کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > اهانت و لت و کوب يک خبرنگار در هرات

اهانت و لت و کوب يک خبرنگار در هرات

شاپور صابر گزارشگر راديو فرياد که به همراه فاروق فيضی يکی از همکارانش برای تهيه ی گزارش از نشست احمد ضيا مسعود معاون اول رييس جمهور و هيات همراهش با تاجران و صنعت گران قصد رفتن به اين محل را داشتند، با برخورد نامناسب پوليس مواجه شده و توهين و لت و کوب شدند

يكشنبه 6 جولای 2008

مرکز حمايت از خبرنگاران در غرب کشور با انتشار بيانيه ای از اهانت و لت و کوب يک خبرنگار خبر داد. در اين بيانيه آمده است که روز پنجشنبه 12 سرطان سال روان، شاپور صابر گزارشگر راديو فرياد که به همراه فاروق فيضی يکی از همکارانش برای تهيه ی گزارش از نشست احمد ضيا مسعود معاون اول رييس جمهور و هيات همراهش با تاجران و صنعت گران قصد رفتن به اين محل را داشتند، با برخورد نامناسب پوليس مواجه شده و توهين و لت و کوب شدند.

پس از لت و کوب و اهانت به اين خبرنگار، وی برای مدت نيم ساعت در حوزه دوم امنيتی شهر هرات بازداشت شد.

در بيانيه ی مرکز حمايت از خبرنگاران افزوده شده است که خبرنگاران و دست اندرکاران عرصه رسانه های چاپی، صوتی و تصويری و الکترونيکی به اتفاق آرا عملکرد پوليس را شديدا محکوم نموده، خواستار پيگيری اين واقعه می باشند.

در اين بيانيه ذکر شده که رسانه های جمعی حوزه غرب متعهد می باشند برای روشن ساختن افکار همگانی و بررسی مشکلات ناشی از برخورد نامناسب نيروهای امنيتی طی مدت اقامت هيات دولت مرکزی در هرات، با نظرخواهی از مردم، ويژه برنامه های تحليلی را به اين مناسبت به مدت يک هفته تهيه و نشر نمايند.

کابل پرس نيز همراه با ساير خبرنگاران در نقاط مختلف، تهديد، لت و کوب و بازداشت خبرنگاران و به خط انداختن امنيت جانی و کاری آنان را محکوم می کند.

اخبار و رويدادهای مربوط به آزادی بيان در افغانستان را در کابل پرس بخوانيد

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


43 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > اهانت و لت و کوب يک خبرنگار در هرات

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • اينه دگه دلش است كه ده نشست تاجرا هم بره و لت نخوره. خبر نداره كه اونجه يك لك رقم كميشن كاري ميشه. مردم دگه از كابل تا هرات مفت رفتن بخاطر ثواب.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.