صفحه نخست > کارتون > بازسازی

بازسازی

کارتون
اسدالله
سه شنبه 20 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • افغان نشانه یی اهانت به انسانیت است
  برای همه مردمی دنیا خوب معلوم است که اوغان یعنی تروریست، اوغان یعنی تولید کننده ای تریاک، اوغان یعنی فاشیستان قبیله،اوغان یعنی طالب فرزندا ن نا مشروع آی اس آی پا کستانی بی فرهنگ واعراب وحشی که در سوف های توره بوره .آخه افغان بودن هم افتخار دارد ؟ ؟افغان یا اوغان یا پشتون این سه تا نام یک است ما می توانیم افغانستانی باشیم نه افغان میخواهد که هویت اقوام مختلف سرزمین مانرا نادیده بگیرد و همین هویت تحمیلی نا روای(اوغان) را بالای ساکنین سرزمین مان باز تحمیل کنند.به کسانیکه از قبایل پشتون نیستند دیگر تحمل این هویت برای شان ننگ است به‌ خاطر که اوغان یعنی وطن فروش او غان یعنی دشمن انسانیت اوغان یعنی خیانت کارِ او غان یعنی قاتل میلیون ها انسان
  عبدالرحمان یکی از شاهان افغانستان می‌باشد در آن دوره تقریبا 62 درصد مردم هزاره قتل و عام شدند !!!
  اوغان نه تنها دشمن سنی مذهب است بلکه دشمن اسلام و مردمی ما ست
  در این ویدئو رهبری او غانها مذهب شیعه ها
  راه توهین کردن http://www.youtube.com/watch?v...
  همیشه وقت اوغانها از مذهب ما تاجیک ها استفاده کردن و ما تاجیک ها راه فریب دادن ولی امروزه همه مردمی غیره اوغان قیافه‌ی افسرده شما اوغانها راه خوب شناختن!!!

  repondre message

 • امروز در فرانس 24 که تلویزیون کشور فرانسه به زبانهای خارجی از جمله انگلیسی است آقای به نام رضا که عکاس معروف است و چندین بار به افغانستان سفر کرده است مسله سئو استفاده و رشوه را به شکل خیلی خوبی بیان کرد.

  به قول او در افغانستان 10 سال قبل رشوه و سئو استفاده وجود نداشت اگر داشت هم به اندازه کشور های دیگر. با ورود میلیارد ها دالر به افغانستان این خارجی ها بود که به مقامات افغانی پول های هنگفت پیش کردند تا قرارداده های پروژه های سود آور را بخرند. البته اکنون از برکت همین خارجی ها افغانها هم به این مرض آغشته شده اند.

  کرزی اعلان کرده است که خارجی ها رشوه ندهند و از مقامات دولتی خواسته اند تا به اقارب مقامات دولتی مسولیت پیشبرد پروژه ها را ندهند.

  repondre message

 • امیر عبدالرحمان پس از صد سال سخن می گوید
  شاید بارها در متن کتب درسی به این موضوع بر خورده باشیم که، موسس افغانستان معاصر احمد شاه درانی(احمد شاه ابدالی) می باشد. اما بر خلاف تبلیغات رسمی حکومت های گذشته تحقیقات مستقل و به دور از تبعیض روشن می سازد که افغانستان با مرز ها و واحد جغرافیایی فعلی آن توسط امیر عبدالرحمان خان تاسیس گردیده است؛ و افغانستان احمدشاه ابدالی دارای شکل کنونی نبوده وبلکه بیشتر به سوی پاکستان و کشمیر توسعه داشته؛ و در مقابل قتغن سابق(بدخشان، تخار، قندوز و بخشهای از ازبغلان، سمنگان و بلخ)از امیر مظفر_ حاکم بخارا اطاعت می کرده و هزاره جات دارای استقلال داخلی بوده است.

  افغانستان با نقشه فعلی آن برای اولین بار در عصر امیر عبدالرحمان خان و به همکاری و دستور دیورند(فرستاده هند برتانیوی)تثبیت و تحدید گردید.

  · ستم بر هزاره

  بدون شک امیر عبدالرحمان سیاه ترین چهره و جابر ترین فرد در تاریخ سیاسی معاصر افغانستان است .او برای تثبیت و استحکام قدرت خویش بیشترین کشتار و بد ترین جنایات را مرتکب گردید. 62فیصد جامعه هزاره به دست او قتل عام گردید. هزاره جات با تمام منابع اقتصادی، انسانی و فرهنگی آن نابود و تاراج شد و بیشترین ساحات و زمینهای های حا صل خیز آن توسط لشکر امیر پس از نابودی و فرار ساکنان آن برای همیشه غصب و تصرف شد.

  · تاراج نورستان

  نقشه و شکل تاریخی نورستان در اثر حمله لشکر خشن، بی رحم و وحشی امیر تغییر نمود و هزاران نفر از ساکنان آنجا قتل عام گردید و در پهلوی آن، هزاران دختر و پسر جوان نورستان به بهانه مسلمان نبودن به غنیمت برده شد.

  · ستم بر ازبکها و غلجایی ها

  ازبکها و ساکنان ترکستان افغانستان نیز در پی حمله و اشغال مناطق آنان به وسیله امیر شاهد قتل عام های بزرگ گردید وبافت اجتماعی آن نیز دست خوش دسیسه و تغییر توسط ناقلین غیر بومی گردید .حتی جامعه برادر پشتون نیز از جنون و استبداد امیر در امان نماند. طایفه بزرگ غلجایی بارها مورد حمله امیر قرار گرفت و بزرگان آنان به قتل رسیدند.

  بهر ترتیب عبالرحمان در تاریخ معاصر افغانستان، نامیست، سیاه وعجین با خون و خشونت وجنایت! جنایات تجاوزات، قتل عامها، غارتها و ویرانی های عبدالرحمان در افغانستان شباهت زیاد به جنایات هتلر در اروپا و استالین در شوروی سابق دارد و چه بسا که او در حیطه قدرت خویش بسی فجیع تر و وحشیانه تر از هتلر و استالین عمل نموده است.

  · سرمنشه فتنه

  به باور بسیار از کارشناسان مسایل سیاسی و اجتماعی افغانستان اغلب کینه ها نفاقها و کشتار های اخیر ریشه در عملکرد و دسیسه های عبدالرحمان دارد.او دیوارهای این سرزمین را با استخوان و خون اقوام محکوم بلند نمود! احمد رشید_ کار شناس بر جسته منطقه در کتاب (طالبان، اسلام، نفت و بازی بزرگ جدید) زمانیکه در مورد قتل عام هزاره ها ازبکها و تاجکها تو سط طالبان سخن میگوید یادآور میشود: " ریشه بسیاری از خصومت های قومی اخیر وکشتارهای پس از 1977 را که در شمال روی داد میتوان در سیاستهای امیر آهنین[ جابر] جستجو کرد." ص 34.

  · هواداران عبدالرحماندر کانادا، حلقه" افغان رساله"

  شگفتا، که ذهن و اندیشه بعضی از هموطنان آنقدر عجین و آلوده به تبعیض و تعصب است که در متمد نترین شهر های جهان مانند، تورونتو که پلورالیزم، صلح دوستی و احترام یکسان به تمام انسانها( صرف نظر از تعلق نژادی و زبانی) در آن موج می زند عکس عبدالرحمان جابر، جانی و انسان کش را در نشریه شان به چاپ می رسانند و از آن به عنوان پادشاه قابل افتخار نام می برند

  repondre message

 • شیلا- بینا - خراسان

  طوریکه گفتید که پشتونها با به قول شما افغانها شما را از نعمت سواد با راه ندادن به مکتب محروم کرده است ، با خواندن هر پیام تان تایید میکنم که شما واقعا ً بیسواد هستید.

  اگر متوجه شوید این ملای لعنتی نه به شیعه توهین میکند بلکه به تمام اسلام توهین میکند. اینها همان ملا های اند که برای توهین به اسلام و بی اعتبار کردن اسلام خریداری شده اند.

  در رابطه با اینکه شما افغان نه بلکه افغانستانی هستید هم خیلی متاسفم که با شما موافق نیستم. چون اگر افغان= پشتون پس افغانستانی = پشتونستانی و بدین ترتیب بر اساس منطق شما احمق شاه مسعود این جنایتکار لعین و منحرف اخلاقی قهرمان پشتونستانی ها است

  شما فقط در صورتی پشتونستانی یا اوغانستانی خطاب نخواهید شد که شجاعانه برای تجزیه و پیوستن به تاجیکستان مبارزه کنید.

  repondre message

 • امیر عبدالرحمان از زبان خودش

  باور و یقین کامل وجود دارد که زندگی صلح آمیز و انسانی در دنیای امروز فقط در سایه مدارا و پلورالیزم ممکن و میسر است و الا اصرار به تعصب و "جهل قدیم" هیچ پیامدی جز بقا و تکرار نسلهای جهل پسند و انسان کش نخواهد داشت. بهر ترتیب آنچه در ذیل می خوانید، بخشهای از خاطرات امیرعبدالرحمان خان است که توسط منشی آن_ سلطان محمد تحت عنوان" تـاج التواریخ" در زمان حیات امیر و به فرمان او به رشته تحریر درآمده است. جلد که فراز های آن نقل قول گردیده است: (تاریخ طبع 1375 پشاور)

  ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم

  جامه کس سیه و دلق خود ارزق نکنیم حافظ

  · کودکی با دستهای خون آلود

  روانشناسان غالباً با مطالعه و تحقیق تلاش می نمایند تا بدانند که دلیل ستم و ظلم پیشگی حکام مستبد زاییده عوامل بیرونی است و یا نه، آنان دچار جنون وسادیسم بوده و اختلال روانی شان در ستم پیشگی آنان نقش دارد.

  آیا امیر عبدالرحمان دیوانه بوده؟

  امیر عبدالرحمان در صفحات اول کتاب خاطراتش یاد آور میشود که وی در سن ده سالگی یکی از نگهبانان خودش را به قتل رسانده است وبه همین دلیل پدرش افضل خان که درآن زمان حاکم ترکستان بود اورا به اتهام دیوانگی یکسال محبوس نموده است.

  · معلم مشکوک

  آیا امیر عبدالرحمان دست پرورده جواسیس استعمار و بیگانه است؟

  امیر عبدالرحمان:"سپهسالار کل قشون پدرم، یک نفر انگلیسی به نام شیر محمد خان بود که تغییر مذهب داده بود[؟!]این صاحب منصب را که در انگلستان به اسم کمبل معروف بود در سال 1250ه ق درجنگ قندهاربا شاه شجاع لشکر جد م اسیر نمودند؛ مشارالیه صاحب منصب شجاع نظامی، خیلی زرنگ و طبیب خوبی بود و مرا خیلی دوست می داشت رتبه سپهسالاری تمام قشون بلخ را که تعداد آن سی هزار و پانصد نفر بودند دارا بود. روزی شیر محمد خان(کمبل) از پدرم خواهش نمود که مرا به جهت تعلیم نظامی به او بسپارد تا قبل از وفات خودش علوم و فنون خودرا به من آموخته باشد. پد رم خواهش مشار الیه را پذیرفته به من حکم داد هروزه به جهت دو ساعت نزدت مشارالیه بروم و او هر قدر ممکن است بدون اینکه مرا بگذارد وقت ضایع کنم به من تعلیم بدهد، من به طیب خاطر قبول نموده مشغول تحصیل شدم."(تاج التواریخ ص 23)

  · مشک عالم یا موش عالم

  آیا امیر عبدالرحمان نسبت به جامعه برادر پشتون مهربان بوده است؟

  امیر عبدالرحمان:" یکی از ملا های کاکر موسوم به آخوند عبدالرحیم که نسبت کفر به من داده بود در خرقه شریف متحصن شده بود، حکم دادم سگ ناپاکی مثل او نباید در جای مقدس مذکوره بماند لهذا اورا از عمارت آنجا بیرون کشیده به دست خودم اورا کشتم." تاج التواریخ ص 217

  امیر عبدالرحمان نسبت به مردم شریف شنواری اینگونه اهانت می کند:" گردوصد سال کشی رنج ودهی زحمت خویش مار وشنواری وعقرب نشود دوست به تو....طوایف منگل وزرمت سرکوب شدند." ( تاج التواریخ ص 235)

  عبدالرحمان در مورد غازی مشهور_ ملا مشک عالم چنین بی ادبانه سخن می گوید:" ملایی معروف به مشک عالم که من اورا موش عالم می گفتم و این اسم نسبت به اسم اول مناسب تر بود به این دلیل که صورتش مثل صورت موش وحرکاتش مذموم و با آنهایی که اسم خودرا غازی گذاشته بود ......حکم دادم از قندهار به محال حوتکی رفته از هر خانه یک قبضه شمشیر ویک لوله تفنگ به طور جریمه اخذ نماید." (تاج التواریخ ص 244)

  جنگ با غلجایی ها:" در تمام اندره و هوتکی وتره کی و سایر طوایف غلجایی آشوب عمومی برپا گردید وطوایف مذکور عیال و اطفال خودرا به میان طایفه وزیری، ژوب وهزاره فرستاده و خودشان به جهت جنگیدن با عساکر من حاضر شدند. "(تاج التواریخ247)

  · مستبد با کفایت یا نوکر چرب زبان

  آیا امیر عبدالرحمان نوکرخاضع، مطیع و چرب زبان روسیه وانگلیس بوده است؟

  بامطالعه تاریخ سیاسی افغانستان به موضوع بر می خورید که روشنگر خاصیت مشترک اغلب حکام ظالم و چاکر منش در سیصد سال گذشته بوده است.امیر عبالرحمان واکثر اجداد و اسلاف و کاکا ها و کاکا زادگانش علی رغم قساوت و بی رحمی نسبت به هوطنانش در مقابل بیگانگان دست گدایی و سرپرتعظیم داشته اند.

  عبدالرحمان زمانیکه از دست شیر علی خان به جانب روسیه فرارمیکند خطاب به فرمانفرمای روس می نویسد:" به امپراتور پنا آورده ام هر چه به من عنایت شود قبول میکنم."( تاج التواریخ ص 155)

  "یازده سال دراین شهر(سمرقند)که مال روسها بود به سر بردم و اغلب اوقات خودرا به سواری و شکار می گذرانیدم...اگر بین مامورین روس مذاکره پول می آمد می گفتم وجهی که شما به جهت مخارج به من میدهید بیشتر از آنست که من استحقاق داشته باشم.از خداوند مسئلت می شود که دولت شمارا به عوض این مهربانی که نسبت به من مینماید پایدار داشته باشد. (تاج التواریخ ص 157-158)

  و حالا در پیشگاه انگلیس:" گریفن صاحب مجدداً کاغذی به من نوشته سعی نموده مراوادارد به کابل رفته عنان سلطنت افغانستان به دست بگیرم در ماه جمادی الثانی سال 1297 ه ق جواب مراسله اورا به قرار ذیل نوشتم: دوست عزیز، من از دولت انگلیس امید زیاد داشته و دارم و دوستی شما تصدیق صحبت واندازه خیالات مرا می نماید... دولت انگلیس توقع دارند کدام دشمن ایشان را دفع نمایم. دولت انگلیس چگونه منافع را وعده میدهد ...در عوض چگونه خدمات را توقع دارند."( تاج التواریخ ص 199)

  · دیورند، مرز که با شش لک رسمیت یافت.

  آیا عبدالرحمان با معامله بخشهای از سرزمین افغانستان وامضای معاهده دیورند بزرگترین خیانت ملی را مرتکب نگردیده است؟

  عبدالرحمان:" من ادعای حقوق خود را در باب استانسیه راه آهن چمن نو وچغایی و باقی وزیرستان وبلند خیل وکرم وافریدی و باجور وسوات ودیر وچیلاس وچترال ترک نمودم هر دو طغرا قرارداد نامه را در باب سرحدات که معین شده بود خودم و اجزای سفارت مهر و امضا نمودیم و در قرارداد نامه مذکور ذکر شده بود چون دولت افغانستان به طور دوستی ادعاهای خودرا در باب بعضی ولایات چنانکه قبلا مذکور شده است قطع نمود، لهذا به عوض این همراهی وجه اعانه که سال دوازده لک روپیه دولت هندوستان[هند برتانیوی] تا به حال می پرداخت بعد ازاین سالی هجده لک روپیه خواهد بود. (تاج التواریخ ص 421)

  · دیورند معاهده صد ساله یا ابدی؟

  http://www.khorasanzameen.net/...

  repondre message

 • امیر عبدالرحمان در پای معاهده دیورند چنین می نگارد:" امنیت و اتفاق بین این دو دولت برقرار گردید.از خداوند مسئلت مینما یم این حسن نیت و موافقت تا ابد مستدام باشد."( تاج التواریخ ص 423)

  آیا امیر عبدالرحمان علاوه به دها قتل عام ده ها انسان بیگناه را به دست خویش به قتل رسانیده است؟

  در جنگهای امیر در قتغن در مورد صاحب منصب های شورشی:" هشت نفر کاپیتان را حکم دادم به دهن توپ گذاشتند."( تاج التواریخ ص 50)

  عبدالرحمان:" تجار بدخشانی را که 50 نفر بودند ولی من حکم دادم همه آنهارا به دهن توپ گذاشتند ...در جواب قاصد میر جهاندار که پرسیده بود چرا رعایایش را حبس نموده ام من بون تکلمی به نوکر هایم حکم دادم ریش وسبیل اورا بکنند و بعد اورا جایی که بقیه استخوانهای اجساد تجار افتاده بود با خود برده نشان دادم."(تاج التواریخ ص 53-54)

  · تملق بشر یا نماز خدا؟

  آیا عبدالرحمان در عین ستم پیشگی چاپلوس نیز بوده است؟

  عبدالرحمان در دربار امیر مظفر حاکم بخارا: "در این بین امیر واردشده، حضار برخواستند دست امیررا بوسیدند من هم چنین کردم"تاج التواریخ ص47)

  "امیر[امیر مظفر] آمده جلو من ایستاده تکبیر گفت همه به او اقتدا نمودیم من دیدم سربند از بند های امیر بازشده است بعد ازسجده امیر نمی توانست از ترس اینکه عمامه اش بیفتد سر خودرا ازسجده بردارد من نتوانستم تحمل نمایم امیر به این بزرگی مفتضح شود فوراً نماز خودرا شکسته پیش رفته بندهای عمامه اورا بستم."( تاج التواریخ ص 65)

  · کله منار

  آیا جنون و جنایت عبدالرحمان تا آن حد بوده که از سر انسان کله منار بسازد.در کتاب" کله منار ها در افغانستان" موارد متعدد از کشتار و کله منار های که توسط امیر عبدالرحمان بنا شده ذکر گردیده است ولی عبدالرحمان در خاطراتش فقط به یکی از آنها اعتراف نموده است.

  در جنگهای قطغن: "از طرف دشمن سه هزار نفر درمیدان جنگ کشته شد ...من حکم دادم منار از سر های مقتولین دشمن ساختند تا بقیه خائف شوند."(تاج التواریخ ص 39)

  · دوست نامرد

  آیا امیر عبدالرحمان علی رغم قساوت و بی رحمی اش نسبت به نزدیک ترین یاران خود نامرد بوده است؟

  عبدالرحمان:" سوار ازبکیه به نایب غلام خان وهمراهان اورا که زیر درختهای جنگل خوابیده بودندرسیده به آنها حمله آوردند.قاصد را نزد من فرستاده اند که به کمک آنها بروم. گفتم کسان من عجب عقلی دارند به عوض اینکه فرار نموده خودرا از مهلکه نجات دهند می خواهند من هم بروم با آنها کشته شوم."( تاج التواریخ ص 68)
  http://www.youtube.com/watch?v...
  · غلام بچه مهوش

  عبدالرحمان:"...از ورود من مطلع شده شش نفر غلام بچه مهوش ...به طور پیشکش به جهت من آوردند."(تاج التواریخ ص 45)

  · پادشاهی که چرس می کشید

  آیا عبدالرحمان چلم و چرس می کشیده است؟

  عبدالرحمان: "قلیانی کشیدم خیلی محظوظ شدم."( تاج التواریخ ص 222)

  عبدالرحمان سرگردان در مرز های شمال:" و گفت مسافت زیادی را مراجعت نموده به خانه او برویم که از ما پذیرایی نماید و چرس به جهت کشیدن ما،آذوقه به جهت همراهان ما حاضر نموده است." (تاج التواریخ ص 134)

  · جنون

  عبدالرحمان در مورد کاکایش شیر علی خان چنین مینویسد:" در این بین امیر شیر علی خان درراه بلخ مثل دیوانه ها تکلم می کرد و می گفت چون افغانها[پشتونها] به مخالفت انگلیس از من معاونت نکردند به روسیه رفته قزاقهارا به کمک خود خواهم آورد و زنهای افاغنه را به آنها خواهم بخشید .( تاج التواریخ ص 164)
  http://www.youtube.com/watch?v...
  · سردار اسحاق خان

  عبدالرحمان در مورد پسر کاکایش سردار اسحاق خان میگوید:" سردار محمد اسحاق خان پسر عموی غدارخودم .. پسر غیر مشروع عمویم اعظم خان بود که مادرش دختر یکی از ارامنه عیسوی از جمله خدمه حرامسرا و عیال مشروع عمویم نبود."(اج التواریخ ص 251

  عبدالرحمان بیشتر از این در مورد خاندان خویش توضیحی ارایه نمی کند
  http://www.youtube.com/watch?v...

  repondre message

 • شیلا جان

  یا شما تصمیم دارید کابل پرس را سقوط دهید یا میخواهید تاجیکها را رشخند کنید.

  اول مسله یهود بودن قوم پشتون بود که تا حالا جواب نداده اید که چرا از یهود اینقدر نفرت دارید. حالا جنگ سنی و شیعه را شروع کرده اید .

  همچنان تا حالا نگفته اید که آیا طرفدرا تجزیه افغانستان به شمال و جنوب هستید یا میخواهید که تاجیکها با تاجیکستان ، ازبکها، ترکمن ها و هزاره ها بر اساس تورک تبار بودن با ازبکستان و پشتونها با پشتونخواه و بلوچستان یکجا شوند.

  فکر نمیکنید به عوض پست کردن تکراری مقاله های گرفته شده از این و یا آن سایت در باره سوالات بالا بحث کنیم؟

  repondre message

 • اول اینکه هزارها برادر ما تاجک ها است
  دوم اینکه در طول تاریخ از أمدن نام اوغانستان تا به امروز ما مردم غیر اوغان زیر ستم
  شما اوغان ها قرار داشتیم شما اوغان ها چرا به مردمی غیر ه اوغان راه حق سیاسی قایل
  نبودی ؟ یعنی رنگارنگ ما راه فریب دادن از مذهب ما تاجیک ها استفاده کرد ن شما نتها دشمن سنی بلکه دشمن اسلام وانسانیت هستید به خاطر که یک رهبر اوغان دست به خیانت می زننده او یک فرد نیست بلکه به کمک شما اوغان ها رهبرتان خیانت می کنند !!بگذار یک چیزیرا برایتان درست تعریف کنیم

  وقتیکه ما میگویم فارسی زبان هستیم

  یعنی هزاره تاجک وجود ندارد

  همه یک فارس هستیم این دشمنان

  ما است که میگویند این هزاره است

  واین تاجک است یعنی میخواهند که تفرقه

  اندازی کنند که فارسی زبانها را پارچه پارچهکنند

  khub migoyend ke ein pansheri ast wa ein mazari ast wa ein harati ast yane tajik ha ra eintawari parcha porcha mikunend wa hazara ha ra migand ke ein bamyane ast wa ein az ghazni ast wa eintori tafraqa andazi mikunend wa az mazhab ma tajikan bar alia ham zaban hai aziz man astifada mikunend basyar metawaji ein begana perastan bashind ham watan hai farsi zaban ya azbak ya turkmen wa etahad yak porchake khuda hefz kunim

  repondre message

 • جنگ سنی و شیعه نیست بلکه جنگ فارسی و پشتون است
  اینکه شما قوم شیطان هستید که سنی سنی مذهب گفته ما راه فریب دادن
  همه مردمی غیر ه اوغان با شما قوم مزدو ر مشکل دارد چون شما همیشه وقت خود فورخته بودی و هستی
  شما ده قران هم ایمان نه دارید !!یکی از شاهان افغانستان می‌باشد در آن دوره تقریبا 62 درصد مردم هزاره قتل و عام شدند

  بر قرآن مهر بر قرآن مهر نهاد و سوگند خورد که جان وی و طرفدارانش درامان خواهد بود. حبیب الله نیز به سوگند نادرخان اعتماد نموده دست از سلطنت کشید. نادرخان همراه با قبایل جنوبی وارد کابل شده حبیب الله و طرفدارانش را از دم تیغ کشید و بدین طریق حکومت رعب و شتم را بنا کرد. چندین هزار نفر قبایلی که بیشترشان را مردان آنسوی مرز (هند بریتانوی) تشکیل می‌داند نادرخان و برادران را در به قدرت رسیدن همکاری نموده بودند،

  repondre message

 • قهرمان ملی رهبری عزیز ما احمدشا ه مسعود به خاطر امنیت و آزادی عدالت 25 سال خدمت کرد ودستی شما قوم خاک فورش کوتاه کرد بوده
  دشمنان مسعود عزیز دشمنان هویت زبان تاریخ و فرهنگ ما است او دستی قوم مزدور های انگلیس وآی اس آی پاکستانی هاراه کوتاه کرد بوده مسعود بزرگ مرد تا ریخ ما او یک مکتب ویک پدر این ملت بود تخم که قهر مان ملی کا شتن با تمام قدرت باقی ماندن مرگ انسانیت با مرگ مسعود انسانیت بگونه یی مرد، یک جنبش به لجن کشانیده شد، چکمه پوشان اجنبی باغرش جیت های جنگی از فراسوی اقیانوسهای دور بر سرزمین ما فرود آمدند وبر انسان وکوه وبیابانش بیرحمانه تاختند٠ http://www.youtube.com/watch?v=7cZT...
  http://www.youtube.com/watch?v=VH3J...

  repondre message

 • میگن دمب سگه اگر هزار سال ده نوله بانن که راست شوه . باز که بکشنشن میبینن که هنوز که هنوز است کج است .

  repondre message

 • Tanvir Khan très intéressant en Afghanistan il ya 10 ans n’a pas utilisé la corruption et la triche? Ha-ha que lorsque le nom est devenu Khorasan afghane corruption Dvzdy CHVR centaines Chpayvl d’homicide crime Dykr FQT total de la société soviétique en Afghanistan a appelé aujourd’hui la conférence internationale à Kaboul, annonce le câble a été rien d’autre que la mendicité Kashkooli tribu, le partage de la conférence avec les scripts du pays ont eu lieu, l’un des prestigieux Dygrazshnh que Apartaydhakm afghane Vprnmvdn renforcer les fondements de VPS régime autoritaire de poche point focal pour montrer la tribu payé et ainsi de prétexte, de la poitrine blessures câble Dstrkhvan mendicité Vfryb placé. que cette nation, de développer l’énergie Vasthkam stock tête Vafzvdn et de l’argent, à son tour, la sociologie, mais qui possèdent Vfrst jupe RIA, la charia Circuit, communiste, ou Lbralysm Rami, de toucher toute la ruse et malhonnête de ne pas refuser ceux qui, le jour où le nom de Jihad islamique pour examiner la mendicité a commencé, Vzman poche vide, l’ex-Union soviétique et le crochet de poulet fortune qu’ils leur rhétorique trompeuse Vshkar fait prisonnier, et a appelé aujourd’hui la démocratie une poche vide pour que les gens civilisés et démocratiques du monde libre, ils paient VBD nom, il est intéressant que le monde reconnaît encore ce processus dragon comme ça chaque jour et chaque saison comme peau de serpent deviendra incapable de rester heureux dans l’ombre photo Weber Vnfrt discrimination règle bombardiers une tribu de jeunes plants de la démocratie dans un pays appelé Afghanistan GHRS est! Dygrhakman opprimer le VSR afghane mangé, sauf la puissance Vslth la justice, les valeurs en capital ont Vzy Vfrybkary Vmyarra ne sais pas, à nouveau, cette fois appelé à l’aide et le soutien du peuple afghan Vbaz fait son chemin à un autre jeu Khth Anda dit, leur pouvoir, comme pétulante de vingt-quatre heures pour la ville de Kaboul! B Hayaee Vfrybkary dans la honte à la plupart le mettre sur l’écran, ils ont été fixés pour la réalisation des objectifs étant Vbravrdh Afknanh et les divisions ethniques dans leurs revendications que le peuple afghan doit être sacrifié, avec confiance dans le jeu mondial, et la tromperie qu’ils paient. Corps atteint leur ignorance qui a détruit l’Afghanistan fument tous les jours le feu VBH, sa population vivant de ne pas avoir pitié femme Vkvdksh, de honte pour l’incapacité de reconstruction Vrvsyahy dite Afghnstan s ... à Vnyaz doit se trouver devant le monde, mais Les représentants de l’un des seins du monde ne réside pas demander aux responsables des milliards de dollars que le monde ont déjà ce qu’ils ont et où les économies ont? Afghanistan, qui ressemble encore à un cimetière noir, l’hypocrisie nationale, la discrimination et l’injustice, l’insécurité et la corruption dans la vie publique, a décidé de lancer Vaz du centre tribales d’autres par la terreur décision politique Vadamh Vanthar, la production de drogue Vqachaqa, l’Afghanistan a été avec S notoriété Vzndgy la nation est pris en otage. Cable Center et tribaux seigneur année Laran à devenir la poubelle rance, de sorte à faire des gais et vingt-quatre heures de l’électricité, où êtes-vous?. Oui frauder Sddnd encore ont fait, appelé à la reconstruction de l’Afghanistan de l’argent des contrebandiers Vsfr Khrch, ventes d’opium et les coûts Vaskthay Mrkan suicide devant la tribu du monde moderne avec la tromperie pour obtenir le disque Vsadh Et je

  repondre message

 • میگن موش به غار درون نمیشود , یک جاروی کته ره به دمب خود بسته کرده میرود .

  شیلاه جان فارسی نوشتن را یاد ندارد ولی نام شمالی را به دنبال خود گره زده راه میره . از اینکه مردم شمالی امروز یکی از اقوام افغانستان هستند که از نام افغانستان شرم میکنند و خجالت میکشند شکی نیست . احمد شاه مسعود تا زنده بود سنگ های کوه های افغانستان را به پشاور میفروخت به جای ان اسلحه دست دوم را از دره ادم خان خریده همرای ان مردم افغانستان را به نام جهاد فی سبیل الله میکشت . اگر بچه سقو بود تمام معلمین را با لت کوب از مکتب و مدرسه بیرون انداخت و در مکتب ها را بست برای اینکه موقع تولدی ایشان منحیث بچه سقو از شکم انگریز های استادان عسکری مدرسه نظامیه دهرادون هند ایشان قسم خورده بودند که جهل و شقاوت و درنده گی و برادر کشی و فساد مذهبی را در افغانستنان چنان گسترش دهد که دوره نه ماه او را به نام سیاه ترین تاریخ افغانستان یاد کنند . از مجید کلکانی در اخر وقتی تندور را گرم دیدند یک قهرمان سیاسی ساختن که مه ماو تسه تنگ نیز رشک میبرد که چرا او در سالهای راهپیمایی ده ساله برای نچات مردم چین از پنجول عسکر کومبنگ تانگ مجید کلکانی با او نبود که از ا ثر رهنمایی های ( ار طرف شهر ها به طرف مرکز ) انقلاب را به اسانی ختم میبخشیدند . خلاصه نسل نوی پنجشیری و کلکانی و کوهدامنی و گل درهء و شکر درهء اکر به داخل افغانستان هستند میخواهند مانن هیرو های خود عبدالله عبدالله و یا ملا قسیم فهیم شوند و یا اکر در اروپا و امریکا هستند به ( پنگ ) تبدیل شده به یگانه چیزی که توجه نمیکنن همان افغانستان است که بدست پدران شان به قبرستان تبدیل شده است .

  repondre message

 • خراسان خان !
  راجع به امیر عبدالرحمن خان معلومات زیاد داری و درست نیز است . ادم جاهل و قهاری بود و دست در کشتن انسان های زیادی نیز داشت . ولی از یک چیز امیر به نظرم خبر نداری , شاید به کتاب تاج التواریخ راجع به ان ننوشته باشند . میگن که امیر بچه باز بود و در خواجه سرای امیر همیشه ده تا پانزده تا بچه های خوش شکل و نو بالغ از قریه جات شمالی موجود بوده . من قصد اهانت به امیر را ندارم ولی این یک حقیقت است . راجع بهه چرس کشیدن امیر من خبر داشتم ولی در پارک زرنگا همیشه پنج یا ده نفر چرسی زیر قبر ایشان مشغول کشیدن چرس های قندهاری های ده افغانان بودند . القصه در افغانستان هیچ پادشاهی برای افغانستان کار نکرده است , مانند مسعود , احمد شاه ابدالی نیز نوکر عربها بود و سیزده بار به سومنات حمله نمودن او خدمت به افغانها نبود بلکه افغانها را برای خوشنودی عرب های تازی بد نام نمودن بود . و یا از فقر شخصیت های دانشمند در شمالی مجبوراء از بچه سقو رهبر اسلامی درست نمودن , یعنی هر وقت پای دزدی در میان بود حتماء اسلام پشت پناهی خود را از او علان نموده است . ویا دزد خود به نام اسلام خانه و یا کشوری را تباه و بر باد نموده است . خلاصه برای باز سازی افغانستان ما به یک عده از جان گذشته و فدایی احتیاج داریم نه به شمالی وار و یا قندهاری و یا لغمانی و یا هزاره , فقط افغان میتواند این کشور را برای افغان های تمام دور دنیا نجات داده باز سازی نماید .

  repondre message

 • Tanvir Khan very interesting in Afghanistan 10 years ago did not use bribery and cheating? Than when the name became Khorasan Afghan corruption Dvzdy CHVR Chpayvl hundreds of homicide crime Dykr FQT total of Soviet society in Afghanistan today called on the international conference in Kabul, announces the cable has been nothing but begging Kashkooli tribe, sharing the conference with the scripts of the country took place, a prestigious Dygrazshnh Apartaydhakm Afghan Vprnmvdn that strengthen the foundations of authoritarian rule VPS pocket focal point to show the tribe paid and as a pretext, of chest injuries cable Dstrkhvan begging Vfryb placed. that this nation, to develop energy Vasthkam Vafzvdn head stock and money, in turn, sociology, but have Vfrst skirt RIA Sharia Circuit, communist, or Lbralysm Rummy, touching all the cunning and dishonest not to exclude those who, the day the name Islamic Jihad to discuss the begging began Vzman empty pocket, the former Soviet Union and the chicken fortune they hook their misleading rhetoric Vshkar taken prisoner, and today called democracy an empty pocket to make people civilized and democratic free world, they pay GDV name, it is interesting that the world still recognizes the dragon as it processes each day and each season as a serpent’s skin will become incapable of stay happy in the shadow picture Weber Vnfrt bombers discrimination rule a tribe of young seedlings of democracy in a country called Afghanistan GHRS is! Dygrhakman oppress the Afghan VSR eaten, except the power Vslth justice, capital values have Vzy Vfrybkary Vmyarra do not know, again, this time called for help and support of the Afghan people Vbaz makes his way to another game Khth Anda said, their power, as petulant twenty-four hours for the city of Kabul! B Hayaee Vfrybkary in shame at the most put on the screen, they were set for the achievement of being Vbravrdh Afknanh and ethnic divisions in their demands that the Afghan people must be sacrificed, with confidence into the global game, and deception that they pay. Corps reached their ignorance that has destroyed Afghanistan smoke daily VBH the fire, its population not to have pity Vkvdksh woman, shame for the failure of Reconstruction Vrvsyahy said Afghnstan s ... to Vnyaz must be before the world, but representatives of one of her breasts in the world lies not ask those responsible for billions of dollars the world have what they have and where economies have? Afghanistan, which still resembles a black cemetery, the national hypocrisy, discrimination and injustice, insecurity and corruption in public life, has decided to launch the center Vaz other tribal political decision by terror Vadamh Vanthar, Vqachaqa drug production, Afghanistan has been with S notoriety Vzndgy the nation is held hostage. Cable Center and tribal lord Laran years to become rancid garbage, so to make gays and twenty-four hours of electricity, where are you?. Yes defraud Sddnd still have called on the Afghan reconstruction money Vsfr Khrch smugglers, opium sales and costs Vaskthay Mrkan suicide in front of the tribe of the modern world with deception to obtain the hard And I Vsadh

  repondre message

 • hi sweaty !
  what the heck are you talking about , i cant understand . when you writ and finish , read it back once and then send it to Kabul press . luv U . .

  repondre message

 • تنویر خان مه از یهود نفرت داشته باشم یا نداشته باشم کاری کرده نمیتوانم ولی اگر یک حیتلر دیگر قترت را بدست گریفت باز خودش یهود ها را از میان دیگران جدا خواهد کرد تنویر خان مه چی وقت جنگ سنی و شیعه را شروع کردم ؟ ببین تنویرخان این شما اوغان ها بودن ما را فریب دادن از مذهب ما تاجیک ها سواستفاده کرد ن شما تنها دشمن سنی ویا شیعه نهستید بلکه دشمن اسلام وانسانیت هستید مه یک سنی مزحب هستم ولی هیج فرق میانی سنی و شیعه نمبینم این اوغان ها بودن انسان ها را به نام مزحب به نام قوم به نام محاجر قتلعام کردن تنویر خان دیگر هیج کسی فریب شمارا نمیخورد و سلام

  repondre message

 • شیلاه جان !

  اگر به منطقه پشتون ها بروی منحیث مهمان و مهمان نوازی و محبت شان را ببینی باز به تمام عمر فراموش شان نخواهی کرپد . مردم بسیار ساده و خوش باور و یک دل هستند . . مانند شمالی وار ها واری ده خمیر موی نمیپالند و نه ده دال ذال . شما شمالی وار ها یک شورای چشم بلبل استالفی دارن که به خاطری که زود سیر شوند تا خرچ نان تان نشود همرایش مرچ های تند و تیز میخورن و پشتش زود زود اب یخ خورده میرن که گلون درد بگیری تان . یا پنجشیری های تان از گشنه گی از توت تلخان جور میکنن و خورده میرن و به جای که اب نل که پیسه ده او خرج میشه استفاده کنن از برف های خدا داد استفاده میکنند . تاک های انگور تانه مثل سنگ های زمرد به پشاور میفروشند که کابلی ها و مردم جنوبی از اونها استفاده نکنن . اگر به پکتیا بیایی و در گردیز یک ( شیر روغن ) بخوری که درد های استخوان هایت به یک لحظه گم شوه باز میفهمی که یک من ارد چند تا فطیر میشه . دشمنی با پشتون مانند این است که شما یک بازوی خود را قطع مینماید . إه إه إه إه

  خلق وایی چه پشتو دی دوزخ ژبه دی _ زه په جنت کشی دی پشتو سره زم .

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس