صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > تمدید مهلت ارسال آثار به جشن‌واره «قند پارسی»

تمدید مهلت ارسال آثار به جشن‌واره «قند پارسی»

chendavol
دوشنبه 9 دسامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

مهلت ارسال آثار به جشن‌واره «قند پارسی» ۱۵ روز تمدید شد

روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: دبیرخانه هفتمین جشن‌واره «قند پارسی»، مهلت ارسال آثار شاعران و نویسندگان جوان افغانستانی را به این جشن‌واره تا آخر ماه قوس (آذر) ۱۳۹۲ تمدید کرد.

محمدسرور رجایی، مدیر خانه ادبیات افغانستان و دبیر هفتمین جشن‌واره «قند پارسی» با اعلام این خبر، درباره فرآیند داوری این دوره از جشن‌واره چنین گفت: «با توجه به درخواست‌های شماری از داوطلبان شرکت در این جشن‌واره تصمیم گرفتیم مهلت ارسال آثار را پانزده روز دیگر تمدید کنیم تا تمام شاعران و نویسندگان جوان افغانستان از سراسر جهان بتوانند در این رویداد مهم ادبی شرکت کنند. پس از پایان یافتن مهلت تمدید شده، فهرست اسامی افرادی که آثار خود را به جشن‌واره فرستاده‌اند، در سایت خانه ادبیات اعلام می‌شود. داوری نهایی نیز پس از پایان داوری اولیه در ماه جدی (دی) آغاز می‌گردد. هم‌چنین نام برندگان نهایی و کسانی که شایسته قدردانی باشند، در برنامه ویژه «قند پارسی» مشخص و هدیه‌هایی به رسم یادبود به آنان تقدیم می‌شود».

رجایی درباره پرسش بسیاری از شرکت‌کنندگان در مورد ارسال تصویر مدارک شناسایی شرکت کنندگان گفت: ”متولدان سال ۱۳۶۲ به بعد می‌توانند در این رقابت ادبی شرکت کنند. داوطلبان باید تصویر مدرک شناسایی خود را نیز همراه آثارشان به نشانی دبیرخانه بفرستند. در غیر این صورت، آثار آنان ناقص تلقی می‌شود».

دبیر «قند پارسی» درباره فعالیت‌های اجرایی دبیرخانه هفتمین جشن‌واره «قند پارسی» افزود: «با توجه به این‌که کمیسیون علمی و فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی، «غزنین» را پایتخت فرهنگی جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی اعلام کرده، خانه ادبیات نیز بخش ویژه هفتمین جشنواره «قند پارسی» را به پاس‌داشت جایگاه فرهنگی و تمدنی شهر باستانی غزنین اختصاص داده است. در همین زمینه، شماری از صاحب‌نظران افغانستانی و ایرانی در بخش یادشده شرکت و سخنرانی می‌کنند».

رجایی درباره نکوداشت مقام علمی و ادبی استاد محمدواصف باختری در «قند پارسی» هفتم نیز گفت: «واصف باختری، یکی از اثرگذارترین چهره‌های ادبی و علمی افغانستان در پهنه شعر، پژوهش و ترجمه به شمار می‌رود. ایشان یکی از پاس‌داران برجسته سنت شعر نو پارسی است که امیدواریم با برپایی این جشن‌واره، این شخصیت ارزش‌مند جهان پارسی بهتر و بیشتر برای مخاطبان افغانستانی، ایرانی، تاجیکستانی و تمام علاقهمندان زبان فارسی معرفی شود؛ زیرا آثار فراوان استاد باختری، سرمشقی مناسب برای نسل‌ ادبی ما و نیز کشورهای فارسی‌زبان است. استاد باختری، اندیشمندی فروتن در عرصه فلسفه نیز هست که متأسفانه تاکنون این جنبه از شخصیت ایشان به درستی بررسی نشده است و تلاش داریم در این جشن‌واره، گام مهمی برای این امر برداریم».

مدیر خانه ادبیات افغانستان در پایان افزود: «هم‌چون دوره‌های گذشته، بخش چشم‌انداز ادبیات معاصر ایران با حضور شاعران و نویسندگان ایرانی برگزار می‌شود. البته تلاش داریم شماری از فرهنگیان تاجیکستان نیز در این همایش حضور یابند. در کنار برگزاری جشن‌واره، نمایشگاه پوستر و نقاشی نیز برپا می‌شود».

بنا بر اعلام دبیرخانه جشن‌واره «قند پارسی»، محمدصادق دهقان به عنوان مدیر علمی، محمدحسین فیاض به عنوان مدیر روابط عمومی، عارف جعفری به عنوان مدیر هنری، علی‌مدد رضوانی به عنوان مدیر داخلی و محمدعلی سرابی به عنوان مدیر فنی انتخاب شده‌اند. مدیریت اجرایی و مالی نیز بر دوش دبیر جشنواره «قند پارسی» است.

*********************************************

یادآوری

خبرهای جشنواره را از سایت خانه ادبیات افغانستان پی گیری کنید

http://www.khane-adabiat.com


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/po...

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس