صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > آریانا، پامیر را متوقف کرد

آریانا، پامیر را متوقف کرد

آصف جاهد
سه شنبه 27 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

رقابت های هفته سوم مسابقه های فوتبال لیگ برتر هرات با دو برد و دو مساوی به پایان رسید.

در آخرین بازی این هفته دو تیم پامیر و آریانا ( قهرمان و نایت قهرمان فصل گذشته) به دیدار یکدیگر رفتند. دو تیم یک دیدار مهیج را به نمایش گذاشتند و توانستند بازی قابل قبولی را ارایه کنند.

این بازی پر گل بود. در دقیقه 9 بازی علی شاه هافبک وسط تیم آریانا در پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد و با یک شوت دیدنی دروازه تیم پامیر را در همین دقایق نخست باز کرد.

بازی تب و تاب خاصی داشت و پامیر به وسیله هافبک ها و مهاجم های دونده خود همواره دروازه تیم آریانا را تهدید می کردند.

این دیدار هم چنین در کنار بازی خوب با خشونت هم توام بود. آریانا با این که یک گل پیش افتاده بود بیشتر سعی در حفظ نتیجه داشت.

بازی وارد دقیقه 30 شده بود که نوید از پشت محوطه جریمه با یک شوت سرکش همه را غافلگیر کرد و پامیر را به گل رساند تا نتیجه یک بر یک مساوی شود.

بازی در این لحظه ها زیباتر شده بود و هر تیم کوشش می کرد تا پیروز میدان شود بخصوص آریانا که در طی دو بازی گذشته خود هیچ نتیجه یی را کسب نکرده بود.

چهار دقیقه از گل مساوی پامیر نگذشته بود که در میان محوطه جریمه پامیر، توپ و بازیکنان به هم ریختند و حمید مهاجم هوشیار آریانا از این فرصت استفاده کرد و توپ را در درون دروازه جای داد و آریانا را یک بار دیگر جلو انداخت.

حالا نوبت پامیر بود که باری دیگر فشار خود را روی دروازه آریانا بیشتر کند. آریانا هم نیز به لاک دفاعی فرو رفته بود تا این نتیجه را دست کم در نیمه نخست حفظ کند.

در دقیقه 42 بازی هافبک سمت راست پامیر توپ بلندی را روی دروازه فرستاد که نوید مدافع تیم آریانا توپ را با دست خود دور کرد. این کار وی از دید داور دور نماند و داور بازی با قاطعیت نقطه پنالتی را نشان داد. بلال، این ضربه پنالتی را گل کرد تا پامیر باری دیگر مساوی شود.

نتیجه دو بر دو حاصل کار دو تیم در نیمه نخست بود.

اما در نیمه دوم بازی با این که مسابقه دیدنی بود ولی خطر جدی دروازه ها را تهدید نکرد و دو تیم به همین نتیجه و تقسیم امتیازها رضایت دادند.

این دومین بازی این هفته بود که مساوی می شد. روز یکشنبه 5 جوزا هم انصاری در مقابل تیم کوهستان یک بر یک مساوی کرده بود.

در هفته سوم لیگ برتر فوتبال هرات، بازی ها پر گل بود و 10 توپ از خط دروازه ها عبور کرد. هم چنین بازی های این هفته هم پربرخورد بود که رقم 17 کارت زرد نشان دهنده این موضوع است.

در جدول رده بندی این مسابقه ها، تیم استقلال با 9 امتیاز در صدر قرار دارد، ابومسلم با شش امتیاز در جایگاه دوم ایستاده است، پامیر و انصاری هر کدام با 4 امتیاز رده های سوم و چهارم را در اختیار دارند و آریانا و کوهستان هم با 1 امتیاز در رده های پنجم و ششم قرار دارند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس