صفحه نخست > دیدگاه > اعلامیه‌ی شبکه‌ی سراسری مردم هزاره در رابطه با انتخابات 16 حمل 1393

اعلامیه‌ی شبکه‌ی سراسری مردم هزاره در رابطه با انتخابات 16 حمل 1393

هزاره اینترنشنال
شنبه 5 آپریل 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه ی سراسری مردم هزاره:

مردم آگاه و سربلند هزاره!
فردا شنبه 16 حمل 1393 روز تاریخی و سرنوشت سازی ست. فردا انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی در کشور می باشد و قرار است شما با وجود تهدید های امنیتی به پای صندوق های رای رفته و در سرنوشت کشور خویش سهم بگیرید.

اما به یاد داشته باشید که در میان انسان‌ها دسته‌هایی هستند که برای کسب قدرت و استفاده‌ی شخصی، گروهی، قومی و... از احساسات پاک مردم سوء استفاده می کنند. این دسته ها برای کسب قدرت به هر نیرنگ و خشونتی می‌زنند که تاریخ بشریت هزاران نمونه از آن را در خود ثبت کرده است.

در این میان، سرزمین نیاکانی ما شاهد قدرت انحصاری این‌گونه دسته‌ها بوده که تاریخ سیاهی را برای نسل نسل این سرزمین به میراث گذاشته اند. اینکه در افغانستان اکنون همه می توانند در انتخابات و تعیین سرنوشت خویش شرکت کنند و سهم و قدرت فردی خویش را در تغییر نظام های سیاسی به نمایش بگذارد؛ نتیجه تلاش ها و زحماتی است که در طول بیش از دو قرن ادامه داشته است. شرایط به و جود آمده نتیجه ی مبارزات کسانی که برای بوجود آوردن عدالت اجتماعی، آزادی و برابری تا آخرین گلوله جنگیده اند و بعد جان شان را فدای آزادی و به عدالت رسیدن ما و شما کرده اند. به همین لحاظ شرکت در انتخابات برای مردم مهم است و نسبت به آن باید حساس بود.

اینک سومین بار در تاریخ معاصر کشور است که انتخاب بالاترین مقام سیاسی ـ اداری کشور به مردم سپرده شده و تمامی مردم حق حضور در آن را به‌دست آورده‌اند. باید هوشیار بود و چشمان باز و با نگاهی به رخدادهای تاریخی و به‌ویژه حوادثی خونینی که در 3 دهه‌ی اخیر اتفاق افتاده‌اند، تلاش کنید از افتادن در دام‌ها و ترفندهای نامردمانه‌ای که بر سر راه شما گسترده‌اند، جلوگیری کنید.

باید آگاه باشید تا از سویی فریب شعارهایی که ظاهری زیبا و خوشایند دارند اما هرگز عملی نخواهند شد، همچنین تبلیغات گسترده‌ی دو جریان انحصارطلب کوچی‌تبارهای فاشیست و نیز انحصارطلبان شورای نظاری را نخورید، و از دیگر سو، از تداوم حاکمیت سرشار از تبعیض 12 سال گذشته جلوگیری نمایید. این رفتار بزرگ‌منشانه و دموکراتیک شما با رأیی که در دست دارید عملی خواهد شد. بنابراین به‌بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

این را بدانید کسانی که شعار خوب می‌دهند و وعده‌های زیادی را عرضه نموده و معضلات شما را در اولویت کاری خود قرار داده‌اند، به دیگران هم چنین وعده‌هایی سپرده‌اند. برای همین است که امروز تحت تأثیر این تبلیغات و وعده‌های دروغین، انتخابی نکنید که در سال‌های بعدی از کارکردتان پشیمان شوید.

شبکه ی سراسری مردم هزاره با مطالعه ی دقیق از وضعیت به شما توصیه می کند تا به شکل گسترده در انتخابات شرکت نموده و به کاندیدان جوان و مستقل شورای ولایتی رای دهید. در انتخابات شورای ولایتی به کاندیدان مستقلی رای دهید که وابستگی به گروه های سیاسی را نداشته و از محیط معامله گری و خون فروشی دور باشند و بتوانند به شکل درست از شما نمایندگی کرده و مدافع راستین حقوق و امتیازات شهروندی شما باشند.

مردم هزاره نباید به دشمنان قسم خورده ی مردم خود و کسانی که دست شان به خون مردم هزاره آغشته اند در انتخابات ریاست جمهوری رای دهند. گرچند در میان کسانی که خود را کاندید ریاست جمهوری کرده اند، هیچ کدام شان نمی توانند کاندید درست و شایسته ی برای مردم ما باشد ولی این شرایط را می شود با عزم و اراده ی سیاسی درست تغییر داد.

ما می دانیم که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشانده خواهد شد، بنا براین مردم هزاره می توانند نقش تعیین کننده ی در دور دوم انتخابات داشته باشند. مردم هزاره خواست های مشخصی از رییس جمهور آینده ی افغانستان دارند. بنا براین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، هرکاندیدی که بتواند خواسته های مردم ما را تضمین کند، رای مردم ما را از آن خود خواهد کرد. کاندیدایی که به مبارزه ی هدف مند برای محو تروریزم و آوردن صلح و ثبات در کشور مصمم باشد و تقسیم عادلانه قدرت، انکشاف متوازن و محوتبعیض در صدر برنامه های کاری اش باشد.

مردم هزاره نباید قربانی نیرنگ ها و عوام فریبی رای فروشان هزارگی گردند که به خاطر منافع شخصی و خود خواهی در کنار دشمنان هزاره قرار گرفته و به ذلت و زندگی ننگین تن در داده اند. کسانی که امتحان خویش را داده اند نیاز به امتحان دیگری ندارند. به فرصت طلبان و خائنین اجازه ی دخالت در سرنوشت تان را ندهید.

زنده باد مردم رنج دیده و سخت کوش هزاره!

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اشرف غنی، کوچی
  عبدالله، شورای نظاری، قاتل هزاره ها
  سیاف، وهابی ، قاتل هزاره ها
  زلمی رسول
  معاون اولش احمدضیا مسعود، شورای نظاری
  دیگرکاندید ها چندان مطرح نیستند.
  با این حال از شما صادقانه سوال میکنم، به کدام یک اینها رای خود را بدهم؟

 • برای داکتر عبدالله و سیاف رای بدهید که چوب را درکون طالبان بزنند!

 • به داکتر عبداله، چون طالب وقبیله گرا نیست.

 • رفتیم به سوی استاد محقق و داکتر عبدالله. چشم بخیل کور. اتحاد فارسی زبانها مبارک. در بعضی مناطق هزارجات بیشتر از 95% ارا به سود تیم اصلاحات و همگرایی است. زنده باد فارسی زبان.

 • عبدالله خائن ملی و جاسوس « سیا» است!
  این کامنت ها را به نفع عبدالله عبدالله، یک مزدوربی شرم شورای نظاری درج کرده است!
  سگ کوچه هم به عبدالله زنباره و سارق بیت المال ر ای نمیدهد جز کاسه لیسان جمعیتی و طرد شده از سوی ملت!هیچ هزاره، حتا بیسواد این قشر زحمتکش ، فریب شعار های عبدالله را نمی خورد!
  مرگ بر جهادی های جنایت پیشه!
  مرگ بر سیاف عرب مشرب و آدمکش!

 • انتخابات تمام شد. رقابت اصلی میان کاندید ارگ( زلمی رسول) و کاندید امریکا ( اشرف غنی) است. عبدالله عبدالله درین مسابقه، هیچکاره است و انگشت ششم!
  گمان میبرم زلمی رسول از صنوق بیرون خواهد شد. فرید

 • مقصد سیاف ادم خور سوسمار خور و عبدالله کمپوتر شورای نظاری لوچک نشون!
  دیگر کاندید ها هزاران فرسخ از این دو کونی بهتر هستند!

 • بدا به حال ملت مجاهد افغان اگر شاهد ساختن كليسا انهم در داخل ارگ رياست جمهوري براي خانم اشرف غني احمد زي باشند كه بوسيله چند موسسه مسيحي مصرف ساخت ان پرداخته شود، پس تا دير نشده با اشتراك در دور احتمالي جديد انتخابات با پيوستن و دادن راي به مخالفين اشرف غني از ساخت كليسا در داخل مركزيت اين كشور مسلمان جلوگيري نمايند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس