کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > نگاهی به بازی های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات

نگاهی به بازی های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات

شنبه 31 می 2008, بوسيله‌ى آصف جاهد

برنامه هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات اعلام شده است و در این هفته حساس ترین بازی ها برگزار خواهد شد.

برنامه مسابقه های هفته چهارم به این قرار است:

جمعه 10 جوزا: استقلال – هری

شنبه 11 جوزا: ابومسلم – انصاری

یکشنبه 12 جوزا: آریانا – اتفاق

دوشنبه 13 جوزا: پامیر – کوهستان

این بازی ها عصرها و در ساعت 16:30 در ورزشگاه هرات برگزار می شود.

اما نگاهی به این بازی ها، نخستین بازی هفته چهارم را دو تیم آبی پوش هرات انجام خواهند داد. استقلال در حالی به مصاف هری می رود که فعلاً در صدر قرار دارد و برای ماندن در سکوی نخست باید این تیم را ببرد. از سوی دیگر هری هم برای برد به میدان خواهد آمد تا فاصله خود را با تیم های صدر جدول کمتر کند. این بازی یکی از بازی های دیدنی این هفته خواهد بود. بازیکنان دو تیم از قدرت تکنیکی بالایی برخوردار اند و جدال آنان در گوشه ها و میان زمین دیدنی خواهد بود. هر دو تیم مهاجم های گلزنی دارد. از یک سو هری از فریدون حکیمی که تاکنون 5 گل به ثمر رسانده بهره می برد و از سوی دیگر استقلال مهاجم تکنیکی با قدرت بدنی بالایی مانند ابراهیم سلطانی را دراختیار دارد. مهار این دو مهاجم برای مدافعان دو تیم سخت خواهد بود.

روز شنبه هم دیداری حساس را شاهد خواهیم بود. ابومسلم برای رسیدن به استقلال تلاش می کند و انصاری برای کم کردن امتیازها با تیم های صدر جدولی. جالب این جاست که مربی تیم ابومسلم روزگاری در انصاری بازی می کرد و آشنایی کاملی با شیوه ی بازی تیم انصاری دارد. جدال دو تیم در میان میدان بانمایش جلال افشار از تیم انصاری و محمد یوسف مهندس زاده از تیم ابومسلم دیدنی است. البته نباید بازی گروهی و منظم تیم انصاری را فراموش کنیم. این تیم توانایی در هم شکستن هر گونه خط دفاعی را دارد و از سوی دیگر ابومسلم هم هافبک ها و مهاجم های خوبی دارد که بدون شک مدافعان انصاری را با دردسر روبرو می کنند.

دو حریف دیگر قدرتمند فوتبال هرات در روز یکشنبه با هم بازی می کنند. اتفاق و آریانا از جمله تیم های مدعی برای کسب قهرمانی هستند. هر چند اتفاق لیگ را خوب شروع کرد اما طی دو هفته اخیر فقط باخته است. این تیم برای رسیدن به پیروزی به میدان خواهد آمد. آن گونه یی که حدس زده می شد اتفاق خوب آغاز کرد ولی بد ادامه داد. در طرف دیگر، آریانا نایب قهرمان فصل گذشته است که تنها در طی سه بازی 1 امتیاز کسب کرده است. این تیم هم اکنون در کنار کوهستان قعر نشین جدول است. این را هم نباید فراموش کرد که آریانا بازی های خوبی را در این هفته ها به نمایش گذاشته و به گفته ی سران این باشگاه تنها «بدشانسی» مانع پیشرفت آنان شده است. هر دو تیم قدرتی بازی می کنند و در کنار آن آریانا تکنیکی هم هست. نیاز شدید دو تیم به امتیاز، این دیدار را حساس تر کرده است.

در آخرین بازی هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات، پامیر به دیدار تیم قعر جدولی کوهستان می رود. بازیکنان کوهستان در نقاط گوناگون میدان ضعف دارند و خط دفاعی این تیم همواره باعث دردسر برای کوهستان شده است. با انگیزه بازی کردن بازیکنان این تیم تا بحال کاری از پیش نبرده و احتمال می رود پامیر قدرتمند بازی آسانی را در برابر این تیم داشته باشد و از نقطه ضعف تیم کوهستان یعنی خط دفاعی آن بخوبی برای رسیدن به گل استفاده کند. مهارت های فردی هافبک مهاجم ها و مهاجم های پامیر مهارنشدنی است و این نقطه قوت پامیر است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > نگاهی به بازی های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.