کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > کــرزی در کــوه قــاف به دنبــال مــلا برادر

کــرزی در کــوه قــاف به دنبــال مــلا برادر

کــــرزی اینــــبارکلــــید خــــوشــــبختی و ســــعادت ملــــت افغــــان را در جیــــب مــــلا برادر ســــراغ می کــــند.

يكشنبه 10 نوامبر 2013, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


این را همه میدانیم که معضله سیاسی جامعه افغانی خصوصاً با نزدیک شدن سال دوهزار و چارده میلادی به معادله شش مجهوله درجه شش تبدیل شده که کمتر کسی توان ارائه راه حل عملی برای بیرون رفت ازین معضله را خواهد داشت.

گاهی آدم چنین تصور می کند که خداوند مشکلات و معضلات تمام عالم را چون برف زمستانی از آسمان افغانستان فروریخته و کشور فلاکت زده ما را به حالت مریضی انداخته که به یکبارگی دچار چندین مرض مهلک چون سرطان ، ایدز ، توبرکلوز و تکلیف قلبی شده.

جهل و بیسوادی ، پایین بودن سطح آگاهی سیاسی و فرهنگی خرافات پرستی و اوجگیری ارتجاع مذهبی ، فساد اخلاقی و زیر پا شدن ارزش های متعالی انسانی ، سؤاستفاده جویی از دین برای اغراض دنیایی ، بی عدالتی اجتماعی وخصومت های قومی ، نژادی ، زبانی و منطقوی ، فقرگسترده ای اقتصادی و عدم دسترسی به احتیاجات اولیه زندگی ، سؤاستفاده جویی از بازار آزاد و چور و چپاول دارایی های عمومی درینجا بیداد می کنند.

طبیعیست که یافتن راه بیرون رفت ازینهمه معضلات و مشکلات و یا علاج چنین امراض مهلک کاری ساده نیست و طبیب هر قدر ماهر و با تجربه باشد باز هم به سادگی موفق به معالجه چنین مریضی نخواهد گشت و برای توفیق درین کار به یاری خداوند ، سعی و تلاش پیگیر و صبر و حوصله فراوان نیاز دارد.

اما شکر خدا را بجا آریم که بما افتخار سعادت داشتن رهبری جامع الکمال و نابغه ای چون کرزی را اعطا فرموده که از برکت نبوغ فکری و استعداد خدا دادی ایشان دیگر نیازی به سعی و تلاش پیگیر و صبر و حوصله فراوان برای حل معضلات جامعه خویش نداریم.

فقط دعا کنیم که خداوند به جلالتماب ایشان توفیق دیدار ملا برادر را اعطا کند چون به محض وقوع این وصلت مبارک یکشبه ره صد ساله طی شده وهمه مشکلات و معضلات جامعه حل گشته صلح و صفا ، امنیت و آرامی ، رفاه اقتصادی و ترقی و پیشرفت در همه امور زندگی نصیب این کشور خواهد گشت.

با تقديم حــــــــــــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > کــرزی در کــوه قــاف به دنبــال مــلا برادر

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.