صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > چرا نمی گذارید افغانستان، «قطب گردش‌گری جهان» شود؟

چرا نمی گذارید افغانستان، «قطب گردش‌گری جهان» شود؟

chendavol
يكشنبه 12 جنوری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

من نمی‌‌دانم چرا عزیزان بی‌کار رسانه‌ها و فیس‌بوک‌نشیان محترم این قدر بحث چهار رأس شکارچی عزیز پرنده از ممالک مسلمان و دوست و همیشه برادر عربی و غیر عربی را در بوق و کرنا می‌کنند؟ 
مگر این‌ شکارچیان مظلوم از این مملکت چه می‌خواهند؟

مگر کشورتان به فساد، جنگ، خون‌ریزی، لب و چشم و گوش بریدن، انتحار، سنگسار، اعدام و بچه‌آزاری شهرت ندارد؟ 

چرا نمی‌گذارید این دوستان محترم با این کارشان، بدون آن‌که وزارت «کلتور» افغانستان، خودش را تکان بدهد، این کشور را به قطب گردش‌گری تبدیل کنند؟ 

چرا وزارت خارجه افغانستان را از خواب زمستانی نازش بیدار می‌کنید؟ 

چرا می‌خواهید پول خیراتی سازمان ملل متحد صرف تحقیقات وزارت معظم خارجه برای فهمیدن این امر ناچیز شود که روادید این جیگرهای ما اشتباهی صادر شده است؟ 

مگر انتخابات پیش روی نیست؟ چرا نمی‌گذارید بودجه ناقابل این وزارت‌خانه صرف امر مهم «انتخابات ملی 1393» شود؟

چرا به هرج و مرج رسانه‌ای دامن می‌زنید؟ 

چرا گمرک‌چیان هرات را از خواب می‌پرانید؟ 

چرا زحمت‌های امنیت ملی را زیر سؤال می‌برید؟

چرا روابط حسنه مملکت را با کشورهای مترقی دنیا خراب می‌کنید؟ 

چرا در روز روشن با این گپ سخنگوی وزارت خارجه مخالفت می‌کنید که می گوید: «بر اساس فرمان رئیس جمهوری افغانستان، شکار پرنده ها و حیوانات کم‌یاب در این کشور، ممنوع است»؟ 

یعنی واقعا شما خبر ندارید که «بر اساس فرمان رئیس جمهوری افغانستان، شکار انسان‌ به دلیل زیاد بودنشان، به دست برادران ناراضی ایشان نه تنها ممنوع نیست، بلکه کاملا جایز و برای طالبان و همه آدم‌ربایان مسلح قدیمی و جدید، واجب عینی است»؟ 


به خداوندی حضرت احدیت، همه شماها از مؤسسه‌های خارجی پول می‌گیرید که پروژه راه‌پیمایی علیه شکارچیان محبوب ملت راه بیاندازید. 

به «ضرس قاطع» می‌دانم شما دلتان برای «کبک دَری» نسوخته است. همه شما جزو همان کسانی هستید که می‌خواهید انتخابات ملی 1392 به تأخیر بیافتد. همه شما مزدور بیگانه‌اید، ولی چون مواجبتان را سر وقت نداده‌اند، هیاهو می‌کنید. 

برای رضای خدا، خواب شیرین چند خدمت‌گزار ملت را برآشفته نسازید. این کارهایتان عاقبت خوشی ندارد.

از برای خدا حیا کنید.

چرا نمی‌گذارید ما به «ستاره افغان‌» خودمان برسیم؟ 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

توضیح خبر:

نزدیک به 200 شکارچی عرب، پاکستانی، کشمیری و بنگلادشی از جمله وزیر تجارت قطر اواخر ماه دسامبر ۲۰۱۳ به افغانستان آمده‌اند و هنوز در ولایات غربی هرات و در ولایت فراه مشغول شکار پرندگان کم‌یاب هستند. فعالان جامعه مدنی می‌گویند این افراد با مجوز وزارت خارجه افغانستان به این کشور سفر کرده و در چهار هواپیمای باربری، همراه خود، یازده ماشین ضد گلوله و چندین پرنده شکاری آورده اند.

تلویزیون خصوصی طلوع با پخش تصاویری از ورود وزیر تجارت قطر و همراهانش گزارش داد که برای شکار به افغانستان آمده‌اند و در این تصاویر، نامه رسمی وزارت خارجه افغانستان نیز نشان داده شد که از مقامات هرات خواهان همکاری با یکی از این تاجران قطری شده ‌است. سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید: «تحقیقات آنها در این زمینه آغاز شده و اگر چنین ادعایی درست باشد، ممکن است در صدور ویزا برای این افراد اشتباه اداری صورت گرفته باشد».


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/po...

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس