صفحه نخست > دیدگاه > جنایت با طنین "الله اکبر"!

جنایت با طنین "الله اکبر"!

جلاد سر بریده را روی تنه ی قربانی میگذارد وطنین شیطانی نعره ی تکبیر "الله اکبر" باز هم در فضا می پیچد
بهمن کشن آبادی
شنبه 31 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

روز پنجشنبه بیست ونهم ماه می ساعت سه وچهل وپنج پس از ظهر است.پشت کمپیوتر مینشینم تا سیر وسفر روزانه در قلمرورسانه های الکترونیکی را آغاز کنم. نخستین گزینه ام حسب معمول سایت" کابل پرس?" است چرا که این سایت رانماد واقعی آزادی بیان، جایگاه مطمین طرح اندیشه های جسورانه و افشاگر بی ترس عوامل بدبختی وتیره روزی مردم افغانستان یافته ام .

صفحه را که باز میکنم از همه پیشتر عنوان تازه ی"ویدیو ی سر بریدن با کارد توسط طلبه ی کرام"چشمم را میگیرد. آری، سر بریدن انسانهای زنده با کارد توسط مسلمانترین مسلمانان عالم (طالبان افغانی) همانهای که کرزی و" مجاهدین سر بکف" به فرمان ولی نعمتان خود در آنسوی در یاها- برای بوسیدن دست وپای ایشان به رقابت جنون آمیز آغاز کرده اند!

کشمکش بین دو حس متضاد، سراپای وجودم رافرا میگیرد: کلیپ ویدیویی را باز کن! ببین چگونه انسان میتواند گردن انسان زنده ای را با کارد قطع کند. تا کنون نظیر این را در فلمها ی "هنری!" دیده ای، اکنون زنده اش را ، واقعی اش ر اببین.

حس دیگر فریاد میزند: نی، نی،نی!چگونه میتوانی تاب بیاوری؟ چگونه میتوانی انسانی را که با سر بریده در خون خود "غلت" میزند تماشاکنی؟بیا از خیر آن بگذر. بی آن هم میدانی که چنین جنایتها بدست تروریستان اسلامی اتفاق می افتد ، چرا به خود آزاری میپردازی؟

لحظه ای به درازای ساعتها- در برزخ تردید دست وپا میزنم ولی سر انجام حس لعنتی کنجکاوی، حسی که مصرانه میخواهد پشت ناباوری را بر زمین بکوبد، حسی که اصلاٌ مجهول ومرموز ولی سر کش وافسونگر است- پیروز میشود.کلیپ را باز میکنم. یک مشت موجودات انسان نما وسلاح در دست با ریشهای دراز وکثیف ولباسهای تیره همچون نهاد چرکین شان –گرد هم حلقه زده وانسان دست بسته ای را به زمین خوابانیده اند .دو تن پا های قربانی را محکم چسپبده ومنتظر اند که جلاد کار خودرا آغاز نماید. مردی با کارد بلند در دست بالای سر قربانی حاضر میشود. فریاد "الله اکبر" از حاضرین بلند میگرددو جلاد کارد را بر گردن قربانی میکشد. خون فواره میزند، قربانی به دست وپازدن می افتد، جلاد کارد را مانند اره ای کند که بر تنه ی درختی بکشند- پیوسته به پس وپیش میراند تا اینکه کله ی قربانی از تن جدا میگردد.جلاد ، سر بریده را روی تنه ی قربانی میگذارد وطنین شیطانی نعره ی تکبیر "الله اکبر" باز هم در فضا می پیچد.

سپس صحنه ی دیگری به نمایش گذاشته میشود . کفتاران خون آشام کس دیگری را به زمین خوابانده و همان سرنوشت را بر قربانی دیگری رقم میزنند. این بار کارد را بر پشت گردن مرد نگون بخت میکشند وفوران خون بازهم با فریاد "الله اکبر" بدرقه میگردد.جلاد، سر بریده را که هنوز چشمانش باز است با رضاییت وافتخار بر تنه ی قربانی میکوبد وروی سینه اش میگذارد.سیمای شیطانی تکبیر گویندگان مثل آنکه به اوج انزال قساوت رسیده باشند، باز میشود... صحنه ی سومی که آغاز میگردد تاب وتوان من به پیان میرسد. آن حس لعنتی مثلی که ارضاء شده یا به زانو در امده باشد - مرا ترک میگوید.بی اختیارصفحه را میبندم ومثل فنر از چوکی کنده میشوم.نمیدانم چگونه اتاق را ترک کرده ام ، در کجا نشسته ویا ایستاده ام.حس میکنم قلب ندارم یا اصلاٌ نداشته ام .حس میکنم وجدانم را کسی دزدیده است.احساس پوچی ونا امیدی مغزم را منفجر میکند. از انسان بودن خود میشرمم .آتش نفرت ازدین، از نعره ی تکبیر واز هر چه"اکبر" بودن است بر هست وبودم زبانه میکشد. حس میکنم که خاک وخاکستر شده ام .

ساعتها میگذرد تا بار دیگر به زندگی بر میگردم. خداوندا، خداوندا!صدای مرا میشنوی؟ آیا زنده هستی؟ در کجا تشریف داری، مصروف چی کارمهمی میباشی که حفظ جان وشرف "اشرف المخلوقات" بی مقدار تر از آن میباشد؟ آیا جهان را به دست اهریمن های چون بوش واسامه وملا عمرسپرده ای؟ ایمان تو کجاست ، اسلام تو چیست؟ مگر تنها با زن هاو با کامبخش ها، محقق نسب ها، نسیمه تسلیم هاو سلمان رشدی ها و سروش ها و... کینه داری؟

این نجواها تا شب ادامه مییابد. نمیتوانم دست به غذا ببرم. بغض تلخ وسیاهی راه گلویم را سد کرده است .. . تابلیت هارا با زحمت زیاد میبلعم وسر به بالین میگذارم وبا خود میگویم: چشم کرزی ها، ربانی ها، سیاف ها، مجددی ها، گیلانی ها،روستار تره کی ها، حداد ها، هاشمیان ها، زرملوال ها، معروفی ها،رحیم عزیز ها،نثار صمد ها،خطاب ها،کاکر ها،ویس ناصری ها و بشارت دهندگان"جنگ خلق !" روشن باد !!


ویدئوی سربریدن با کارد توسط طلبه کرام

کرزی و اطرافیان افغان ملتی اش در پنهان و آشکار عشق خویش به طلبه کرام را بی وقفه ابراز میدارند

پنج شنبه 29 مه 2008, نويسنده: مهدی نیک آیین

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من باخواندن مضمون بهمن کشن آبادی اکتفاکردم به هیچ صورت تاب وتوان دیدن این صحنه غیرانسانی راندارم. مگر نمیدانم آنانیکه هنوز هم این لشکر وحشی را نیرو های مقاومت میخوانند میتوانند فرض کنند که اگر کدام یکی از اعضای فامیل خود آنها بعوض این انسانهای بیگناه میبود چگونه قضاوت میکردند.

  اما به مشکل میتوانم تصور کنم که حالا هم روستار تره کی و ویس ناصری و خطاب و اشرف غنی احمدزی به این زودیها وجدان شان بیدار شود.

 • Din" ra megan ke Taryak asth.

  Harki bekasha az aamaal khod bekhabar mesha wa takbeer gofta har che as dasthanash bar aayad mekonad.

 • اقای بهمن! در کشوری ما سرهای خیلی زیادی بریده شده. و خواهد شد! متاسفانه تفکر طالبی در افغانستان طرفدارانی زیادی دارد. تا زمانی که این طرز فکر از بین نرفته بریدن سرها نیز ادامه جواهد یافت!!!

 • Brother,

  It is nothing else without the real face of Islam

  • yes!dear Rastaakhiz:-) it`s not only the real face of Islam, but the real face of religion.

  • خدمت دوستانیکه بدون خریطه فیر میکنند

   شما آیا یکبار دقت کرده اید که گروه های تروریستئ مانند طالبان را کدام قدرت ها اساس گذاشته اند؟

   طالبان را کیها کمک مالی میکردند و یا میکنند؟

   بن لادن و دوستانش 10 سال تمام (دهۀ 80 میلادی) در رکاب کیها شمشیر میزدند؟

   کدام کشور ها حکومت وحشت طالبانی را به رسمیت شناختند؟

   رابطۀ این کشور های دست نشانده و آبکی (امارات، سعودی و پاکستان) با کشور های در حال جنگ با تروریزم پلاستیکی، چی بود و در حال حاضر چیست؟

   رهبران این گروهک ها با آنکه (الف) در جگر و (ک) در کلۀ خود ندارند چرا تا اکنون دستگیر نمیشوند؟

   هنگامیکه حکومت دست نشاندۀ پاکستان با طالبان قرارداد صلح میبندد و این مسلمان نما ها اعلام میکنند، "جهاد در پاکستان بس است! به پیش بسوی افغانستان!" چرا صادر کننده گان دیموکراسی به شکل مرموز و عجیب خاموش هستند؟

   و صد ها سوال دیگر... شما هاییکه مسئولیت این اعمال وحشیانه را بگردن دین میآندازید لطفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاً یک کمی خود را زحمت داده و بیطرفانه پیرامون سیاست امروزی و دیروزئ استعمار گران جهان تحقیق نمایید، نه اینکه چشم ها را بسته و دهن را به فحاشئ دین اسلام بگشایید.

   ملاعمر، بن لادن و غیره رهبران و فرماندهان مسلمان نما همانقدر مسلمانند که یزید ابن معاویه و معاویه در صدر اسلام مسلمان بودند.

   انسانهای منافق و دو روی را از انسان های صادق و پاک و یا به عبارۀ دیگر اسلام حقیقی را از اسلام امپریالیستی تشخیص ندادن نهایت ساده گئ انسان نما ها را نشان میدهد.

 • راست میگویی آقای کشن آبادی!
  دراین دنیای که بریدن سرانسان درنزد میمون نماها به اندازۀ سرگوسفند ناراحتی ایجاد نمیکند، یکعده عناصری که هیچگونه تفاوت درعمل دیروزی آنان با این مخلوقات دیگری که ازروی اعمال آنها انسان ازانسان بودن خود خجالت میکشد وحس احترام نسبت به شیطان که شرمش ازاین موجود شریر آمد که به آن سرتعظیم بگذارد، ایجاد میگردد، درگوشه های امن پناه برده نه تنها سردرگریبان فرو نبرده وازکارهای گذشتۀ خود نادیم نیستند، بلکه حالا درمقام تحلیلگر واسلام شناس فتوای کفروالحاد کسانی را صادر میکنند که حتی قادر به درک اندیشه های آنان نیستند. اینان بجای اینکه از حربۀ دین علیه کسانی استفاده کنند که با اعمال وحشیانۀ خویش بنیاد اسلام را میکنند، پرچم اسلام برداشته آنرا علیه اندیشمندان علم میکنند. بجای اینکه علیه انسان فروشی وزن فروشی که دربازار زن فروشی مثل حیوان خرید فروش میشوند وبا این عمل خویش زشت ترین عمل ضد اسلامی را انجام میدهند، واکنش نشان دهند وفتوای کفر والحاد صادرکنند، برای کسب شهرتهای کاذب به روشنفکران می تازند. باز مردم بیچاره را ازاحساسات مذهبی شان استفاده نموده وعلیه فلم" فتنه" وکاریکاتور میشورانند. آیا درزیر نام الله اکبر سرانسان را بریدن، هزار بار زشت تر ازفلم فتنه نیست؟ مگر درفلم فتنه بیشتر ازاین عمل برخورد کفرآمیز صورت گرفته؟ نویسنده داستان فتنه بر آیات قرآن تکیه میکند، آیا همین شعار الله اکبر وبعد بریدن سر انسان تأ ئید کنندۀ حرف نویسنده نیست؟ پس این خود ما مسلمانان هستیم که ریشه بردین خود میزنیم نه پیروان ادیان دیگر.

 • nafrin ba chonin wahshi ha wa tarf darane kasife shan mesle german onlein wa benawa bebnid kasafat ha jenayate ham mafkora hay tan ra

 • اینکه اولین بار نیست چنین سر بریدن ها رخ میدهد والله فامیل نزدیکم که همین حالا با من است میگوید که در حادثه افشار از چشم خودم دیدم که جوان بی گناه را در لب بالا جوی افشار با چنین بی رحمی سرش از تن جدا کرد .افسوس که آن صحنه ها فلم برداری نشده.در خانه بغلی این فامیل ما سه تا فرزند طفل و جوان اشرا جلو مادرش سر بریده اند .چنین جنایات تازگی ندارد.

 • باید خود را آرام کنم. باید خون سردی خود را به دست بیاورم. باید از لرزش دستانم و تپش قلبم جلوگیر کنم، و بعد از آن بنویسم. این یک کابوس بود. حقیقت ندارد. نه، نه حقیقت ندارد. اگر داشته باشد؟ خدایا! اگر حقیقت داشته باشد؟

  زمان در کتب تازیخ می خواندم که فلانی " از سر کشته شده گان کله منار میساخت"، در یک سطر می خواندم و فقط تصور یک منارۀ ساخته شده از سر ها در ذهنم پیدا میشد، درست مثل منارۀ جاده میوند یا مناره علم و جهل. کله منار؟ نمی دانستم چطور ساخته میشود. ایا سرها را "کوت" می کردند؟ که به نظرم معقول می آمد. به نظرم عجیب می آمد که انسان بنشیند و با ساختن کله منار ها ذوق هنری هم بخرچ بدهد. سروکار داشتن با سر بریده شده انسان ها چندش آور به نظرم معلوم میشد. هرگز نمیدانستم سری – فقط یک سر-که برای ساختن کله منار استفاده شود باید از تنی بریده شود. تصور سر بریدن را با کلمه بسیار پسندیدۀ "حلال کردن" خاص مرغ ها و گوسفندان و گاو ها میدانستم و تصوری نداشتم که انسان هم می تواند "حلال" شود یا باید "حلال" شود تا از سر بریدۀ او کله منار به خوشنودی دوستان و چشم زهر دشمنان "آباد" شود.
  وقتی خوب به این کلیپ دقت کنی، به همین کلیپ سر بریدن انسان ها توسط طالبان، بر علاوۀ شنیدن ترانۀ طالبانی صدای "الله اکبر" هم می آید. درست مثل زمان که پدرکلانم گوسفند چشم سرمه شده را برای قربانی "حلال" می کرد. درست مثل آواز قصاب پیش کوچۀ ما که در وقت "حلال" کردن گاو و گوسفندی پیهم می گوید: الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر.
  من سیاست مدار نیستم و به همین خاطر نمی توانم به این عمل توجیه سیاسی بدهم. این که حامد کرزی و احزاب و جبهه ها خرد د درشت جهادی و غیر جهادی باید و نباید دوستی و دشمنی ها با طالبان داشته باشند مورد به بخش سیاست و سیاست مداری گری های ایشان و تمامی سیاست مداری های عصر ما است. من فقط یک چیز را میدانم و یقیین دارم که: اسلام، بلی دین مبارک اسلام، که از طرف "الله" توسط محمد"ص؟؟؟" برای نوع بشر ارمغان آورده شده است همین باور های طالبان و القاعده است وبس. عمل این ها صدفیصد مطابق به دین مبین اسلام است وبس. اگر به قرآن رجوع کنید تمام این اعمال در آن به درستی بیان شده است. دین اسلام دین هست که طالبان به خاطرش جوان های را به خود کشی وادار میسازد. دین اسلام دین است که در زمان حاکمیت طالبان همۀ کسان که در افغانستان بودند با گوشت و پوست خود تجربه کردند. من بودم و دیدم. این دین دین پشتون ها نیست تنها. این دین هزاره ها، دین تاجک ها و دین ازبک و غیره افراد امت اسلامی است. این دین خاص افغانستان هم نیست این دین در عراق هم به رستاخیز خود رسیده. در عربستان هم سخت جایگاه دارد و در ایران "انقلاب اسلامی" کرده کرده به رستاخیز خود رسیده. این دین را فقط طالبان، القاعده و گروه ها و سازمان های خرد و بزرگ دیگری که به آنها پیوند دارند تمثیل می کنند و به حق که مسلمانان واقعی هستند. حتی به نظر من جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی یک جمهوری اسلامی نیست. شاید در خفا مسلمان باشند اما بسیار کم مسلمانیت خود را مثل احزاب و تنظیم های اسلامی حاکم در افغانستان نشان میدهند. این ها در نسوس اسلامی به منافقین مسما شده اند.
  شاید، طبق عادت، دوستی در جواب نبشته من بنویسد که نی مثلاً برادر این ها دین اسلام را تمثیل نمی کنند. دین اسلام دین عشق و محبت است و غیره و غیره، و مثال بیاورد از مولانای بزرگ، مثال بیاورد از حافظ رند، مثال بیاورد از هزاران انسان که چهرۀ به اصطلاح انسانی اسلام را نشان داده است. اما من باور نمی کنم. انسانیت و اسلام؟ باور نمی کنم. آنها همه از نگاه اسلام حقیقی یا گمهراه بوده اند و یا منافق.
  زمان در همین نزدیک کابل، در وادی ارغندی نزدیک پغمان خود ما با مجاهدین سر و کار داشته باشم-هنور به قدرت نرسیده بودند-. میدیدم که مجاهدین همیش با اسلام و تعلمیات اسلام بسیار از نزدیک سرو کار دارند. همیش ملا ها با آنها محشور بودند و بود وباش شان اکثرا در مساجد بود که خانۀ "الله" است. تربیه میشدند و می شندیدند و عمل می کردند. وقتی که کابل به خاک و خون کشانیده شد به تعجب شدم که چرا انسان های که سالهاست در تماس با اسلام و در زیر تربیه اسلام و عالم آن بودند و آنهم در خانه شخص شخیص "الله" دست به چنین اعمال غیر انسانی میزند؟ آیا این مکتب "انسان" ساز نمی تواند یک انسان تقدیم به این جامعه کند با این همه قدرت زمینی و الهی؟ بعد ها که طالبان را دیدم به حقانیت اسلام پی بردم و بلی این دین دین انسانیت نیست و با نسانیت اصلاً مشترکاتی ندارد. ما همه کسان که مثل طالبان و القاعده و پیوند های شان فکر و عمل نمی کنیم، ساده، مسلمان نیستم و اگر هستیم هم یا منافق هستیم و یا گمراه. به شمول مادر و خواهر و پدر و برادران ما. به شمول عرب و عجم. به شمول عالم اسلامی ما و جاهل اسلامی ما. شاید انسان یا شبه انسان باشیم اما مسلمان نیستم. اسلام همین است که در این کلیپ و در صد ها کلیپ دیگر می توانید ببیند. اسلام همین است. با انسان باش و یا مسلمان. یا مسلمان باش یا منافق و گمراه تا به انسانیت نزدیک تر شوی حتی اگر یک وجب هم باشد.

 • آیا با این اعمال زشت و ناانسانی تا چه وقت نگرسته و به کلیپ های ویدیوی این شیطان صفتان تاسف و نفرین میفرستیم . چرا از خفاشان که قبلآ دستان شان با همچون جنایات آلوده بوده است و فعلآ باز هم بنام اسلام واسلامیت در منبر ومیز خطابه کشور حضور یافته حرف شریعت و مـُلحد ازاین و آنرا میزنندواز احساسات مردم بیچاره و بی دفاع ما استفاده میکنند .سید پرویز کامبخش . غوث زلمی . عبدالرحمن ......و هزاران هموطن دیگر آیا حق زندگی را دارند یا نی حق نظررا دارند یانی؟ جنایت این وحشی های که با کارد سر میزنند با جنایت این خبیثان این شیطانان چه فرق دارد آیا اسلام و اسلامیت از امنیت خودم و زن و اولادم پیشتر است ؟ نی ...خودم فامیلم وطنم مردمم که امنیت ندارد نان ندارد ....... ندارند در این قرن اسلام چه بدردم میخورد واضع است که من باید از اسلام کرده در راه حل این مسایل برایم نه نماز 24 ساعته وریش ده متره. عربها تا حدودی ایرانی ها باید از اسلام دفاع کنند که پول دارند امنیت همه و همه دارند ما چه ؟ چرا ما افغان ها اینقدر بی غیرت هستیم چرا چرا ؟ چه شود با ما نانی ما گرفته شدامنیت ما گرفته شد اولاد ما گرفته شدافتخارات ما،اعتبارما،تاریخ ماگرفته شد به ناموس ما تجاوز شد همین فعلآ هم همه این جنایات روان است ولی ما در رسانه ها می نویسیم و قلقله های بیمعنی میکنیم وبس فایده ندارد . قسم بخدا که همین جـــلادی که سر میزند اگر فردا در سمت رهبری کشور قرار گیرد.(که میگیرد)و ما که چهرهء این سگ را می شناسیم و عملش رابلدیم باز هم مینویسیم ومینویسیم ومینویسیم وبس افغانهای با غیرت افغانهای با ناموس افغانها مهمان نواز که سر میدهند و مهمان نمیدهند کجا شد آیا به اولاد های خود چه جواب بدهیم پسرم که در سن 4 سالگی از کشور خارج شده فعلآ در حدود 20 سال فراردارد سخت علاقمند بود که یکبار به وطن آبایی خود برود شب و روز کار میکند و پولی در آورده خوش و خوشحال عازم کایل جان میگردد مدت یکماه را در کابل سپری میکند . و زمانی که دوباره میآید بنده را موردبازپرس قرار میدهد .و اعمال این جنگسالاران دولتی از نزدیک آشنا میشود بخصوص فحاشی هاییکه که از جوانان افغان در افغانستان میبیندو از شبها و نشینی های امریکایی هاآگاهی حاصل میکند آمده وبنده را مورد سوالاتش قرار میدهد منی بیچاره که همیشه از غیرت و خصوصیات ما افغانهاآبا و اجداد افغانها برایش حکایت کرده ام چه جواب دهم؟ حالا که سخت ظلم روان است نمیدانم که تاچه وقت به زندگی خود و جیب خود فکر میکنیم و مورد استعمال اجنبی ها قرار میگیریم . این سر بریدن ها را که با دیدینش فشار ما تغیر میکند اگر چنین بی تفاوت و بیغرتی کنیم روزی میشود که در اخبار روزانه تلویزیونی ببینیم و تآسف کنیم و بی مانند اینکه فلان کس اختطاف شد یا فلان جا انفجار صورت گرفت یا همچون خبر ها گفته شود که سری فلان شخص را زدن امروز سر 4 .3.5سر از طرف دشمنان دولت افغانستان زده شد که از خبر نگار ما .......در محل وقوع بشنوید . دوست عزیزی که اکنونچشم به سطور این نوشته هستی شاید به بمن نفرین بفرستی و از کلمه بی غیرت گفتنم عصبی شوی ولی خواهش میکنم برداشت بد نکن کمی با مسولیت در برابر وطن و ملت برخورد کن.

  مرگ و نفرین به دولتداران خودفروختگان و اجنبی پرستان کابل .

 • Great brother Bahman Kishin Abadi drud to you,
  When I read your subject-matter (CRIME with voice of ALLAHO AKBAR),I could not dare to open this video clip ,Because 2 years ago I saw the same kind Iraqian Islamic criminal who Beheading 2 innocent young Iragi that mad me so sad which I have lost my passion for life;In fact I have been reading Islam since from that time and I studied that MURDER,KILLING,BEHEADING,MASSACRE,and Rap to women and children Have been continued from ISLAM establishing to Now.
  Anything that TALIBAN and odor Islamic Terrorist group did or will do, They inspire from their pure Islam and kuran.

 • هموطنان عزيز

  شما تا حالا کليپ اين سر بريدن ها را که در گوشه های تار و تاريک و در قلمرو "قوم وحشت" که بدست واپسگراترين و منفور ترين قوم دنيا انجام ميشود روی پرده انترنت و در تصاوير ديده ايد. ديری نخواهد بود که اين صحنه ها به درب خانه من و تو ميرسد. بازی های پشت پرده تشنه های خون ملت و بانيان "قوم وحشت" رااگر نيک ميسنجی ديگر شکی نميماند که روزهای به شمار انگشتان دستت باقی مانده که طالب و گلبدين باز بر سرنوشت و ناموس انسانيت حکمفرمايی عام وتام ميکنند. اگر تاحالا اين صحنه ها را فقط از تصاوير ديده يی ديری نيست که هر انسان چيز فهم اين سرزمين که وابسته به اين لشکر وحشت نيست اين تيغ سرد و بی رحم را بر پوست گردن خوداحساس کند.

  ديری ديگر نمانده که اين کارد - اين میراث شوم درنده گان تاريخ ، اين زبان گويای جهل اين منطق پشتون و عرب اين سمبول طالب و هرچه بنياد گرو شرير دنيا- رگهای گردن من و تو را لمس کند.

  ديگر لحضه شماری کن که وقتی اين تيغ بر استخوان ستون مهره انسان اين سرزمين ، زن بيگناه و مرد اديب ميرسد ، جلاد جاهل ، سياهروی ، سياهپوش و سياهفکر ، نعره تکبير سر ميدهد و با هر نعره تکبر ضربتی سختی بر استخوان تو ميکوبد و آنرا خورد ميکند.

  يک قدم ديگر مانده است ، ديگر هزاران سر را بالای تنه ها خواهی ديد که با چشمان معصوم و شاکی ، بر تنه های بی جان مايوسانه مينگرند و از اينکه پا بر اين گوشه بد بخت گيتی گذاشته اند ، از اينکه در دوزخ ايمان و انديشه اين جاهلان تاريخ بشر افتيده اند ، از اينکه دست آفرديده گا ر گيتی حيثيت انسانی آنها را با دادن قوت به اين لشکر جهل به بازی گرفته است ، اشک ميرزند.

  دست بکار شو ، با هر چه در توان داری جلو اين حرکت ضد انسانی را بگير پيش از اينکه اين کارد کثيف بر گلويت برسد ، دست جلاد را در آستين کرزی ، ملاعمر ، گلبدين ، وردک ، سياف ، ربانی ، محسود پاکستانی ، کريم خرم ، احدی ، احمدزی و .......... بخشکان.

  • دوست ما که اسم خود را ننوشته واعمال این جانیها و دشمنان ملت افغان راتوسط یک قوم خاص(پشتون) عربها و پاکستانی صورت میگیرد. تقبیع کرده است که واقعـآ احساس شان قابل درک و ستایش است . اما در آخر این تحریر از کسانی به صفت مار آستین کرزی یادآور گردیده که متعلق به یک قوم و یک زبان میشود ولی از خونـخـواران دیگری که به کرسی های دولت لمیده اند یاد نکرده است مثـلآ ( ضیامسعود،خلیلی ،فهیم ، قانونی ....و صدها جانی های دیگر دولتی ) از این نوشتهء این دوست ما جنین برداشت میشود که روی عقده ها و ملیت پرستی ها و زبان پرستی سر چشمه گرفته که عاقبت پیروزی دشمن و ناکامی افغانهاست .
   همچون سربریدنهای که توسط اهریمنان اجنبیان دشمنان سوگند خورده ملت ووطن ما سازمان داده میشود تفرقه های ملیت زبان تاجک و پشتون هم سازمان داده میشود که خیلی خطر ناک و زهراگین است .

   از آنعده کسانی که اهل قلم و سواد هستن صمیمانه خواهشمندم تا آب در آسیاب دشمنان نریزند و از هوشیاری و خــرد کار بگیرند .

  • در یوتیوپ تقریبا 76 کلیپ از سربریدن انسان ها را دیدم. این سر بریدن ها در عراق، اندونیزیا، الجزایر، پاکستان، افغانستان، فلیپین، هند(کشمیر)، سومالی و چند کشور نا مشخص دیگر صورت گرفته بود. ملیت تمامی کسان که سرشان با قساوت از تن شان با کارد و شمشیر بریده می شد متفاوت بود و سربر هاهم از ملیت های متفاوت بود. فقط دز یک چیز تمامی سربر ها مشترک بودند: آنها در زمان سربرین "الله و اکبر" می گفتند و آیات قرآن و نشانه های از مسلمان بودن خود را به وضاحت در عقب خود آویزان کرده بودند. پس همه مسلمان بودند. قرار که دیده میشود این عمل خاص یک ملیت نیست بلکه خاص یک دین است. باید بر این نکته توجه کرد و آب را گل آلود نساخت. از همه مهم ا ین است که کی ها فربانی هستند؟ آیا این ها هم مربوط یک ملیت استند؟ که نه. باید هوشیار و دراک و صادق بود مگر اینکه هدف خاص اهریمنی داشته باشیم.

  • ساربان عزیز احترام بنده را قبول فرمایید .
   کسانی که سرمیبرند و رهبری گروپهای اسلامی تند و دهشت افگنان را میکنند اینها کسانی هستن که امریکا ودر مجموع اجنبی ها آنها را به پول خریداری کرده اند تا از این طریق بتوانند کمپ اسلام را در جهان زشت،وحشی،آدمکش،چورگر،...... معرفی میکنند که تا اندازه موفق هم شده اند . وسیله شان همین اشخاص خود فروخته مسلمانهای دُگم وخشک که از هیچ مسولیت و ترحم در مقایل بشر آگاهی ندارند هستن . در لوگر انجینیر مطیع الله که هنگام اعیار کردن بمی انتحاری بود از اثر انفجار همین بم کشته شد زمانی که جیبش را کنترول میکنند اسنادی را پیدا کردن که این شخص جاسوس واجنت انگلستان بوده ودر همین منطقه وظیفه داشت پس فکر کنید تفرقه زبان ، ملیت ، مذهب ، همه توسط غرب به وسیله پاکستان و غلامان پول انداخته شده و در جهان حکمروایی میکنند .
   ولی ما مردم غافل هستیم .

 • هر کسی به طریقی دل ما میشکند ...

  بسیار تکان دهنده و جای تاثر است به اینکه همچو انسانهای که در برابر انسان بی رحم هستند و جود دارد اما متاثر کننده از آن انسان های اند که در برابر خالق خود بی ادب اند و واژه های است که بهمن کشن آباد در برابر کلمه مبارک آلله اکبر استعمال کرده است و بد تر از آن یاوه گویی که در آخیر متن در برابر یکتای یگانه و مهربان حضرت خداوندج روا داشته است؛ میباشد.

  آزادی بیان نه به مفهوم توهین به اعتقادات مردم. گفته های گستاخانه بهمن کشن آباد را در برابر کلمه والا الله اکبر و مقام کبریایی جدا تقبیح میکنم

  احمد شکیب صنعتیار

  • کشاورز
   به اقایانی که میخواهند اسلام را با قلقه کردن اسلام جعلی و اسلام راستین نجات دهند یک پیام دارم. اسلام آن هست که در سرتاسر تاریخ خویش پدیدار گشته است. به این معنا که تاریخ اسلام را نمیتوان از دین اسلام جدا کرد. بطور نمونه حاکمیت امویان و عباسیان به همان اندازه اسلامی بوده اند که حاکمیت اخوند ها در ایران و یا حاکمیت طالبان در افغانستان. اسلام برعکس مسحییت /که تاریخش ضد عیسایی بوده است/ دین کاملا محمدی بوده است.

   زنده باشید

 • واقعا از سادگی و ساده لوحی برخی که این چنین زود فریب می خورند و این حرکات را بنام دین و اسلام می گذارند باید تهجب کرد - این طرح بوسیله امریکا و توسط ایادی سیا و ... در جهت خشن جلوه دادن دین ایجاد شد و برخی ساده لوح و برخی هم با هدف خاص شروع به پخش این سناریو کردند که جای تاسف دارد .

  • باید از دشمنان زبده اسلام مانند اسرائیل، امریکا، بریتانیا، آلمان و غیره و غیره کشور ها یادآوری نمایم که از بدنام کردن اسلام از هیچ عملی چشم پوشی نه مینمایند.
   دوست ما که مقاله نوشته خود در حق اسلام خیانت بزرگ کرده و گناه کبیره را مرتکب شده است چون کلمه الله اکبر کلمه ساده یی نیست در این کلمه نام خداوند به بزرگی یاد شده است.مثلاً نویسنده میتوانیست عنوان مقاله خود را جنایت تحت نام اسلام میگذاشت و یا جنایت طالبان و یا هزارها عنوان دیگر که وجود دارد ولی ایشان چون میخواهند مشهور شوند و به همینمنظور ایمان خود را به قمار زده اند. به نظر من نویسنده یک عمل غیر اسلامی را مرتکب شده و باید از خداوند متعال طلب بخشش نماید.اگر توسط ترورستان و یا جنایتکاران این کلمه استفاده میشود به معنای آن نیست که در اسلام همه این واقعات جواز دارد. اسلام یک دین پاک است و صلح و صفا در هر زوایه آن وجود دارد این فقد دسیسه کافران و یهودان است. فقد مشکل در این است که ما دین خود را درست نمیشناسیم و به حرف های خارجی ها گوش میدهیم.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس