صفحه نخست > عکس > نسخه افغانی روشنفکر

نسخه افغانی روشنفکر

عکس از کاربران فیسبوک
به روایت عکس و تصویر
دوشنبه 25 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اسپنتا زیادتر از یک نوکر ارباب نیست، نباید ازاو توقع زیاد داشت.

 • به زودی سنگسار را نیز این روشنفکران قانونی خواهند کرد.

 • یکی از سنت های زشت در جامعه افغانستان همین سنت دست بوسی است. کسی یک زره شخصیت داشته خود را چنین تحقیر نمیکند که جناب سپنتا کرده است که برای هر کس و ناکسی سر خم کند. این سنت زشت در بین هزاره ها متاسفانه بیشتر از دیگر اقوام کشور رواج دارد. هزاره ها دست هر سید گدا یا اصطلاح معروف دست هر "گشتیگر" را میبوسند. بوسیدن دست افراد توهین به شخصیت آدمی است.

 • روشنفکران قلمزن افغانستان ،بویژه شاعران ، درین سال های سترون ، مثل دم روباه، بر پای هر صاحب مسندی خم شدند ، برخی ازین قلمزنان مثل کاظم کاظمی و حمید مبشر و زهرا حسین زاده
  و ابوطالب،دست های خامنه ای، آدمکش قرن حاضر، را بوسیدند، برخی مثل استاد واصف باختری و پرتو نادری و .. حتا بر رکاب وزیر و استاندار و قوماندان تنظیمی، بوسه زدند، حتا به شغل شریف مشرفی« یعنی خبرچینی» روی آوردند.یکی دو عکس را عجالتا تقدیم میکنم:

 • نمیدانم چرا با پیام قبلی عکس ها ظاهر نشد

 • به کدام دلیل پیام من و تصاویر مرتبط با شتاب حذف میشود؟

 • ننگین سپنتا یکی از پیروان مکتب فرانکفورت که خودرا از روشنفکرترین افراد جامعه افغانستان
  برای مردم معرفی میکرد. بهتر است پا های مجددی را ببوسی. تو چوکره کرزی وطنفروش.

 • خوبه !! حالا هم شد یک تبصره برای اصلاح جامعه نه تهقیر شخص یا غوم
  طرفدار اینگونه تبصره و مقاله هستم. اخر مسولیت رسانه همینه !!

 • ننگین خر فر سگیتا بعنوان وزیرمشاورامنیتی که از کنج المان توسط استخبارات امریکا به افغانستان اورده شد کثیفترین فرد این حکومت است او نه دین دارد و نه عزت افغانی ...... او سالیان سال برای دستگاه جهنمی سیا در المان از روشنفکران المانی و وطنی راپور تهیه میکرد و حالا بر گردن ملت افغانستان سوار شده و بزودی همچون برادرش به جهنم فرستاده خواهد شد

 • کسی که نماز نمیخواند چه فایده که دست کدام مولوی را بوسه کند ؟ واز نگاه اجتماعی هم مجددی کدام وزنه ای سنگین در اجتماع ما نیست و به شمار نمیرود که تو از بوسیدن دست او بجایی برسی ای چاپلوس بی ایمان تو از خدای خود نمیترسی که نماز بخوانی اما برای حفظ ظاهر تظاهر به دینداری میکنی و شاید فکر کنی که مردم تورا نمیشناسند ؟ زهی خیال باطل............... برادرت کجاست ؟ تو هم باید بزودی همانجا بروی

 • چند عکس از سایر خود فروخته ها

 • فرهاد دریا در رکاب قانونی جنایتکار و وطن فروش

 • این هم فرهاد دریا در رکاب قانونی وطن فروش و جنایتکار. فرهاد جان همیشه می گویید که نارنجی شوییم و اینجا حتی از نارنجی رفتن پیش رفته و زرد شده استو زرد همچون مدفوع قانونی و غیره سر جنایتکاران

 • این هم یک عکس از فرهاد دریا که در رکاب قانونی بوسه زده است. فرهاد آغا همیشه جیغ می زند که نارنجی شویم و آشتی کنیم اما اینجا از نارنجی هم تیر شده است و زرد شده، زرد مثل مدفوع قانونی و غیره سر جنایتکاران.

  راستی من فکر می کردم که این فرهاد آغا شاید خوب باسواد باشد. اما از استدلال و گپ زدنش در برنامه جرگه آزاد بی بی سی فهمیده شد که این آغا نیز خالی است و چیز در کله ندارد. بدتر از یک شاگر صنف هفت گپ می زد و استدلال می کرد. بی بی سی آبروی این آغا را نیز برد!

 • این هم دو دلقک دیگر که با جهادی ها سر و بر دارند

 • متاسفانه پیام من را با عکس های از فرهاد دریا با قانونی وطاهر و صدیق شباب را با فهمیم و صالح کابل پرس? اجازه نمی دهد تا نشر شود. اینجا پیام ام را می خوانید که مربوط به عکس فرهاد دریا بود:

  این هم یک عکس از فرهاد دریا که در رکاب قانونی بوسه زده است. فرهاد آغا همیشه جیغ می زند که نارنجی شویم و آشتی کنیم اما اینجا از نارنجی هم تیر شده است و زرد شده، زرد مثل مدفوع قانونی و غیره سر جنایتکاران.

  راستی من فکر می کردم که این فرهاد آغا شاید خوب باسواد باشد. اما از استدلال و گپ زدنش در برنامه جرگه آزاد بی بی سی فهمیده شد که این آغا نیز خالی است و چیز در کله ندارد. بدتر از یک شاگر صنف هفت گپ می زد و استدلال می کرد. بی بی سی آبروی این آغا را نیز برد!

 • ۱- خانم منیژه باختری( نویسنده) در کنار دیپلومات ها و جاسوسان دربار حامد کرزی
  پدر منیژه جان ، استاد سخن، در لوس آنجلس امریکا تشریف دارند!
  ۲- عطا محمد نور، جنگسالار معروف و استاندار بلخ در میان جمعی از قلمزنان مشهور کشور.

 • سردبیر ارجمند کابل پرس? ! مبحث جالبی را طرح کرده اید.
  اما شاید بوسیدن دست یک معلم ، یک ریش سفید ، یک بزرگ خانواده، چندان دور از آداب روشنفکری نباشد، اما آقای اسپنتا ، سرپرست شبکه جاسوسی دربار کرزی است، هموست که سند امنیتی میان امریکا و افغانستان را تسوید و تنظیم کرده است ، کابل پرس از گناه بزرگ « وطنفروشی» اسپنتا، اغماض کرده و برای او یک لغزش کوچک، در حد « چاپلوسی» ، به میان کشیده است!
  قلمزنان مشهور افغانستان هم جرم شان در حد خوردن یک جرعه شراب، یا پناهندگی به خارج یا تفاسیر ابلهانه و بیدردانه از شعر بیدل یا زدن کراوات یا مماثل اینها نیست، جرم این قلمبدستان،زدن بوسه برچکمه خونین جنایتکاران جنگی و اشغالگران است.احترام. طبیبی

 • کاظم کاظمی، برای اشغال افغانستان توسط شوروی ، گریه نمیکند، اما برای ارتحال امام خمینی ، مرثیه های سوزناک سروده است، تصویر از سال ۱۳۶۹ خورشیدی است مصادف با وفات خمینی، (عکس)، کاظمی را در حال خاندن مرثیه، نشان میدهد:
  بنشین زار زار گریه کنیم
  مثل ابر بهار گریه کنیم
  ناله در سینه ها شکست امشب
  دل آیینه ها شکست امشب
  پای تقدیر، لنگ می شد کاش
  قاصد مرگ ، سنگ می شد کاش
  ای زمین ! سینه ات کباب شود
  ای اجل ! خانه ات خراب شود
  این ، چه فصل شراره باری بود؟
  مرگ ، ای مرگ ! این چه کاری بود؟
  کاشکی اشتباه می کردی
  این طرف ها نگاه می کردی

  انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 51636

 • داکتر همت فاریابی، از قلمزنان ترک تبار افغانستان، نه تنها ازتبهکاری جنرال دوستم، اغماض میکند، بلکه ، دوستم را مظهر عدالت و وطنخواهی، قلمداد میکند:
  « برگشت جنرال دوستم از تورکیه و ملاقات هواداران او که ملیونها انسان با شور و شعف او را ملاقات کردند و به خواست او لبیک گفتند، پیامی است روشن و امریکا و جامعه جهانی نباید با تضیق عرصه برای قوت های عدالت پسند، آزادی خواه و ضد تروریسم، شرایط را برای رشد دوباره طالبان و القاعده آماده سازد.»

  همینطور جمعی از روشنفکران هراتی، مانند هارون امیر زاده « نویسنده مقیم لندن» و غیره ، اسماعیل خان، جنگسالار معروف را مظهر عدالت و« رافت اسلامی» معرفی میدارند!

 • ترک تباران افغانی از پیشرفت کشور‌های جمهوری ترکیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان حتا ترکستان شرقی که همان ترکستان چین می‌‌باشد به وجد آمده اند، در حالیکه یک کشور پیشرفته فارسی‌ زبان وجود ندارد، ژنرال دوستم نیز دیدی فرا افغانستانی و منطقه‌ای دارد و نزدیکی‌ به ترکیه که عضو ناتو است دوستم را در رسیدن به مرکز قدرت پشتیبانی فراوانی خواهد کرد.

 • اینجا تنها بحث داکتر اسپنتا بود-
  اما برخیها چند عکسی از برخی دیگر مانند استاد پرتونادری- و منیژه باختری که عضو تیم حکومتی دریک مجلس حکومتی نشسته-فرهاد دریا که با رییس مجلس نماینده گان قبلی یعنی درزمان ریاست آقای قانونی با وی نشسته- و دو برادر پنجشیری هنر مند که همین اکنون اسمای شان فراموشم شده- با وطنداران خود عکس گرفته اند و کدام دست بوسی و چاپلوسی هم معلوم نمیشود- که همه ای این اشخاص نامبرده نه دستبوسی دارند و نه هم پابوسی - عکسهای آنها را بنمایش گذاشته و میخواهند ازینطریق شخصیتها را که مطابق ذوق شان یا بهتر بگوییم که از ملیت شان نیست -که حالا ملیتگرایی -مرض روانی شان شده - به تخریب آنها پرداخته اند-
  منهم بحیث یک تاجیک کابلی -دست بوسی یک شیطان ابلیس را توسط اسپنتا محکوم مینمایم -ولی دیگران را قابل قدر میدانم-

 • سول خدا فرمود کسی که خانواده مرا دوست نمی داردبرای یکی از این سه امر است. 1- یا منافق است 2- یا زنازاده است. 3- یا مادرش درناپاکی به او ابستن شده. منبع: کتاب خصال شیخ صدوق، جلد اول، ص128،حدیث 72/ این کتاب تحت نظر و به قلم ایت اله کمره ای نوشته شده. چاپ شده در قم به سال 1374

  واقعا این محمد چه فکری با خود کرده..که همهٔ انسانها باید حتما حرفای دروغش را بدون هیچ چون و چرا قبول کنن؟


 • رسول خدا فرمود کسی که خانواده مرا دوست نمی داردبرای یکی از این سه امر است. 1- یا منافق است 2- یا زنازاده است. 3- یا مادرش درناپاکی به او ابستن شده. منبع: کتاب خصال شیخ صدوق، جلد اول، ص128،حدیث 72/ این کتاب تحت نظر و به قلم ایت اله کمره ای نوشته شده. چاپ شده در قم به سال 1374

  واقعا این محمد چه فکری با خود کرده..که همهٔ انسانها باید حتما حرفای دروغش را بدون هیچ چون و چرا قبول کنن؟

 • یکم: جناب کابلی به حدی از مسله پرت است که طاهر و صدیق شباب را« پنجشیری؟» قلمداد کرده!
  دوم: محقق گرامی رضا محبی، انگشت بر یک زخم دیرینه گذاشته است.به راستی یک بخش قرآن، بزرگداشت محمد و یاران و خاندان اوست ( البته بزرگداشت اهل بیت پیامبر در کتب شیعه ، صد من کاغذ میشود). ترهاتی ازین قبیل درین کتب سیر و تفاسیر، نقش بسته:
  ۱- ده نفر از یاران من به بهشت میروند ( این یاران شاید تا وقت مرگ ، مرتکب قتل و زنا و هزار گناه شوند، مگر غیرازین است؟ ).
  ۲- کسی که مرا دوست دارد، خدا او را دوست دارد!
  ۳- در کتب شیعه، از خدا به نحوی یاد میشود که گویا یکی از همبازی های محمد است، حتا سر به سر محمد و علی و ۱۲ امام میگذارد و بهشت را برای آن آفریده که محمد و علی و فاطمه و فرزندان فاطمه در آن کیف کنند، هر آن که محمد خواست روانه بهشت میکند و اگر میلش نکشید، به قعر دوخ میفرستد!
  ۳- حسن و حسین ، سید جوانان بهشت اند! چرا چنین است.معلوم نیست!
  ۴: امام های شیعه در دنیا و آخرت ، قادر به انجام اعمالی میباشند که خداوند متعال به انجام آن، بدون قرینه و واسطه، قادر نیست. شفای کور و گنگ و شل، کمتری آن است ( البته امام مرده، این معجزات را میکند)!

 • برهان جان دلجو
  بلی- طاهر و صدیق پنجشیریست و هم تاجیک-مکر نمیدانی که طاهر وصدیق برادر جنرال ظاهر اغبر رییس المپیک سابقه اند؟؟؟؟؟؟؟
  آیا جنرال ظاهر اغبر پنجشیری نیست؟؟؟؟؟؟یا که هزاره اند؟؟؟؟؟
  ویا که با چند آهنگ اوغانی او را فکر نمودی که اوغان اند؟؟؟؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس