کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > پیشرفت در فوتبال افغانستان

پیشرفت در فوتبال افغانستان

جمعه 1 آگوست 2008, بوسيله‌ى مصدق پارسا

افغانستان کشوریست با تاریخ بسیار طولانی که همواره آماج نا خوشی های تاریخ بوده است. جنک های 23 ساله در این کشور همانند دیگر زیربنا ها به ورزش افغانستان نیز صدمه زد. اما با استقرار دولت آقای کرزی در نیم دهه اخیر تلاش ها برای رشد این زیربنای فرهنگی اجتماعی آغاز شد.

در میان رشته های فراوان ورزشی مروج در افغانستان فوتبال این کشور در وضیعت بد تری بسر می بٌٍرد.

فوتبال افغانستان در آنزمان نبود امکانات را بزرگترین چالش فراروی خود میدید. زیرا در زمان رژیم طالبان از میدان غازی که بزرگترین ورزشگاه پایتخت بود به عنوان کشتارگاه مردمان بی دفاع کار گرفته میشد. اما بیایید نگاهی بر کار های انجام شده برای فوتبال افغانستان در نیم دهه اخیر بیاندازیم.

از نکات مثبت نمیتوان گذشت با انکه در ادامه نکات دیگری هم است ولی باز هم بخاطر نکات مثبت از مسئولین متشکریم. و اما روی دیگر سکه!!

چرا در پایتخت کشور ورزشگاه استندرد وجود ندارد؟

این اولین سوالیست که ذهن هر ورزشدوست افغان را اشغال میکند. مسئولین محترم: ما از شما ورزشگاه سانتیاگو برنابئوی مادرید و یا سان سیرو میلان نمیخواهیم. ما ورزشگاهی مناسب برای حفظ آبروی کشوری با حد اقل 30 ملیون نفر نفوس می خواهیم.

چرا برای هر نتیجه زود قناعت میکنیم؟

از احیای تیم ملی تا بحال فقط ما در بازی ها یا باخته ایم یا هم به تساوی رسیده ایم. و اگر برده ایم هم تعدادش محدود است. اما بعد از هر باخت یا مساوی مسئولین میگویند با توجه به امکانات کم ما خوب است. آیا میخواهید دست روی دست گذاشته و همین جملات را تکرار کنید. یا برنامه ای برای پیشرفت هم دارید؟!

تاکی نیاز به زمان فرصت دارید؟

هنوز نیاز به زمان داریم.جمله ی که نتنها مسئولین ورزش استفاده میکنند بلکه در دولت رئیس جمهور کرزی ضرب المثل است. اما بحث ما روی مسئولین ورزش است. مسئولین گرامی: در هر مصاحبه میگوئید نیاز به زمان داریم. اما این زمان کی فرا میرسد والله و اعلم! ما 6 سال راپشت سر گذراندیم. در این زمان چی کردید که در زمان دیگر بکنید؟!

شاید در ذهن تان از من متشکر باشید زیرا بسیاری از موارد دیگر است گه نگفته ام شاید خودم نمیخواهم ابراز کنم. زیرا میدانم که همین مطالب هم از ظرفیت گوشهای تان بیشتر است. اما از شما خواهش میکنم زمان را از دست ندهید وکمی به فکر فوتبال این سرزمین باشید.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > پیشرفت در فوتبال افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.