صفحه نخست > کارتون > طنز روز > تورن اسماعیل خان پیروز انتخابات شد

تورن اسماعیل خان پیروز انتخابات شد

کمباور کابلی
پنج شنبه 10 اكتبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اینجا و آنجا و همه جا فقط یک منطق حاکم است و آن منطق چاپیدن مردم است. منطق سیاست کوچه بازاری است که سخت منفعت جویانه،حقیر و شاید گاه ضد انسانی است. درین چشم اندار سود پرستانه، به جامعه ، به اکثریت خاموش غارت شده، به صفت یک گله گوسفند خسته و وابسته به علفچر، نگریسته میشود

(طنزسیاسی)

تورن اسماعیل خان ،پیروز انتخابا ت شد!

با خودم می اندیشیدم ٬ آیا ممکن است ، در میان اینهمه کاندید ، بویژه میان آدم ها و معاون ها ، یک خط نسبی اخلاقی یا عقلانی پیداکرد؟ دیدم بسیار دشوار است. اینجا و آنجا و همه جا فقط یک منطق حاکم است و آن منطق چاپیدن مردم است. منطق سیاست کوچه بازاری است که سخت منفعت جویانه،حقیر و شاید گاه ضد انسانی است. درین چشم اندار سود پرستانه، به جامعه ، به اکثریت خاموش غارت شده، به صفت یک گله گوسفند خسته و وابسته به علفچر، نگریسته میشود!درمیان کاندید ها، یک کوتولهء «جمعیتی» سرتنبه به اسم و رسم تورن اسماعیل ، گویا
معاون اول ، معرفی شده، این آدم بی استعداد و سرتنبه که در تمامی سال های وزارت انرژی و آب،فرق بین برق دیزلی و برق آبی را کرده نتوانست ٬همواره حرف های بزرگتر از دهان میزند و گویا خویشتن را« نجات بخش ملک و ملت»میانگارد!در همین اثنا خوابم برد.

****
شب که خوابم برد، درعالم رویا ، دیدم، سال ۱۳۹۳ شمسی است. دروطن ، نوروزی تازه آمده، درست هشتم ثور است. چند هفته از انتخابات گذشته است و استاد سیاف به برکت ریش بالابلندش، که تا تختگاه امیر عبدالله امتداد دارد، پیروز نهایی انتخابات در دور اول، اعلام شده و ایشان با معاونان جهادیش، ارگ جمهوری را در تصرف خود دارد.
امیر اسماعیل خان، امیر مادام ا لعمر حوزه جنوب غرب، به حیث معاون اول، همه کاره ملک است. ایشان مفتخر به لقب اعزازی سیف الا سلام شده ، خارجی و داخلی را با دساتیر و اندرز های حکیمانه اش به اعجاب وامیدارد!

. باری باشندگان پکتیکا به حضور ایشان مشرف شده و از نداشتن امنیت، برق وعدم سرک اسفالت ، شاکی میباشند. معاون اول ریاست جمهوری ، پس از استماع شکایات اهالی چنین ارشاد میفرمایند:
« برادران عزیز. در مورد برق ، تشویش نداشته باشید، تا یکسال دیگر تامین میشود!
اماعرض کنم خدمت برادران، باید قدر جهاد و زعمای مجاهد را بدانید! اگر « مجاهدین» نبودند، اکنون ، کشور تان زیر سیطره روس ها بود! شما مطلع استید که روس ها بسیار « کافر» اند! این ملحدین، اصلا اهل کتاب نیستند، اهل طاعت و آخرت و عبادت نیستند ! خدا رحم کرد بر شما و مجاهدین را فرستاد، تا دین و دنیای شما را آباد و با عزت سازند! ما با کمک برادران امریکایی و بقیه دول آزاد و بشر دوست که به افغانستان تشریف آورده اند، انشاء ا لله « اسلام کراسی» بر قرار خواهیم کرد که یک چیزی است مرکب از اسلام و دمو کراسی!
ازین پس به حقوق کودکان نیز احترام میگذاریم ، همه اطفال را از خانه و خیابان جمع میکنیم و به مدارس دینی و دارالحفاظ ها میفرستیم تا کلام خدا را حفظ کنند و برای تامین معیشت ، در محافل فاتحه گیری و زیارتگاه ها و مساجد ، به تلاوت کلام خدا مشغول گردند!
به حقوق زنان نیز احترام داریم، من راستش ، از شما چه پنهان ، وقتی والی هرات بودم ، میخواستم ، بازار ها و خیابان ها و کوچه های هرات را تجزیه و تقسیم کنم ، یعنی سرک ها، برخی« مردانه» باشد، برخی « زنانه»! برای رفت و آمد شهریان هرات، نیز ، «بس» های شهری دوطبقه، به کشور هندوستان ، سپارش و «آردر» داده بودم ، طبقه فوقانی این اتوبوس ها، اختصاصی زنان و طبقه همکف مال آقایان، تجویز شده بود، این کارهای بزرگ ، سبب آن می شد که مرد ها در خیابان، مزاحم « سیا سر» ها نشوند ، بعضی حلقات حکومت وقت ، از خاطرحسادت و تنگ نظری، نگذاشتند ، در هرات ، زنان به حقوق مسلمه شان برسند، ناگهان مرا از کار ، برکنار کردند!
حالا اگر عمر یاری کرد٬با مساعدت جلالتماب استاد سیاف، رییس جمهوری اسلامی افغانستان، این امورات مهم و تحولات تاریخی را از پایتخت کشور، آغاز خواهیم کرد!
حالا برادران محترم پکتیکا، تقاضا ها ی شما که برآورده شد، میتوانیدبا خیال راحت به شهر تان
برگردید و ما را از دعای خیر برخوردار سازید!و من الله توفیق!

یک هفته بعد تیم والیبال دختران که به فینال جهانی راه یافته بودند،خدمت معاون اول ریاست جمهوری، عز تشرف حاصل داشتند، جناب امیر اسماعیل خان ، چنین فرمودند:
بسیار نیک و مبارک است که همشیره ها به جام جهانی خواهند رفت، ما بخاطر مصروفیت در جهاد ، از تربیت بدنی ، غافل شدیم . جهاد علیه روس های کافر که بسیار کافر اند، مملکت شمارا از سیطره شوروی ملعون نجات داد، باید قدر « جهاد » و مجاهدین را بدانید، باید قدر دین و معتقدات تانرا بدانید!
« سپورت» طبقه اناث، وقتی برای مملکت ، مفید است و موجب سربلندی است که کاملا باحجاب و تقیدات اسلامی همراه باشد، ورنه این کار در ردیف گناهان کبیره است ، بهر حال ، موفق باشید و من الله توفیق!

سه روز بعد سفیر جدید التقرر کشور جاپان به حضور امیر صاحب ٬ شرفیاب شد،سفیر جاپان ابراز امیدواری کرد تا در کنار مساعدتهای دیگر، مطابع دولتی کابل، با پول ونظارت جاپان ، دوباره سازی شود و ماشین های طباعتی جدید ، جایگزین دستگاه های فرسوده قدیمی گردد!
امیر صاحب چنین فرموند:
مطبعه و صنعت چاپ و نشر، زمانی مفید است که اسلامی باشد و از نشر کتب ضاله و کفر آمیز، ممانعت صورت گیرد!باید ملت عزیز قدر جهاد و مجاهدین را بداند.باید شرکای بین المللی نیز اهمیت جهاد و تنظیم های جهادی را در یابند و به حرف شیاطین ومنافقین ، گوش ندهند.ومن الله توفیق.

(

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برای یافتن واژۀ مناسب دچار اشکال هستم
  واژۀ اظهار نفرت از این خوک صفتان
  عذرم را پزیرا باشید
  نفرین زمین و لعنت آسمان
  بر اینان
  بارانی باد
  گفتن نیاز نیست
  آدم که نیستند
  این گرگ ها که این همه کشتار می کنند
  از گرگ ، جز دریدن و کشتن چه انتظار ؟
  باید سوال کرد
  از حاکمان منطقه ، آنان که با سکوت
  در جنگ گرگ ها
  آلوده اند پنجۀ تزویر را به خون
  اما برای سفسطه انکار می کنند
  دست خدا کجاست ؟

 • بی علمی و بی دانشی اگر از مکه برخیزد ، کجا ماند علم و دانش در کشور های اسلامی.
  شما اگر در تاقچه های مسجد مکه و مدینه نظر اندازی کنید، فقط هزاران جلد قرآن وجود دارد و دیگر هیچ کتابی وجود ندارد. این قرآن چهارده صد سال پیش مطابق سطح دانش همان زمان نوشته شده است. معنی این قرآن را نیز نود ونه فیصد افغان ها نمیدانند.
  پس زمانی که دریا از منشاُ گندیده شده باشد، تا هر جایی که برود گندیده میباشد.

 • جناب بى بأور كابلى با تورن گفتن اسماعيل خان مثليكه عقده درونى ات را تبارز دادى،لقب اميرى جنرالى بابا انا تنها مربط قبيله شما ميباشد.اسماعيل خان بايد لقب أمير را از كنار نام خود دور كند تا باعث ناراحتى بى بأور تبار ان نشود.

 • اسماعیل خان از نوکران ایران است. در دوره حکمرانی اش در هرات ، نان از بودجه کابل میخورد اما تخم به سبد خامنه ای می داد! اسماعیل افغانستان را از روس کافر نجات داد و به دست امریکای جنایتکار و بی پیر و ضد بشر سپرد!

 • Question to Ismail khan:

  who is paying your bills now?USA? or Iran? Down with you son of shaytan

 • اسماعيل خان به هـر جايكه رسيده بهـمت ،شجاعت وغيرت خود رسيده،او مرد ميدان بود و است،او مرد مبارز است وبخاطر آرمان هـاى خود مبارزه كرد وميكند وابستگى به هـر كس ديگر ميچسپد نى اسماعيل خان،اگر اسماعيل وابستگى ميداشت بدون شك جايگاه غير إز اين ميداشت،در كشور مزدورى به ديگر ان چنان افزار شديد رقابت شده كه وطن دوستى گناه كلان حساب ميشود،حساب هـا چنان گد خورده كه دزد هـم ميگويد نمان وصاحب خانه هـم جامعه بيمارما بيسوادهـاى آن صد مرتبه با وجدان تر از با سوادان آن است تبارگراى ترويج نفرت مزدورى به بيگانه از جمله كارنام هاي اين چرند نويسان است.

 • ismoil khon amiri zamon bod ast wa meboshad wa hamchinon yaek sardamdorishjo bo himat watan dosti tojik dar garbi afghanistan bod wa meboshad shahri hirot darzamoni ismoilkhon obod shod mo tamomi tojik hoi hirot gor farohaz khoki poi ismoil khon himoet mekonem zndabod ismoil khoni hiroti ismoil khon hej gohi dar janghoi tanzimi kabul ishtirok nadoshta ast marg bar dshmanoni ismoilkhon nobod bod dshmanoni ismoilkhon wa dshmanoni tojikon gif,jpg,png

 • man namedonam ki charo ismoilkhon khod ro kondidi riosatjamhori nakard az hamai kandidho kada bo istidod tar ast mo bsyaer ba umed bodemki khod ro kondid meknad agar khod ro kondid mekard na tanho hawzai garb balki tamomi tojik ba o rai medodand zndabod ismoil khon

 • ۱۲ سال شد میزنه اما برق پایتخت را ۲۴ ساعته نتوانسته. اگر مرد میدان جنگ است ،باشد. یکی نیست بگویه او خر ریش پیر سگ تو میدان مدیریت و وزارت را با میدان جنگ اشتباه گرفتی. خرج وزارت برق و معاشت را امریکا میته و تو خود را ازاده و مجاهد میخوانی؟ خاک بر سرت با این طرز فکرت. اخر شما مجاهدین بی دین اگر مرد میبودین اول دور افغانستان را دیوار میگرفتید و یک دروازه برش جور میکردید. مجاهد اصلی مثل تو غوغو نمیکند. مجاهد اصلی را شما خانه نشین کردید. مجاهد اصلی از شرم، خود را مجاهد نمیگیرد. مجاهد اصلی مثل شما به کیر ایران و امریکا نچسبیده. مجاهد اصلی از تو و طالب و دموکرات و کمونیست و شاهنشاهت سیر است. مجاهد اصلی تکه نان خشک خود را میخورد و مثل تو سگ صفت نیست.
  اسماعیل خان، عجب خانی! امیر اسماعیل خان، عجب امیری. به زودی تو حیوان صفت هم با برادر مجاهدت سیاف وحشی به دوزخیان خواهید پیوست و جوابگو خواهی بود که چرا تمام فامیلت را به بهترین جایدادها رساندی اما هزاران طفل این خاک و بوم را دو دسته به مرگ سپردی.
  مرگ بر تو ای امیر نا امیر!!!!!!!!

 • هر کی « تاریخ هرات » نخوانده ، الهی بر پدرش لعنت .
  در تمام کتاب های تاریخ ، بیش از هفتاد تای که من خوانده ام ، آنچه بر مردمان این خطه ای از وطنم آمده است ، باور کردنی نیست .
  در پیام بعدی ، نام همه کتاب های معتبر تاریخ را می نویسم . حملات اسکندر ، چنگیز ، هلاکو ، تیمور لنگ ، نادر افشار ،هجوم ناجوانمردانۀ پادشاهان قاجار ....
  دیوانه می شوم . خدا
  هراتیان هم وطن من ، چگونه زنده مانده اند ؟
  مای گاد .
  گریز :
  « ... با سی هزار لشکر ، هجوم به هرات از شهر های خراسان ، هلاکو ، پسرش را از دست داد و به انتقام خواست همه زنده جان ها را نابود کند ، که صدای مرغی نیاید به گوش .
  پس از ، سه پنج شش هفته کشتار ، حریق شهر
  هلاکو ، یک امام مسجد را با خود زنده داشته بود
  هلاکو این ملای مسجد را دستور داد ، که بر مناره برآید رای آذان . حی علی الفلاح
  تک آدم های زنده ، گرد آمدند در مسجد
  هجوم ، مرگ ...
  بسیار پسانترک
  در اسطبل اسبان هلاکوییان
  دانه های جو و گندم
  دختراکان
  پالیدند

 • بلی این بابه زیزا با انکه پایش در لب گور رسیده و هنوز مانند... کنجاره خواب می بیند و دردناکتر از همه که یکعده افراد دنبال رو و کودن چنان کودکانه بنفع تورن اسمعیل ثنا میخوانند که گویا آفریدهگار شان باشد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس