کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > به کانادا نرفتم تا به انگلستان نروم

به کانادا نرفتم تا به انگلستان نروم

جمعه 18 آوريل 2014, بوسيله‌ى کامران میرهزار

دوستان شاعرم امسال مرا برای شعرخوانی و سخنرانی در فستیوال بین المللی شعر کبک کانادا دعوت کرده بودند و اما من نتوانستم امسال در جمع آنان باشم و شاید سال بعد یا سال بعد تر از آن در این فستیوال شرکت کنم. دلیل اصلی عدم شرکت من در این فستیوال این بود که نمی خواستم برای رفتن به کانادا از مسیر انگلستان بروم. سفارت کانادا در اسلو ویزا صادر نمی کند و برای ویزا باید حتمن به انگلستان می رفتم. برای رفتن به انگلستان نیز به ویزا نیاز دارم و اما من علاقه ای به رفتن به سفارتخانه این کشور برای درخواست ویزا ندارم. همین دلیل یکی از دلایلی بود که چند ماه پیش پیشنهاد کاری خوبی را که در لندن داشتم رد کردم.

من برای نخستین بار در ماه مارچ/ مارس سال 2009 به دعوت دانشگاه ناتینگهام/ دانشکده حقوق بشر، به انگلستان رفته بودم و اما ویزا گرفتن و رفتن من به آنجا حکایتی شده بود. تمام مدارک مورد نیاز مانند دعوتنامه، تکت/ بلیط رفت و برگشت، وضعیت حساب بانکی ام و آدرس محل سکونتم در ناتینگهام را به سفارتخانه انگلستان در اسلو داده بودم و آن ها برایم ویزا دادند و پاسپورتم را به آدرسم پست کردند. در میدان هوایی/ فرودگاه بیرمینگهام دو قطار/ صف برای بررسی پاسپورت و ویزا درست کرده بودند، یکی برای جهان سومی ها و جهان چهارمی ها و دیگری برای جهان اولی ها. من در صف جهان سومی ها و جهان چهارمی ها، وقتی نوبتم شد، پاسپورتم را طرف گرفت و ده پانزده دقیقه ای بعد برگشت و مرا به اتاقی برد که در آن دو نفر شروع به سوال و جواب کردند. سوالات بی ربط و با ربط حدود دو ساعت طول کشید. برای نمونه از من می پرسیدند چگونه می توانند طالبان و مواد مخدر را از بین ببرند. یکی از پاسخ های من این بود که حکومت ملکه ی شما از حمایت تولید کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر و طالبان دست بردارد. حکومت ملکه ی شما به سیاستی که بر حمایت از بنیادگرایی در منطقه ی ما بنا شده پایان دهد. بریتانیا بیشتر از دو قرن در منطقه ی ما دست به اشغالگری زده و از اشغالگران آن منطقه در حمله به گروه های مردمی مختلف حمایت مالی، سیاسی و تسلیحاتی کرده است. حدود دو ساعت پرسش و پاسخ که تمام شد، من با تاخیر به جمع دوستان ناتینگهام پیوستم.

این تجربه ی من از سفر به انگلستان باعث شد تا به دوستانم در کبک بگویم امسال در فستیوال شرکت نمی کنم و بخیر سال بعد یا بعد تر وقتی برای سفر به کانادا نیاز به ویزا نداشتم.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP PlansHazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > به کانادا نرفتم تا به انگلستان نروم

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • دستم به الو نمیرسد میگوید الو ترش است .
    جیکی چن :ترا در اروپا اجازه می دهند خدا را میلیون ها بار شکر گزار باش .
    هزاره و چاکیت..................... .

    آنلاين بنگريد : http://sfg

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.