IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > جنازهء ملارقیب و چهرهء واقعی کرزی

جنازهء ملارقیب و چهرهء واقعی کرزی

الف . جوانشير
پنج شنبه 20 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

وقتی طالبان «تحریک اسلامی» باشند و و زیران متوفی ملا عمر آخوند،« شهید» باشند ، پس چرا درین ده سال ، جناب کرزی،خاموش و « صم بکم عمیا لا یعقلون» باقی ماند و ملت را علیه امریکا و ناتو، تحریک نکرد

جنازهء ملارقیب و چهرهء واقعی کرزی

بقلم :جوانشیر

جناب کمباور کابلی ، طنز پرداز صاحبنام و برجسته، با شامهء تیز و تجربه شگرفی که داشت ، شاید ده سال قبل ، در یک منظومهء بلند آوازه ، بر سبیل شوخی و مطایبه بیان کرده بود که افغانستان، دربست در دست طالب است! افکار طالبی در شهر و روستا نفوذ کرده است. دولت از طالب میترسد و به طالب، باج میدهد، امریکا و انگلیس و شرق و غرب، متمایل به افکار طالبی شده اند!ارگ کابل،به فابریکه تولید و پخش طالب،مبدل گشته است!
شعر تاریخی جناب کمباور، منتشره سایت آریایی را دوباره با هم بخوانیم:

(طنز )
طالب نامه
در مملكت سپـــــاهي و سركار ، طالب است
قند وقروت ، شــــــمله ودستار طالب است
تنبان سر حــــــــــــدي ، چو بود پرچم وطن
بقال پشت كــــــــوچه و عطار، طالب است!
القاعده ، كــــــــرزي وملا عمــــر، يكي ست
انجوي گرگ تا ســـــگ دربار٬ طالب است!
صلح و صفا چو جــــــن و پري ، ناپديد شد
«آي ساف» جاي خود ، همه اغيار، طالب است
اين ريش و پشم ، فخـــــــــــريهء قندهار نيست
زير زميـن ارگ ، به خـــــروار طالب است
اسلام چـرس وبنگ چـــــــــو گيتي نو رد شد
تصــوير پشت قطي نــــــسوار طالب است

برنامـه هاي بي بي سي، فريــــــــــــاد مي زند :
توني بلر وبوش جهانـــــخوار ٬ طالب است
امروز پس از یک دهه ،به راستی می نگریم، این حامد کرزی ، نیست که حکومت میکند،این ایده ها و برنامه ها و منویات طالب است که بوسیله کابینه و حواریون کرزی،تنظیم و تنفیذ میشود!
« اعاده حیثیت از طالب» ، تجزیه و تقسیم قدرت سیاسی میان دولت آینده و تنظیم طالبان، نه تنها در لفافه و آشکار، در مصاحبه ها و دید و وادید های حامد کرزی به ملاحظه میرسد، بلکه در مشی سیاسی و رویکرد انتخاباتی برخی از نامزدان کرسی ریاست جمهری آینده کشور نیز دیده میشود!
اینک کاربه جایی کشیده است که پیکر یک وزیر کابینه ملا عمر با طیاره دولت و هزینه دولت ،با عزاداری کارمندان عالیرتبه دولت کرزی،نخست به پایتخت و سپس به زادگاه متوفی ، منتقل میشود!والی تخار و وگروهی از دولتمردان بر جنازه مرحوم ملا عبدالرقیب نماز می گزارند!
وآقای کرزی، ملا رقیب ر ا « شهید راه صلح!» قلمداد میکند!
خلاصه مطلب اینکه مرحوم ملا رقیب، شهید است و جناب کرزی غازی!آن که درین میانه « پشم» است ملت افغانستان است!

وقتی طالبان «تحریک اسلامی» باشند و و زیران متوفی ملا عمر آخوند،« شهید» باشند ، پس چرا درین ده سال ، جناب کرزی،خاموش و « صم بکم عمیا لا یعقلون» باقی ماند و ملت را علیه امریکا و ناتو، تحریک نکرد و با « اجنبی» که در جستجوی طالب ، در کوه و کمر می گشت، سازگار و یاروفادار بود؟چرا به هدایا وسفر های خارجی و سفره های رنگین و بادیگارد و سلام وسرود ملی و نظامی ، دل خوش کرد و ارگ کابل را به محل خوشگذرانی با جواسیس رنگارنگ ،تبدیل کرد!

کشف حقایق توسط کرزی اینهمه دیر، فقط در دوماه پایانی حکمرانی!
من قبول میکنم از نظر انسانی که جنازه هرافغان متوفی در سرحدات کشور، در بهشت خاک وطن ، مدفون شود، بدون تبعیض و تعصب!٬ پس چرا دولت کرزی تا اکنون ، حاضر نشده ، جنازهء افغان های کشته شده درخاک ایران را تحویل بگیرد، ایران حتا جنازهء « اعدام شده گان» را به جانب افغانی،تحویل نداده است، بسیاری پیکرافغان های هلاک شده در سرحد، نصیب گرگ و کفتاربیابان ،شده است!

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • اجساد افغان های مهاجر که جرم شن فقط «عبور غیر مجاز از مرز» قلمداد شده ( نقل از سایت العربیه) این جنازه ها هنوز تحویل افغانستان نشده!

 • شاغلی کرزی صاحب با آوردن جنازه ملا رقیب ، مشاور ووزیر ملاعمر، به پایتخت و دفن آن با تشریفات دولتی و سوگواری برای این شخص نشان داد که وی یک طالب تمام عیار است و دست او به خون افغان ها ( افغان های که با جلیقه های انتحاری کشته میشوند) آلوده است! کرزی مستحق محاکمه و مجازات شدید است! محمد انور

 • به نظر اين زمان بر طالبان است، پيش از اينكه انتخابات و حكومت جديد روي كار بيايد و خطر امضاي قرارداد امنيتي نزديك شود، با دولت فعلي بالاي ميز مذاكره حاضر شده در غير ان قوم پشتون ذريعه بمباران نيرو هاي امريكايي از داخل قرارگاه هاي انها، به تاريخ خواهد پيوست و نام ونشان پشتون براي هميش ناپديد خواهد شد.
  پس تا دير نشده هرچه زود تر طالبان بايد با دولت فعلي صلح نمايند.
  با احترام

 • چناب بی نام
  قوم پشتون از ÷رزی تا غنی کوچی و زلمی خلیلزاد و کرنیل طاقت و یون وغیره همه سردسته های سازمانهای جاسوسی جهانی از آی اس آی به آنها معرفی شده اند-
  تاکه امریکا و غرب علیه آی اس آی نشوند- هرگز غیر پشتونها روی خوشی نخواهند دید و آی اس آی و امریکا دو روی و یک سکه اند.
  آیا درحضور امریکا و نیروهای ناتو- کرزی و اشرفغنی کوچی و دیگر مزدوران آی اس آی مانند ملا شاهد میتوانند- که یک جانی تروریستیکه امریکا بنام او به کشورما لشکرکشدیه و کرزیها و اشرفغنی ÷وچیها را به قدرت رسانیده- یعنی اسامه بن لادن را میتواند شهید بنامد_-
  آیا بدون موافقت امریکا - کرزی فرزند آی اس آی میتواند ملا رقیب را شهید بخواند.
  نه خیر - هرگز - امریکا و آی اس آی باهم اند- از پشتونگرایی و غیرت پشتونی و ضدیت با امریکا - نمیتوانی مردم را فریب دهی.

 • مُرده این سگ را باید از طیاره در سر کوه های سالنگ می انداختن که حدالقل نان یک وقت گرگ ها میشد، پدرم افسر اردوی ملی بود که در ولسوالی نهر سراج هلمند بدست این وحشیها به شهادت رسید، کرزی که این خــــــــــــــــــــــر را شهید خطاب کرد خیلی من را افسرده وعصبانی ساخت ولی به اصطیلاح کی در قصه من فامیلم و پدر شهیدم است.
  قدیر پنجشیری باشنده کابل

 • کرزی خیلی احمق است، ببینید که بزودترین فرصت ، قبر این طالب کثیف را در تخار با گه سگ به آتش خواهند کشید.

 • لعنت بر کرزی و حکومتش وقتیکه سر باز اردو ملی در جنگ با طا لبان کشته میشود جسد شان را در نیمه راه دفن میکنند وجسد طالب ادم کش را با طیا ره انتقال میدهند.

 • کرزی با آوردن جسد طالب تروریست نشان داد که ۱۲ سال تمامی ملت را فریب داده است و امریکا که این صحنه را دید و خاموش ماند، معلوم است که در مبارزه با تروریزم ، صادق نیست!
  آیا کرزی در آینده محل دفن ، خواهد یافت؟ شک دارم! یار محمد سنگر

 • کرزی در ارگ برای این حرامی های طالب خانه جور میکنند و زینت جان را هر شب پهلوی انها روان میکند. معلوم نیست که میرویس از خودش است یا از برادر ناراضیش؟! سربازان ما را طالب سر میبرد اما این کرزی با همقطارانش به قاتلان رتبه میدهد.

 • لعنت خدا برکرزی، انشاالله که دوزخ نصیب اش میشود. متاسفانه اکثریت پشتونها قابل اعتبار نیستند و وفاداری به ایل و تبار خویش را از خدا، پیغمبر و دین بالاتر میدانند. طی سالها ثابت شده که این ها نه به قران، نه به پیغمبر و دین اش و حتی نه به خدا ایمان و اعتقاد دارند. بارها قسم خورده اند و در ورق قران مهر کرده اند ولی پایبند آن نبوده اند. عجب صبری خدا دارد!؟
  مردم شریف افغانستان خصوصاً غیر پشتون ها لطفاً بیدار شوید، لطفاً در برابر بی عدالتی ها، غصب ادارات دولتی، چور و چباول دارایی ملت و خیانت امثال کرزی بی دین و بی غیرت استاده شوید .
  بوسیله انسان

جستجو در کابل پرس