کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > درخواست سراسری نويسندگان و روزنامه نگاران!

درخواست سراسری نويسندگان و روزنامه نگاران!

فراه، هرات، بادغیس، فاریاب، جوزجان، بلخ، بغلان، کندز، تالقان، بدخشان، بامیان؛ ارزگان، دایکندی، غزنی، جلال آباد، خوست، قندهار و کابل

سه شنبه 8 جولای 2008

کابل پرس همراه با سایر همکاران خود خواستار رسيدگی سریع به دوسیه ی پرويز کامبخش می باشد و امیدوار است وی هر چه زودتر آزاد شود.

امروز صدها تن از نویسندگان و روزنامه نگاران آزاد افغانستان در بیشتر از 18 ولایت کشور با امضای اعلامیه ای خواهان رسیدگی فوری به قضیه ی سید پرویز کامبخش ژورنالیست زندانی افغان شدند. این نویسندگان و روزنامه نگاران بعد از امضای اعلامیه در ولایات آن را به والیان، جهت ارسال به قاض القضات کشور تحویل دادند. همچنان در کابل مستقیما این اعلامیه را به ستره محکمه ی کشور سپردند.

گردهمایی نویسندگان و روزنامه نگاران در ولایات، هرات، خوست، جلال آباد، بامیان و بلخ گستردگی چشمگیری داشت که در این ولایات بیش از صدها تن اعلامیه را امضا کردند. همچنان در کابل و سایر ولایات نیز امضا و تسلیمی اعلامیه به مقامات دولتی در عین زمان صورت گرفت.

ولایاتی که نویسندگان و روزنامه نگاران در امضای این اعلامیه اشتراک کردند عبارت اند از: فراه، هرات، بادغیس، فاریاب، جوزجان، بلخ، بغلان، کندز، تالقان، بدخشان، بامیان؛ ارزگان، دایکندی، غزنی، جلال آباد، خوست، قندهارو کابل.


خبر ارسالی از باميان در همين مورد

مهدی مهرآئین/خبرنگارآزاد/بامیان

جمعی ازروشنفکران، قلم بدستان، نویسندگان، خبرنگاران، اساتید دانشگاه و مکاتب، محصلین، متعلمین، نمایندگان شوراهای مردمی، نمایندگان نهادهای جامعه مدنی، علمای دین، فعالین حقوق بشر وفعالین حقوق زن مقیم ولایت بامیان،امروزطی نامه سرگشاده ای به والی این ولایت، داکترحبیبه سرابی، ازقوه قضائیه افغانستان خواستند که به دوسیه آقای پرویزکامبخش، خبرنگارافغانستانی که چند ماه پیش درمحکمه ای درمزارشریف به جرم آنچه که آنرا ترویج الحاد مینامیدند، به اعدام محکوم شده بود، رسیدگی شود.

این اقدام باعث ایجاد حساسیت های شدیدی دربین نهادهای مستقل حقوقی و سایرنهادهای مدافع حقوق بشرگردیده بود. اگرچه پیشتررئیس جمهورکرزی خواستاررعایت (عدالت کامل) دررسیدگی به دوسیه پرویزکامبخش شده بود، لیکن بعد ازگذشت بیش ازچهارماه ازتشکیل دوسیه وی، هنوز به آن رسیدگی نگردیده است و هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای این تأخیرارائه نشده است.

بیش ازیکصدو شصت امضاء دراین نامه به چشم میخورد.

نامه و امضا ها در فايل پی دی اف می باشد:

نامه وامضای نويسندگان، روزنامه نگاران و روشنفکران بامیان

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > درخواست سراسری نويسندگان و روزنامه نگاران!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • باید دست به دست یکدیگر داد و حنجره به حنجره نسبت به خفقان مطبوعات و آزادی بیان در افغانستان فریاد کشید، پرویز نخستین قربانی ملایان و کورمغزان جنگ طلب نیست و نخواهد بود.

    • سلام دوستان
      از اینکه همیشه به فکر این عزیز دربند هستید خوشحالم . ولی یک کمی هم به فکر ملتی باشید که زیر چپلی های چوپانی بنام کوچی پایمال می شوند. ما که این قد کرفتار زندگی شدیم که کمتر فرصت در دسترس دارم تا به این گونه مسائل توجه کنم ممنون از لطف شما

      آنلاين بنگريد : http://www.a-basirat.blogfa.com/

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.