IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > خبر و گزارش > ادامه کشتار، زنان و امنيت!

ادامه کشتار، زنان و امنيت!

چند خبر از دفتر سخنگوی آيساف در کابل
چهار شنبه 23 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

آخرين اخباری که از دفتر سخنگوی آيساف در کابل به کابل پرس ارسال شده است:

آیساف چهار فرد ملکی را بطور تصادفی در ولایت پکتیکا به هلاکت رساند

کابل، افغانستان – یک قطعه آیساف که مصروف وظیفه محاربوی بود بطور تصادفی چهار فرد ملکی را هلاک نمود، همچنان گزارش تأئید ناشده از مرگ سه فرد ملکی دیگر نیز حاکی است. چهار فرد ملکی نیز جراحت برداشتند که اکنون تحت تداوی نیروهای آیساف قرار دارند.

حادثه شب گذشته زمانی در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا بوقوع پیوست که قطعه آیساف دو مرمی هاوان را انداخت نمود. مرمی های مذکور حدود یک کیلومتر دورتر از هدف اصابت نمودند. اندکی بعد از حادثه چهار فرد مجروح ملکی جهت تداوی به یک مرکز آیساف مراجعه نمودند و یک ماموریت انتقال طبی مجروحین جهت کمک توسط هلیکوپتر براه انداخته شد.

آیساف از وقوع این حادثه عمیقاَ متأثر میباشد، و تحقیقات برای معلوم نمودن اوضاع دقیق این واقعه اسفناک جریان دارد. معلومات بیشتر بعد از دسترسی به آن انتشار میابد.

سربازان آیساف به فامیل های افغان زنبورداری می آموزانند

کابل ، افغانستان - سربازان فرانسوی و اهالی ولسوالی گلدره ولایت کابل بتاریخ 26 سرطان سال جاری مراسم اکمال کورس زنبورداری را، که به فامیلهای نیازمند فراهم گردیده بود، تجلیل کردند.

باید گفت که این پروژه به رهبری تیم همکاری نظامی – ملکی فرانسه، همآهنگی سفارت فرانسه و نماینده گان محلی جهت فراهم آوری زمینه تولید عسل و امکانات مالی برای آنها براه انداخته شده بود.

دو هفته قبل، ملک قریه 15 فامیل را جهت اشتراک در کورس رهنمایی ده روزه، که از طرف تخنیک کاران سفارت فرانسه براه انداخته شده بود، معرفی نمود. بعد از 40 ساعت آموزش، شاگردان این کورس زمینه اساسی بدست آوردن، استخراج و فروش عسل را فراگرفتند.

باید گفت که آقای اولیور دی سیوین، قوماندان گروپ محاربوی فرانسوی و نماینده گان محلی در محفلی که شامل نمایش 60 صندوق زنبور و لوازم تولید برای فامیلها بود، اشتراک نموده بودند.

عسل تولید شده از چهار صندوق زنبور که به هر فامیل داده شده بود، سالانه در حدود 1200 دالر آمریکایی، که یک و نیم برابر اوسط معاش در یک سال است، عاید خواهد داشت.

صدها زن محروم در زابل فرصت کار کردن را حاصل نمودند

کابل ، افغانستان (٢٩ سرطان) مرکز زنان در ولايت زابل يک محل تکاپوست. بيش از ١٠٠ خانم صنوف و ورکشاپ ها ی آنرا تشکيل ميدهند. آنها توقعات بالا دارند.

با آموزش در عرصه بى سوادى ، خياطى ، قالين بافى و مرغدارى ، اين زنان ميتوانند عايد ماهانه فاميل خويش را بطورچشمگيراضافه نمايند. برای بعضى از زنان تفاوت ميان سوء تغدى و خوشبختى اطفال آنها مطرحاست.
رئيسه امور زنان در ولايت زابل مسؤل ايجاد ، اداره و استخدام کارمندان به همه کورسهاى که در مرکز زنان پيشبرده ميشود ، ميباشد. رئيسه زنان با افتخار در مورد کورسها ئی که فعلآ جريان دارد ، توضيح میداد. ولى وى خواهان انجام کارهاى بيشتر ميباشد.

رئيسه مذکور در آينده پلان دارد تا پروژهاى آموزشى زنان را به قراء توسعه دهد. رئيسه آفزود " توسعه اين پروژها زمينه آموزش را براى زنان فراهم نموده و بعدآ فاميلها برایشان پول زياد بدست خواهند آورد".
مرکز زنان در ولايت زابل يک مثال خوب امکانات موجود برای زن و مرد افغانها با رهبری قوی و انجام کار مشترک روی هدف واحد خواهد بود. باید گفت که همچو مراکز آموزشی کلید خوشبختی برای آینده افغانها میباشد.

سربازان آيساف کمين شورشيان را به شکست مواجه ساختند

کابل ، افغانستان (٢٩ سرطان) بتاريخ ٢٨ سرطان سال روان ، شورشيان يک قطار آيساف را در شمال ولايت کنرها مورد کمين قرار دادند.

شورشيان قطار را مورد حمله بمبهاى دستى و فيرهاى سلاح خفيفه قرار دادند. نيروهاى آيساف به فير متقابل پرداخته تقضاى حمايت هوايى نمودند و شورشيان را فرار دادند.

تمامى وسايط تحت پوشش قرار گرفته و هيچ پرسونل ايساف در اين حادثه کشته نشده است.

مسئولیت امنیتی در ولایت کاپیسا به نیرو ضربتی چیمیرا فرانسوی سپرده شد

کابل - افغانستان (22جولای مطابق به 1 اسد ١٣٨٧) – بتاریخ 30 سرطان، نیرو ضربتی گلادیاتر ایالت متحده امریکا مسئولیت عملیات در ولایت کاپیسا را طی مراسم تفویض صلاحیت در پایگاه مقدم عملیاتی مورالیس- فرازیر به نیرو ضربتی چیمیرا فرانسوی تسلیم نمود.

قوماندان نیروی کاری چیمیرا، دگروال فرانسوی جیکوس اراگونیس از نیرو ضربتی گلادیاتر و نیرو ضربتی جنگجویان نسبت به همکاری ایشان ظرف چند هفته گذشته با نیرو های فرانسوی مستقر در ولایت مذکور اظهار سپاس کرد.

وی گفت: " تشکر از شما، ما بدینترتیب قادر شده ایم که در شرایط خوب در منطقه مستقر شویم، بالخصوص با آگاهی درست از وضعیت. وی افزود، " انجام کمک رسانی به منطقه همیشه یک وظیفه مشکل میباشد، بالخصوص فی مابین دو ملت که با یک لسان صحبت نمی کنند و از تجهیزات یکسان استفاده نمی کنند."

کشور فرانسه کندک های پیاده ، نیرو های خاص، طیاره و کشتی ها را در حمایت از عملیات آیساف و ائتلاف در افغانستان از تاریخ 11 سپتمبر سال 2001 میلادی بدینسو، جابجا نموده است.

نیروی ضربتی چیمیرا از غند پراشوت نیروی بحری هشتم تشکیل شده است.

loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس