در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > جبار ثابت به ارتکاب جرایم متهم شد!

جبار ثابت به ارتکاب جرایم متهم شد!

همکاری با باند قاچاق انسان
يكشنبه 20 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در کنفرانسی که دیروز در هوتل ستاره برگزارشده بود شماری از دادستان های کشورو همچنان جنرال امرخیل فرمانده پیشین پلیس میدان هوایی کابل اتهاماتی را به عبدالجبار ثابت دادستان برکنار شده کشورکل کشور،نسبت داده اند.

در این کنفرانس جنرال امر خیل که قبلا از سمت فرماندهی پلیس میدان هوایی کابل از طرف دادستان کل برکنار شده بود آقای ثابت را غرق در فساد خواند واسناد ومدارکی را نیز به تائید از سخنانش نشان می داد.

همچنان دادستانان معترض بر آقای ثابت ادعا کردند که او در زمان وظیفه اش به حیث دادستان کل، به حمایت از گروه های تروریستی می پرداخت.
این دادستان ها،آقای ثابت را به ارتکاب جرایمی چون قتل، اختلاس، تجاوز، غصب زمین، ضرب و شتم و سوء استفاده از امکانات دولتی متهم کرد اند مدارکی را برای اثبات اتهامات شان ارائه کرده اند.

حفیظ الله رئیس سابق تحقیقات دادستان کل می گوید: آقای ثابت زمانی که به دادستانی کل (لوی سارنوالی) رسید، ساحه سبزی را در منطقه وزیر اکبر خان کابل از شهرداری کابل به زور گرفت.

این مدعی، خواهان حسابرسی به دارایی های آقای ثابت در قبل و بعد از تصدی وظیفه او به عنوان دادستان کل شده است.

اوگفت جریمه 23 میلیونی هوتل شام پاریس نیزدر همکاری با آقای ثابت، به دولت پرداخته نشده است.

حفیظ الله همچنان گفت: آقای ثابت را متهم به همکاری با باندی نمود که دختر 15 ساله ای رامدت شش ماه در قید خود داشتند. وتا زمانی که رئیس جمهور بالای آقای ثابت امر صادر نکرد به آن قضیه نپرداخت.

در این کنفرانس نقیب الله خیر خواه برادر آن دختر گفت پس از این که به داد ستان ثابت رشوه داد توانست خواهرش را آزاد کند.

اما احمد سمیع صمیمی سخنگوی سابق دادستان کل کشور در گفت وگو با روزنامه پيمان در کابل اظهارات را رد نمود.

اوگفت: این اشخاص اکثرا به اساس ارتکاب جرم و فسادی که داشتند از طرف آقای ثابت برکنار شده بودند وحال بااستفاده از فضای پیش آمده عقده گشایی می نمایند.

این اتهامات در حالی به آقای ثابت بسته می شود که ازچند روز به این طرف خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری نموده است که در پیوند به آن از پست دادستانی کل برکنار شده است. آقای ثابت سرگرم برسی دوسیه های جنجالی بود وجهاد با فساد را اعلام کرده بود اما کار شناسان اقای ثابت را در اثبات این امر ناکام می دانند.


ایشان همراه جهادش برکنار شد!

جانشین جبار ثابت مشخص شد!

چهار شنبه 16 ژوئيه 2008

جبار ثابت لوی سارنوال (دادستان کل) کشور که روز گذشته گفته بود در انتخابات رياست جمهوری شرکت می کند، از سوی حامد کرزی برکنار شد. در بيانيه دفتر سخنگوی حامد کرزی که به اين منظور انتشار يافته چنين آمده است:

عبدالجبار ثابت لوی حارنوال جمهوری اسلامی افغانستان دیروزاز طریق رسانه ها اراده خویش را برای کاندیدای ریاست جمهوری اینده افغانستان اعلام کرد . از انجاکه پست کلیدی لوی حارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان استوار بر اصل حفظ بی طرفی و قضاوت ازاد و بدون در نظر داشت ملحوظات سیاسی و خواهشات شخصی می باشد ، اعلام عبدالجبار ثابت در تناقض با وظایف محوله رسمی موصوف قرار می گیرد ، بنا" این اعلام اراده کاندیدا برای احراز پست ریاست جمهوری استعفا وی تلقی گردیده ، و از جانب مقام ریاست جمهوری افغانستان با صدور این اعلامیه منظور است . این فیصله امروز صبح در ارگ ریاست جمهوری به عبدالجبار ثابت ابلاغ گردید.

در همين حال بشیر احمد فضلی به عنوان جانشین وی از طرف رييس جمهور انتخاب شده است.

عکس از دی لایف


من به بشردوست ديوانه نگفته ام

انعطاف نمی کنم، می شکنم

گفتگوی اختصاصی کابل پرس با جبار ثابت لوی سارنوال افغانستان

جمعه 16 مارس 2007, نويسنده: کامران میرهزار

کابل پرس: می توانم صريح صحبت کنم. کتاب و مقالاتی در آمريکا منتشر شده که می گويد خانواده رييس جمهور در قاچاق مواد مخدر دست دارد. شما صحت و يا عدم صحت اين موضوع را پيگيری می کنيد.

لوی سارنوال: من اين کتاب را تاکنون نديده ام. اگر ببينم ممکن، ممکن نه اقدام می کنم. ببين وطندار من وقتی می گويم افغان هستم، افغان هستم. من وقتی می گويم انعطاف نمی کنم، می شکنم. فهميدی. اين به اين است که برای من خرد و بزرگ در تطبيق قانون مهم نيست.

کابل پرس: شما آقای بشردوست را ديوانه خطاب کرديد. آقای بشردوست شما را. اين بازی تا کی می خواهد دوام کند؟

لوی سارنوال: نگفته ام. دروغ می گويند. گوش کن وطندار اگر کسی ادعا کند که من بشردوست را ديوانه گفتم لطفا بيايد و ثابت کند. اين اصلا بازی بسيار بيجای رسانه هاست.

کابل پرس: آقای مجددی چطور؟

لوی سارنوال: مجددی وقتی که اين را گفته حالا تو خودت من را ديوانه فکر می کنی يا به سُر؟

کابل پرس: من به اين سوال جواب نمی دهم.

متن کامل اين گفت و گو را بخوانيد


آقای دادستان، تنها 14 ميليون دالر؟

اين دستاورد نه و بلکه سازشکاری ست!

دو شنبه 7 آوريل 2008, نويسنده: کامران میرهزار


دهان جبار ثابت بسته شد!

خانه در وزير اکبر خان و شيرپور دهان دادستان کل را بست!

يكشنبه 20 آوريل 2008جبار ثابت فاسد ترین مهره ی دولتی در افغانستان

نويسنده: رستاخيز

پنج شنبه 17 آوريل 2008


پيام‌ها

 • زیاد خوشحالی بیجای نکنید!

  این دیوانه را که من میشناسم،خودرا درانتخابات ریاست جمهوری کاندید میکند

  چنانچه بزرگان گفته اند که هردیوانه بکارخود هوشیار است. بناء درین کار هم یک مانور وجود دارد

  • چی میگوید شما برادر محترم این وطن از اول تا به امروز سر دیوانه و خاینان آباد بوده است انشاء الله تا چند سال دیگه همه شان سرطان خواهد گرفت و موردار شد
   یکی از گرسنگی دوختر خود را میفروشد خراندوال پول های مردم را به جیب میزند. کرزی برادرانش قوچاقچی است کرزی آن را به سرمایه ملی تبدیل میکند خلیلی بامیان را فروخت و امروز در هر شرکت هشتاد لگ دالر سرمایه گزاری میکند ولی در جهنم یک جای است که در آنجا جای همین وطن فروشان است در آنجا میگوید که اگر اینها تشنه آب شود آب هم برای شان میدهد ولی آب سرخ که از گلون شان تا داخل شکم شان یک بار بسوزد و این کار برای همیشه است در آن جهنم

   آنلاين بنگريد : ایشان همرای جهادش برکنار شد!

 • He was not very bad.But I think he had a lot of problems with the big fishes in the government

 • سلام به تمام دوستان

  بر کناری یکی از خیانتکاران را به شما و تمام افغانها تبریک عرض مینمایم و این را یاد اوری میکنم که هیچ افغان واقعی به این ادم دیوانه رای نخواهد داد

  • دوستان نهایت عزیز و گرامی بنده در قدم اول اعتبار ندارم که این کار یکنوع سازش در بین این دزدان قدرت و جانیان تشنه بخون ملت نباشد . در قدم دوم گیرم اگر این عمل وایستادگی شان در مقابل یکدیگر واقعی باشد کـجاست آنکـس که در این مُلک بیچاره که تآییدی امریکا باشد و خدمت کند . کسانی که کاردان وخدمت گدارند مورد تـآیید امریکا نیستن .هموطنان عزیز امریکا سالها چنگید مصرف کرد تا در این مـُلکی که قدم به قدمش برایش ارزش خاصی خود را دارد صرف اتکا به ریس چمهور یا دوسه تا دیگر میکند هرگز نه از ولسوال گرفته تا والی تا وزیر ...... همه شان استخدام شده امریکا هستـن تا به خواسته های امریکا لبیک گویند امریکا طوله و شیپور چور را برایشان نواخته . امروز اگر ثابت رفت فردا یک اژدهار دیگرش میآید چاره چیست .از کدام ناحیه و جهت مردم بیچاره افغان شاد وآرام هستن که حد اقل از همان ناحیه دولت را قبول کنند. امریکا پالیسی مرغ های مارشال شاولیخان را پیشه کرده . داستان مرغ های شاولیخان را دوستان میدانند . شکم که گرسنه بود تن که برهنه اسلام چه بدرد یکنفر میخورد بخصوص اطفال و نوجوانان کشور، همینجاست که کمپ کفار بالای کمپ اسلام پیروز میشود . آخر کلا م امریکا دوباره طالب را در حاکمیت افغانستان نصب میکند و ایران ، پاکستان ..... را در تسلط خویش در می آورد و بس . و از این 85 معدن سر پوشیده افغانستان که پینجصدوپینجا تریلیون دالر ارزش دارد به نفع خویش بهره میبرد .

 • bashir ahmad fazli kee ast? meer hazar aziz agar emkan dashta bashad biography eshan ra dar site begozaren khosh khwaham shod
  ba ehteram

 • salam khidmati hamay dastandar karan KB badan salam khidmati hamay hamwatannam dar sarasari geti
  badan khidmatan ba arz merasanam inki in agha jabar jan ham az hamon adam koshay hast ki hamwatanan ra az kishwari madari shan awara sakht wa hazaran tan az farzandan hamin sar zamin ra yatim sakh hazaran tani digar ra ham bewa sakht ba in dewana ha ray nadihid in ha beshtar az yak qatil nashanasid
  tashakor

 • jai khoshi ba milaty afghan ast ka diwan,khaien wa watan foroosh barkinaar shod wa ein howaidast ka agar kasi fahm darad ba chonin ensaani pastn fitrat ka kaandid minomaayad khod raa ba reyasati jomhoory ray nakhowahadaad

 • ایشان دیوانه ای بود که با دیوانگی هایش می خواست زنجیر دیوانگی خود را در گردن دیوانگان دیگر بیاندازد، اما موفق نشد. اکنون خواب ریاست جمهوری دیده است و معلوم نیست به کدام دیوانگی های دیگر دست خواهد زد.

  آنلاين بنگريد : لوی څارنوال او د ولسمشرۍ خوب؟!!

  • به همه سلام !در یکی از سایت های در این باره چنین امده است
   معتبرو سرچینو ویلي دي چې د لوی څارنوال عبدالجبار ثابت له دندې څخه د ګوښه کولو اصلي لامل ولسمشرۍ ته د نوموړي کاندیدېدل نه بلکې په ننګرهارکې د ثمرخېلو سیمې ته څېرمه د سرشاهي په سیمه کې په یوه ځمکه لانجه ده.

   دا سرچینې چې ولسمشر او پخپله ګوښه کړل شوي لوی څارنوال ته نږدې دي وایي چې د څو ورځو راهیسې د عبدالجبار ثابت د لرې کولو خبرې روانې وې.

   سرچینې دا هم ویلي دي چې عبدالجبار ثابت غوښتل د سرشاهي د ځمکې د لانجې څېړنې وکړي چې د نوموړي په وینا افغان سوداګر حاجي نجیب زراب نمره کړې او په خلکو یې خرڅه کړې ده. د دې ځمکې منظوري د حاجي زراب ګل زوی حاجي نجیب زراب د ننګرهار د والي ګل اغا شېرزي، د کرزي د کابینې د وزیر یوسف پښتون، او د ولسمشر کرزي د ورور د یو اوښي په مرسته د ولسمشر کرزي څخه لاسلیک کړې ده. خو په ځمکه سیمه ییز خلک دعوه لري او وایي چې د ملکیت کره قبالې یې لري.

   سرچینه وایي چې ولسمشر کرزی ویرېده چې که عبدالجبار ثابت څېړنې وکړي نو پخپله ولسمشر کرزی او ولسمشر کرزي ته نږدې کسان به په کې راګېر شي. نو ځکه یې د ثابت څخه څو ځلې غوښتنه وکړه چې د دې ځمکې د لانجې دوسیه بنده کړي. خو عبدالجبار ثابت د نوموړي دا خبره نه منله.

   د یادونې وړ ده چې عبدالجبار ثابت څه موده مخکې ملت ته د حساب ورکولو په پروګرام کې په ګل اغا شېرزي تور لګولی ؤ چې په درغلیو کې لاس لري.

   د افغانستان د ولسي جرګې یو غړي هم - چې د ننګرهار ولایت سره تعلق لري - پورتنۍ خبرې تایید کړي دي.

   د یادونې وړ ده چې نن د ولسمشر ماڼۍ اعلان وکړ چې د عبدالجبار ثابت استعفا یې منلې ده. خو عبدالجبار ثابت وایي چې استعفا یې نه ده کړې، بلکې له دندې ګوښه کړل شوی دی او هغه په دې موخه چې ولسمشر کرزی ترېنه په راتلونکو ټولټاکنو کې د ویرې احساس کوي.

   ولسمشر کرزي د عبدالجبار ثابت پر ځای د لویې څارنوالۍ یو بل کارکونکی بشیر احمد فضلي چې په پولنډ کې یې تحصیلات کړي دي د لویې څارنوالۍ سرپرست ټاکلی دی.

  • سلام به همه دوستان. من نمی دانم که شما به چی آمدم های هم جهادی می گوید حیف خر اگر شما اینها را خر هم گوید این مملکت زمانی درست است می شود که اول آخند از بین رود دوم ریش سوم لونگی های شش متره تا اینها از بین نرود ما و شما همین درد ها و همین رنج ها را خواهیم کشید من آدم های را میشناسم که یک متر ریش دارد ولی چنان آدم بی نظم است که صرف یک دوم ندارد جهاد کرده است جهاد در راه کی برادر کشی نسل کشی دنیا را ببنید که در کجا رسیده است آینده ما جوانها هم توسط همین وطن فروشان تباشد شما برادران عزیز ببنید از امروز از آمر حوضه گرفته تا خود جنام کرزی در این مملکت خیانت میکند دعا میکنم خداوند (ج) جزای این آدمهای وطن فروشان را در همین دنیا در پیش روی ما و شما بدهد آمین امروز همه اینها به فکر جیب شان است نه به فر مملکت و مردم زجر دیده این وطن و برای شما برادران محترم هم بگویم که مستفانه یک تعداد از برادران است که در همین جا هم از ملیت خود و قوم خود دفاع میکند نه این درست نیست تا آخر که این وطن فروشان در این مقام نخواهد ماند اینها هم مثل بابای ملت که اون هم خیانت کرده بود شما دیدید که در پیش روی ما وشما سرطان گرفت و موردار شد ما وشما باید در فکر آینده این مملکت باشیم که شاید بچه های ما وشما بتواند آسوده زندگی کند خدا که پدر شما هم امروز در حق این مردم غریب ظلم کند آن را دشمن خود بدانید تشکر

   آنلاين بنگريد : ایشان همرای جهادش بر کنار شد!

  • دادستان چه است او برادر؟ دادستان کل چه است؟ ما افغان هستیم یا که ایرانی؟ لعنت بر شما که هیچ قسم احترام به فرهنگ ملی و عنعنات کشور ندارید. این وطن را در خواب خودها هم ایران جور نمی توانید. اگر اصطلاحات ملی افغانستان عزیز را قبول ندارید بروید به همانجا که اصطلاحات مورد نظر شما را استعمال می کنند. این وطن از خود صاحب دارد. اینجا نه ایران است و نه تاجیکستان است. اینجا افغانستان است.

  • او برادرا اینجه اوغانستان است ، ولي دری اوغانی نوشته نه میکنین که ما اوغانا از لوستل اش کیف کنیم . څارنوال او لوی څارنوال لیکل کنین . ډیر خوشال میشیم که پوهنتون او روغتون او مینه او ښاغلی لیکل کنین . هنوز رشتین اوغان بچیان یانی طالبان سایب او حکمتیار سایب او احدی سایب او پښتون سایب او کوچی سایب که خاوند اوغانستان هستند ژوند هستند که ځواب شما ایرانیها او تاجکستانیها را با ټوپ های بی پس لغټ شان بدهند . شما با این نوشته های خود وحدت ملی ما اوغانا را غټ مغتول میکنین . مثل مه دری اوغانی لیکل کنین که هم سواد تان پخته شوه به دری اوغانی وهم ملی وحدت ما تینگ شوه وهم دل اصلی خاوند های اوغانستان خوش شوه .

 • سلام من اطلاعاتی در مورد شخصی که خود را پسر جبارثابت معرفی می کرد دارم به گفته ی خودش نامش الیاس بود محصل در روسیه بوده.از کارهای خلاف او اطلاعاتی دارم.اما مطمئن نیستم آیا واقعا پسر جبارثابت است؟لطفا اگر شما صحت این گفته را می دانید برای من ایمیل کنید تا من هم اطلاعات خود را برایتان بفرستم.خواهش می کنم این موضوع به عفت و آبروی فامیل ما ربط دارد و همچنان الیاس اکنون در کجا بسر می برد؟

 • اولتر از همه سلام های خود را خدمت همه کارکنان این سایت تقدیم میدارم

  بعد میخواهم بنویسم در مورد شخصی که از طرف رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بحیث سرپرست دادستان کل مقرر گردیده .

  اسم شان بشیراحمد فضلی بارکزی می باشد متولد در ولایت کابل میباشند و تحصیلات شان در کشور پولند به سطح ماستر در رشته حقوق بوده . و بیشتر از 35 سال میشود که در ارگانهای لوی حارنوالی ایفای وظیفه مینمایند .

جستجو در کابل پرس