کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > جدال آپوشان، پیکاری جذاب

جدال آپوشان، پیکاری جذاب

شنبه 31 مه 2008, بوسيله‌ى آصف جاهد

دو تیم هری و استقلال از هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هرات به مصاف هم رفتند.

بازی از اهمیت ویژه یی برخوردار بود. تیم هری حریف سرسخت دیگر آبی پوش هرات، استقلال است. بازی های این دو تیم همواره دیدنی بوده است.

در بازی روز گذشته( جمعه 10 جوزا) بیش از 6 هزار تماشاگر برای دیدن این بازی به ورزشگاه هرات آمده بودند.

بازی از همان آغاز مشخص بود که باید زیبا باشد. دو تیم برای تصاحب توپ و زمین تلاش می کردند.

در همان نخستین دقایق بازی تیم هری صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. سلیم نعیمی بازیکن شوت زن تیم هری در دقیقه 10 بازی از این فرصت استفاده کرد و توپ را با زیبایی هر چه تمام تر دور از دسترس دروازه بان تیم استقلال در کنج دروازه جای داد تا یکی از زیبا ترین گلهای هفته رقم بخورد.

در دقیقه 24 بازی بود که سلیم نعیمی از جناح چپ وارد پا به توپ وارد منطقه جریمه تیم استقلال شد و فریدون حکیمی گلزن تیم هری را صاحب توپ کرد و او هم نیز توپ را به گل تبدیل کرد. استقلال 2 گل از حریف در همان نیمه نخست عقب افتاد. حالا این تیم استقلال بود که فشار را به روی دروازه تیم هری زیاد کرده بود.

استقلال برای مستحکم کردن جایگاه نخست خود باید این بازی را می برد.

ده دقیقه از گل دوم تیم هری نگذشته بود که ابراهیم سلطانی مهاجم تند و تیز تیم استقلال از تله آفساید فرار کرد و در رویارویی با دروازه بان تیم هری موفق شد یکی از گل های خورده را جبران کند.

باز هم استقلال بود که فشار می آورد. هر چند بازی مساویانه دنبال می شد اما حمله های تیم استقلال زهرآگین تر بود.

درست زمانی که همه منتظر سوت پایان نیمه نخست بودند بشیر احمد دیگر مهاجم تیم هری در محوطه جریمه صاحب توپ شد که عبدالواحد با تکلی خشن او را سرنگون کرد. داور نقطه پنالتی را نشان داد و وحید ندیم این ضربه را به گل تبدیل کرد تا هر دو تیم با نتیجه مساوی 2 بر 2 به رختکن بروند.

اما در نیمه دوم ، بازی بیشتر در میان زمین جریان داشت و دو تیم متوجه ضد حمله های یکدیگر بودند. در نیمه مربیان تلاش استقلالی ها برای رسیدن به گل بعد از دقیقه 70 بازی بیشتر شد. حتی دفاع این تیم هم برای گلزنی جلوکشیده بود تا این که در دقیقه 75 بازی فریدون حکیمی از همه مدافعان استقلال عبور کرد و در رویارویی با دروازبان گل را به ثمر رساند. حالا هری باری دیگر جلو افتاده بود. چیزی هم به پایان بازی نمانده بود. اما 15 دقیقه زمان زیادی در فوتبال بود.

بازی دقایق پایانی خود را سپری می کرد. دقیقه نود اعلام شد و داور بازی 3 دقیقه وقت تلف شده گرفت. در همین دقیقه نود بازی پاس بلند سلیم نعیمی به دست شاه محمود مدافع تیم استقلال برخورد کرد و داور بازی نقطه پنالتی را نشان داد و فریدون حکیمی سومین گل خود در این بازی را به ثمر رساند تا امید استقلال برای کسب امتیاز از این پیکار قطع شود.

4 بر 2 به سود تیم هری نتیجه این بازی دیدنی بود.

ولی امروز( شنبه 11 جوزا) در یک دیدار حساس دیگر دو تیم ابومسلم و انصاری با هم مسابقه می دهند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > جدال آپوشان، پیکاری جذاب

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.