کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > تحصيلات عالی در تصرف باند خليلی !

تحصيلات عالی در تصرف باند خليلی !

روان پژوهی شخصيت آقای سرور دانش هم جالب است که اينهمه خواری و زبونی را تحمل ميکند و چوکی وزارت را با چنگ و دندان، قبضه کرده است!

دو شنبه 5 جولای 2010, بوسيله‌ى هوشنگ راد

آقای کرزی با دهن کجی به پارلمان ، شکستن عرف و مقررات و پايمال کردن قانون، با مهارتی اعجاب انگيز، « دماکراسی امريکايی» را به تماشا گذاشته است!

به وبسايت « تحصيلات عالی» سری بزنيد، يک خبر ويک عکس می بينيد. گويا آقای سرور دانش تحت حکم تازه ی جلالتماب کرزی مورخ ۹ سرطان، دوباره به حيث سرپرست وزارت تحصيلات عالی، عز تقرر حاصل کرده است. آقای دانش ، سهميه وارثيه و جهيزيه جناب استاد خليلی است ، بر و برگشت ندارد ! ايرانی ها ميگويند:( آش کشک خاله ته ؛ بخوری پاته، نخوری پاته = آش و قروت روان شده از خانه ء خاله ات هست؛ ناگزير به خوردن آن هستی ! خواه و نخواه ده پايت هست)

آقای کرزی با دهن کجی به پارلمان ، شکستن عرف و مقررات و پايمال کردن قانون، با مهارتی اعجاب انگيز، « دماکراسی امريکايی» را به تماشا گذاشته است!

آقای دانش، يارغار خليلی ، مدير بخش نشريات و ارتباطات عامه حزب وحدت در ايران و رابط حزب با استخبارات وستاد پشتيبانی افغانستان ( وابسته وزارت خارجه ايرانْ )، چندين بار است که از سوی حزب وحدت ، برای وزير شدن ، کانديد ميشود!
دانش يک دوره وزارت عدليه افغانستان را نيز سپری کرده وگويا بسيار برای او « مزه دار » بوده است.
در دوره مشعشع وزارت عدليه ايشان ، قانون احوال شخصيه شيعه يان، نافذ شد که الگوی ترقی و تعالی بانوان (!) برای جوامع معاصر ، بويژه خانم های کشور های اسلامی است!

از جلالتماب کرزی البته کسی حق پرسان را ندارد ، و اگر ميداشت، سزاوار پرسش است که سرور دانش را به وزارت تحصيلات عالی چکار؟!آيا وی سابقه ی تدريس طولانی در پوهنتون دارد ، آيا وی از رتب علمی دانشگاهی : ، پوهيالی، پوهنيار، پوهنمل، پوهندوی، پوهنوال و پوهاند؛ کدام رتبه را حايز ميباشد ؟

البته که ملت افغانستان حق پرسان را ندارد ؛ فقط امريکا و ناتو ، حق طرح پرسش و چون و چرای قضايای افغانستان را دارد!
اما افغان ها به اين نتيجه رسيده اند که گويا وزارت تحصيلات عالی ، برای ايران ، فروخته شده است !يعنی اين وزارت سهميه گماشته گان ايران است!

روان پژوهی شخصيت آقای سرور دانش هم جالب است که اينهمه خواری و زبونی را تحمل ميکند و چوکی وزارت را با چنگ و دندان، قبضه کرده است!

ببرک کارمل که شوروی ها ويرا برتخت فرمانروايی کابل نشاندند، گمان ميبرم در عزل و نصب وزيران اش، بيشتر از کرزی، صلاحيت و قدرت داشت ، وای بر کرزی که هم نوکر خان است و هم نوکر بادنجان !وای بر کرزی که هم اوامر اوباما را گردن می نهد، هم دساتير احمدی نژاد آدم نما را!

پلان صلح کرزی با طالبان را بنگر که سراپا يک نمايش مضحک و مسخره است. يک پرده جالب اين نمايشنامه وطنی ، اين است که، امرالله خان صالح ( رييس امنيت سابق کرزی) عزم سفر داخلی کرده، شهر و روستا را ميگردد و از نحوست طالب و سرسپردگی طالب به بيگانه ميگويد ، اما کرزی ، در گردهمايی های رسمی از « برادران طالب» و « طالبان صلح دوست!» سخن ميگويد!
خوب ، مردم، دم خروس را باور کنند يا قسم حضرت عباس را !

از تظاهرات امروزينه سازمان يافته ی غرب کابل، نمودار است که وزارتخانه های جلالتماب کرزی ، ازين پس، نه بر اساس ضوابط علمی و اداری، بلکه، بر اساس نمايشات خيابانی و شعار های تنظيمی وحزبی، تعيين ميشود.
از اوضاع کنونی چنين پيداست که جنگسالاران و تبهکاران عليه بشريت در افغانستان، نه تنها ، هرگونه محاکمه و مجازات احتمالی را ، منتفی پنداشته اند ، بلکه گويا ملت افغانستان به اينان، بدهکار است ، و تا قيامت بايد هم خود گرگان هفت گانه و هشت گانه را ، در حريم خويش راه دهد و هم فک و فاميل آنان را به وزارت و رياست و سفارت ، بگمارد!
اين گونه داد وگرفت ها ی حزبی، خاطرات چند سال قبل را در اذهان وطنداران ، زنده ميکند. روزی که مجاهدين ، بر کابل و بر سرنوشت خلق دربدر، چيره شدند. دانشگاه و تحصيلات عالی در يد قدرت حزب وحدت افتاد و تمامی لابراتوارها، ترانسپورتيشن ولوازم دفتری ، به غارت رفت و برخی از اموال مسروقه، سر از بازار پشاور بدرآورد!

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


47 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > تحصيلات عالی در تصرف باند خليلی !

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • فکر ميکنم ، مطلب آقای راد، منطقی و معقول نوشته و پرورده شده است. آيا واقعا ملت هزاره، که ده ها روشنفکر و متخصص در داخل و خارج دارد، ازين پس راضی ميشود که مشتی بيوطن جنايتکار، با اسم و رسم و خون و خمير قوم هزاره ، بازی کند و خود را رهبر اين قوم تاريخ ساز بتراشد ! فکر نميکنم. گمان ميبرم زمان محقق و خليلی و اذناب و انصار شان( سرور دانش و نجفی و ...) سپری شده . روشنفکران سکولار همانند رضايی و مير هزار و .... بسيار مستعد اند تا ملت بزرگ هزاره را از گرداب خود کمبينی و افراط گرايی و جهادگرايی، برهانند . به اميد پيروری . بهروز

 • ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند

 • وحشی‌گری قوم مزدور نگاه کنند در این ویدئو http://www.youtube.com/watch?v=guwr...
  او غان یعنی خود فروخته

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.