کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بامیان بهترین مکان اسکی در سطح کشور

بامیان بهترین مکان اسکی در سطح کشور

يكشنبه 2 مارچ 2014, بوسيله‌ى نجیبه نوری - بامیان باستان

بامیان با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی منحصربه فرد که دارد، میزبان هرگونه فعالیت توریستی بوده می تواند، که یکی از این جاذبه هاو فرصت ها سرد بودن برف گیر بودن بامیان هست که زمینه را برای هرگونه بازی زمستانی خصوصا اسکی بازی فراهمنموده است، با توجه به این پوتنشیل که بامیان دارد درآینده های نزدیک مورد توجه بیشتر خارجی ها قرار خواهد گرفت.

طبیعت و کوهای بامیان، مخصوصا سلسله کوه بابا یکی ازمکان های ویژه ای برای اسکی بازی درسطح کشور می باشد که ازچند سال بدینسو توجه عده از خارجی ها را جلب نموده و در دامنه این کوها به اسکی بازی می پردازند .
امسال نیزبه تاریخ 28 فبروری چهارمین دور از مسابقات اسکی در بامیان با اشتراک 17 تن از اسکی بازان خارجی و شش تن از جوانان بامیان برگزار شد که درنتجه علی شاه جوان بامیانی توانست مقام اول را کسب نماید، مقام دوم را یک اسکی باز خارجی ومقامسوم را نیز یک جوان بامیانی از آن خود نمودند. درین مسابقه عده زیادی از مردم و ومقامات دولتی اشتراک نموده بودند که درختم این مسابقه محمد آصف مبلغ معاون ولایت بامیان به برنده گان مسابقه اسکی جایزه اهدا نمودند ودرضمن گفت ما ازاشتراک اسکی بازان خارجی در بامیان استقبال می نموده و امیدواریم که درسال های آینده شاهد بشتر از اسکی بازان داخلی وخارجی باشیم.

اسکی بازی دربامیان تنها محدود به مردان نمی شوند بلکه عده زیادی از خانم ها نیز به این ورزش علاقمند هستند به تاریخ اول مارچ بامیان همچنین شاهد مسابقه اسکی بین دختران بود که معصومه حسنی توانست برنده ای دور از مسابقات اسکی دربامیان شود .
این چهارمین سال است که مسابقه اسکی دربامیان برگزار می شود، تا حدودی بامیان برای خارجی ها به عنوان یکی ازمکان های مناسب برای اسکی بازی شهرت یافته است و اسکی بازانی زیادی از کشورهای مختلف اشتراک می نمایند .
از سال 2010 بدینسو اسکی بازی توسط موسسه آقاخان بخش اکوتوریزم و تمویل وحمایت میگردد و مدت چهارسال است که شش تن از جوانان بامیان توسط مربی خارجی به عنوان راهنمایی اسکی آموزش دیده اند و همچنین مدت دوسال می شود که به صورت کوتاه مدت عده از دختران بامیان نیز مهارت های ابتدائی اسکی بازی را آموزش دیده اند.
مدیریت اسکی بازی درسال های قبل توسط شرکت توریستی راه ابریشم بود اما بعد ازینکه اتحادیه توریزم در بامیان ایجاد گردیده است توسط این اتحادیه مدیریت می شود. اتحادیه توریزم بامیان مشتکل از یازده سکتور خصوصی مرتبط به توریزم است که است که قرار است توریزم بامیان را مدیریت نمایند.

گل حسین بایزاده رئیس شرکت توریستی راه ابریشم وعضو اتحادیه توریزم بامیان به کابل پرس گفت که: درنظرداریم درسال های آینده عده زیاد تری از اسکی بازان خارجی و داخلی را در بامیان جذب نمائیم تا ازین طریق بتوانیم درآمد مردم بامیان را افزاییش دهیم وهمچنین زمینه اشتغال زایی بیشتر فراهم نمائیم .

بامیان ولایتی هست سرد سیر ومعمولا شغل در بامیان فصلی بوده و عمدتا مردم بامیان درفصل زمستان بی کار می باشند، راه اندازی اسکی بازی و جذب اسکی بازان ملی و بین المللی زمینه خوبی هست برای اشتغال زایی که ازین طریق می توان برای عده شغل دوامدار ایجاد کرد.

فرصت های مثل امنیت، روحیه صلح دوستی و مهمان پذیری خوب مردم بامیان درکنار جاذبه های تاریخی و طبیعی، زمینه ای خوبی را برای گردشگران داخلی وخارجی آماده ساخته اند که سالانه هزران تن ازین ولایت دیدن می نمایند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بامیان بهترین مکان اسکی در سطح کشور

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.