کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات!

انتخابات!

شنبه 5 آوريل 2014, بوسيله‌ى میراحمد لومانی

با دقت و توجه به چگونه گی " کیفی و ساختار ترکیبی" کاندیداتور های موجود در انتخابات ریاست جمهوری در پیشرو، و موجودیت عدم شفافیت در میکانیزم انتخابات( کمیسیون مستقل انتخابات و نیرو های تامین کننده صلح در پروسه انتخابات) نه میتوان به بازتاب نتایج پروسه انتخابات سال 1393 خورشیدی در افغانستان زیاد امید وار بود. تداوم ریشه های فساد در دولت کنونی، برای خلف آن در حاکمیت پسا انتخابات سال 93 پدیده اجتناب نا پذیر و حتمی بوده؛ که زدودن آن بدور از اراده و عزم کاندیداتور هایی که خود هریک بخش مهم از ساختار دولت فعلی را احتوا مینموده است، به نظر می رسد!

دسته های مافیایی " قدرت، سروت و مذهب ارتجاعی" همچنان در اهرم بازی انتخابات حضور گسترده و چشم گیری را دارا میباشند! آنان که در جریان سیزده سال " جامعه جهانی " و "جامعه مدنی" افغانستان را به بازی گرفته اند؛ بازی کنان اصلی پروسه انتخابات کنونی در این کشور به شمار میروند! سناریو و میکانیزم این انتخابات بر مبنای بازی های فرساینده و چالش زا قرون وسطایی" قبیله گرایی" و بدور از عقلانیت و خرد محوری انسان و جامعه تکنوکرات و مدرن، طرح و مهندسی گردیده شده است!

با موجودیت تهدید فزاینده باند " دهشت و مرگ " ( طلبان) این خلف نا صالح جهاد در افغانستان، و زحمات شبانه روزی نیرو های مسلح در راستای تامین امنیت در پروسه انتخابات؛ توده ها اما؛ مصمم و امید وار دارند به جانب انتخابات گام بر میدارند! بخش عظیمی از جامعه و مردم مان در زیر فشار مشمئز کننده اختلاس، دزدی و خیانت دولت مردان کابل، دارند مشق و تمرین زیبا، تاریخی، و سرنوشت ساز دموکراسی رابه انجام میرسانند!

تمرین و مشق دموکراسی امروزی در جامعه افغانستان، دریچه یی است به سوی آینده روشن و امید وار کننده که آن راباید ستود!. تمرین ومشق دموکراسی؛- باز خرید خون شریف ترین انسان های جامعه جهانی است که در راستای حصول آن برای ملت و مردم به خاکستر نشسته افغانستان، قربانی گردیده شده اند! در چنین حرکات اند که لایه های حساس و مستعد به امر سیاسی- مدنی جامعه ما بیدار گردیده، و نیل به اراده تغیر و تکامل در نهاد آنان شکل گرفته، و در بستر چنین تشکل ها است، تا تکامل تاریخی برای جامعه انسانی ممکن و مقدور خواهد گردید!
" نفس پروسه انتخابات؛ توام با مشارکت بی بدیل و همه جانبه توده های خسته و از عوامل ارتجاعی و باز دارنده تاریخی در کشور، نویدی است روشنی بخش؛ که در هاله از موجودیت نیرو های اهریمنی ارتجاع و تقلب در اهرم آن، باز تاب این امر مهم تاریخی را به چالش و ابهام مواجه میسازد!"

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.