صفحه نخست > خبر و گزارش > طالبان، اردوی ملی و آيساف

طالبان، اردوی ملی و آيساف

چند خبر از آيساف!
يكشنبه 20 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اشاره: آنچه در ادامه می آيد، متن کامل خبرنامه هایی ست که دفتر آيساف در کابل، به کابل پرس ارسال کرده است.

قول اردوی هوایی افغان نخستین پرواز در ماموریت آیساف را انجام داد

کابل ، افغانستان (27 سرطان)- بتاریخ 22 سرطان قول اردوی هوایی اردوی ملی افغان نخستین پرواز ماموریت خویش را برای سستیم هوایی داخل صحنه آیساف انجام نمود.

طیاره An-32 قول اردوی هوایی اردوی ملی افغان تحت کود "آیساف 60" با مقدار 1000 کیلوگرام کارگو از کابل به قندهار پرواز نمود.

"در حالیکه مقدار کارگو ی انتقال شده بزرگ نبود، اما تاثیرات اش برای آیساف و قول اردوی هوایی اردوی ملی افغان مهم بود"، این مطلب را تورن جنرال جوکی ایکلبوم مدیر عنصر هماهنگی هوایی آیساف گفت. "این یک آغاز جدید شراکت بین آیساف و وزارت دفاع افغانستان در تداوم انکشاف و خود کفایی افغانستان میباشد."

جنرال خاطرنشان ساخت که قول اردوی هوایی اردوی ملی افغان با مشاورت آیساف و آموزگاران قوماندانی عمومی انتقال امنیت – افغانستان بصورت گسترده بهبود یافته است.

" تورن جنرال جوکی ایکلبوم گفت، این بسیار دلچسب است که دیده شود طی ماه های گذشته آنها بسرعت پیشرفت نموده اند، با تذکراینکه قول اردوی هوایی اردوی ملی افغان تقریباً 5000 نفر را با طیاره و هلیکوتر های کارگوی کوچک بکمک اندک آیساف انتقال میدهند.

ترانسپورت سستیم هوایی داخل صحنه آیساف هم اکنون مشتمل از طیارات جرمنی، فرانسه، ایتالیا، بریتانیای کبیر، هسپانیا، کانادا و ایالات متحده میباشد. کشور ها باهم کارگوی، عساکر بشمول نیروهای امنیتی ملی افغان را در سراسر افغانستان انتقال میدهند.

آيساف ادعا هاى مبنى بر تلفات افراد ملکى در قريه هاى فرمکان و بخت آباد را رد مى نمايد

کابل – افغانستان – بعد از تحقیقات کامل آيساف ادعا هاى مبنى بر کشته شدن بيش از ٥٠ فرد ملکى در ساحۀ شندند را رد مينمايد.

اين ادعا ها به اساس اظهارات حاجى زلمى متنفذ قومى و ولسوال ملا لعل محمد که بيش از ٥٠ فرد ملکى بروز پنجشنبه ٢٧ سرطان سال جارى در قريه هاى فرمکان و بخت آباد جان هاى خويش را از دست داده اند، در رسانه هاى خبرى به دست نشر سپرده شد.تحقيقات وسيع ما در اين راستا حاکى از آن است که نزديکترين حملات هوائى ما ١٣ کيلومتر به سمت جنوب شرق قريه هاى مذکور صورت گرفته است.

به همين دليل آيساف اين ادعا ها را بى بنياد خوانده، رد مى نمايد.

آيساف هميشه در عمليات هاى خويش در راستاى حفظ جان افراد ملکى کوشش نهائى نموده و در صورتيکه اشتباهاَ افراد ملکى کشته و يا مجروح ميگردند، عميقاَ متاثر ميشود. بايد در نظر داشت که اين شورشيان اند که از روش هاى ناجوانمردانه استفاده مينمايند. اين امر بدون شک منجر به تلفات افغان هاى بيگناه ميگردد.

یک سرباز آیساف در اثر علل غیر محاربوی جان خود را از دست داد

کابل ، افغانستان: یک سرباز نیروهای آیساف در اثر علل غیر محاربوی در ولایت هلمند جان خود را از دست داد.

طبق پالیسی آیساف، نیروهای آیساف ملیت افراد کشته شده را، تا زمانی که کشور مربوطه اش اعلان نکند، به نشر نمی سپارد.

در حال حاضر این رویداد تحت بررسی قرار دارد.

کشته شدن 2 رهبر طالبان در عملیات مشترک

کابل ، افغانستان - نیروهای امنیتی ملی افغان با حمایه قوای ایتلاف یک عملیات موفقانه را علیه طالبان کلیدی در ولسوالی شیندند ولایت هرات را، راه اندازی نمودند.

کشته شدن 2 رهبر طالبان بنام های حاجی دولت خان و حاجی نصرالله خان در جریان عملیات تائید شده است. یک تعداد افراد شورشی دیگر نیز کشته شدند.

شواهد کدام تلفات یا خساره ناگهانی وجود ندارد. یک تعداد افراد اولچک شده و زندانی در وضعیت بسیار خراب از یک قرارگاه شورشیان دریافت شده و تحت مراقبت طبی قرار دارند.

کشته شدن رهبر طالبان توسط نیروهای امنیتی ملی افغان و آیساف در ولایت هملند

کابل ، افغانستان - یک تن از رهبران مشهور طالبان در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند در یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی ملی افغان و آیساف کشته شد.

ملا بسم الله آخند یک تن از رهبران ارشد طالبان و مسؤل اکمالات اسلحه و مواد منفجره تعبیه شده که باعث هلاکت افراد ملکی و نیروهای آیساف در شمال هلمند گردیده بود. بسم الله ارتباط نزدیک با رهبر طالبان ملا رحیم که برادر وی نیز در جریان این عملیات کشته شد، داشت.

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس