاجم جوان و قدرتمند تیم استقلال در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با پشت سرگذاشتن یک مدافع خود را به دروازه نزدیک و توپ را در کنج دروازه ابومسلم جای داد.

با به ثمر رسیدن این گل بازی جدی تر پیگیری شد و ابومسلم هم برای رسیدن به گل تساوی شروع به حمله کرد. در دقیقه 78 بازی در یک ضد حمله وحید ندیم هافبک تیم استقلال با سرعت به سوی دروازه تیم ابومسلم حرکت کرد و در زمانی که همه منتظر گل سوم بودند شوت سرکش او به تیرک عمودی دروازه ابومسلم زد.

تا پایان بازی اتفاق خاص دیگری رخ نداد و این بازی دو بر یک به سود تیم استقلال به پایان رسید و این تیم هفته ی سوم را با موفقیت پشت سرگذاشت.

امروز( شنبه 4 ثور) در یک دیدار حساس دیگر دو تیم هری و اتفاق با هم پیکار خواهند کرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > استقلال گام سوم را هم به خوبی برداشت

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.