کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > میدان الکین در قلب هزارستان

میدان الکین در قلب هزارستان

اگر امروز حکومت جسارت تغییر نام این میدان را بیابد، فردا پیکره های بودا را در هزارستان به پیکره های خوشحال خان ختک تغییر نام خواهد داد!

دو شنبه 28 اكتبر 2013, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

حکومت کرزی قصد دارد با تغییر نام این میدان که یکی از نمادهای مبارزات مدنی مردم هزاره است، ماهیت بامیان باستان را از زبان، تاریخ، گذشته و صاحبانش جدا سازد. اگر امروز حکومت چنین جسارتی کند، فردا پیکره های بودا را در هزارستان به پیکره های خوشحال خان ختک تغییر نام خواهد داد! الکین یک نام هزاره گی می باشد و حکومت می خواهد این نام را با نامی پشتو عوض کند.
کشتار مردم هزاره و غصب زمین و سرزمین آنان توسط حکومت های پشتونیستی، به عنوان پالیسی دایمی دنبال می شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > میدان الکین در قلب هزارستان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • حقا که درست گفته اید. واما اگر حکومات فاشیستی نامهای پاکستانی خوشحال ورحمان را دراین سرزمین میگذارند برهر فرد این وطن است که آنرا در زباله بیاندازد ونام اصلی آنرا در گفتار ونوشته بیان نماید واز نامهای پاکستانی وفاشیستی برهزنماید

 • برادران هزارستان خدا کنند که نام خمینی ویاهم خاتمی را بمانید دلت وبایسکلیت نام ببو ات را هم بگذار هیچ کس خق نه درد که مداخله کنند خوش باشید که حکومت مصارف وبودجه به هزارستان میدهد که هیچ عواید به واردات دولت نه دارد ازپول ولایات دیگر تغذیه میشود وناسزا هم میگوید ملامت نه بودید نه قول دارید ونه ایمان وطن فروشی را پیشه کرده اید به شما باید درس وطن دوستی تدریس شود محقق رهبر تان در مصاحبه با بی بی سی میگوید که برای ما منافع ایران نسبت به منافع افغانستان اهمیت دارد می توانید نام ولایت باستان بامیان را اوستان مشهد بگذارید امریکا از شنا حمایت میکنند هر چه خواسته باشید انجام داده می توانید به امید روزی که بامیان حا اقل یک میلیون افغانی را به واردات دولت داشته باشد]]]]]]

 • جناب نویسنده میدان الکین در قلب هزارستان . میخواهم که نام این ولایت را بیادت بدهم که بامیان است نی هزارستان . اکر شما تاریخ ولایت بامیان را مطالعه نماید شما خواهید فهمید که مردم هزاره در دوران امیر عبدالرحمن خان از ولایات کندهار و ارزگان به این ولایت نقل مکان کرده است بس شما کی هستید که این ولایت را هزارستان میکوید بسیار جای شرم و افسوس است.

 • زن عبدور رحمان گو و قومش را .... کنم که ارامش برای دیگران نماند ه اند. قوم وحشی دزد پای لوچ.

 • مسیج خان اینکه هزاره ها در زمان عبدالرحمن خان از قندهار و ارزگان در بامیان آمده اند در خواطرات بوبویت نوشته شده است؟ در کدام تاریخ چنین چیزی نیامده است! بامیان جایگاه هزاره ها بوده است و خواهد بود. فرزندان هزارستان روزی بودا هویت فرهنگی و اجدادی خودشان را دوباره خواهند ساخت.

 • شخص بینام، هزارستان از ولایات دیگر تغذیه میشود؟ مگر در افغولستان سیستیم سوسیال خوری حکم فرما است که دیگران کار میکنند هزاره ها در هزارستان میخورند؟ سالانه میلیاردها دالر کمک های خارجی در مناطق جنوبی و شرقی و غربی به مصرف میرسد! آیا کدام پروژه و سرک و یا خارخانه توسط دولت غول پرست قبیله در هزارستان ساخته و یا اعمار شده است که شما چنین ادعای مفت میکنید؟

  امان از دست این غولان! اینها هیچ شرم ندارند.

 • سلام به همه هموطنان! من در تعجبم که چرا کفتار، رفتار ، نظر و یا اشتباه یک هزاره بنام همه هزاره ها ثبت میشود. میدان الکین نظریک هموطن هزاره است نه همه، من هم یک هزاره هستم اما این نظر هموطنم را در مورد میدان اللکین کاملا مزخرف و بی معنی میدانم . مبارزه برای حقوق برابر با دیگران از راه های منطقی و بدون خشونت و به سر و کله همدیگر زدن هم میسر است.
  هم چنان خدمت هموطن عزیزیکه محقق خبیث پست جنگسالار را رهبر هزاره ها خواند، باید به عرض برسانم که من هزاره به همان اندازه که از گلبدین، سیاف، مسعود و ربانی متنفرم ، صد برابر آن از محقق، خلیلی و مزاری متنفرم. اینها هیچکدام دوستان ملت افغانستان نبودند و نیستند. بذر نفاق و تنفر را اینها در دلهای ما کاشتند وگر نه مردم عادی هیچگونه خصومتی با یکدیگر ندارند.
  بیائید هموطنان دیگر بس است ، ازین کینه توزی و بد و بی راه گفتن به همدیگر به هیچ جایی نمیرسیم طوریکه نرسیدیم. ما چند قرن عقب برگشتیم این خجالت آور است . اگر تو به فکر هزارستانت باشی و همینطور تاجک به فکر تاجکستان و ....... پس کی به داد این ملت برسد.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.