صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > روایت لاله کوهی؛ عصری با زهرا حسین‌زاده

روایت لاله کوهی؛ عصری با زهرا حسین‌زاده

chendavol
پنج شنبه 19 جون 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: «روایت لاله کوهی»، نام برنامه‌ای ادبی است که خانه ادبیات افغانستان با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، پنج‌شنبه ۲۹ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳ در تهران برگزار می‌کند.

«روایت لاله کوهی»، ویژه‌‌برنامه‌ای است که در آن، محمدسرور رجایی، شاعر، روزنامه‌نگار و معاون خانه ادبیات افغانستان؛ شوکت‌علی محمدی، شاعر و نویسنده و زهرا زاهدی، شاعر درباره تلاش‌های ادبی زهرا حسین‌زاده، شاعر معاصر کشور سخن می‌گویند.

زهرا حسین‌زاده در ۲۱ بهمن (دلو) ۱۳۵۸ در شهرستان لعل و سرجنگل از توابع استان غور به دنیا آمد و از آغاز مهاجرت تا کنون در مشهد سکونت دارد. این دانش‌آموخته کارشناسی ارشد فلسفه و کلام از اواخر دهه ۱۳۷۰ به دنیای ادبیات گام نهاد و تا کنون دو گزیده شعر «نامه‌ای از لاله کوهی» و «پلنگ در پرانتز» از او منتشر شده است. گزیده شعر «دو پاره شمایل بر پوست گوزن» نیز از این بانوی غزل‌سرا آماده انتشار است.

 

حسین‌زاده در مؤسسه «دُرّ دَری» در مشهد فعالیت می‌کند و عضو هیئت تحریریه خط سوم است. به جز آن، در مجله‌های حکایت و المصطفی عضویت دارد. پیش‌تر از آن، در دوره‌ای نیز مسئولیت انجمن شاعران و نویسندگان جوان را در دفتر هنر و ادبیات مقاومت افغانستان بر عهده داشته است. این شاعر در چندین دوره جشن‌واره ادبی قند پارسی، جشن‌واره شب‌های شهریور، جایزه صلح سیمرغ، جشن‌واره بین‌المللی فرهنگی ـ تبلیغی طوبی، جشن‌واره شعر رضوی و جشن‌واره شعر عاشورایی، رتبه‌هایی به دست آورده است. حسین‌زاده به جز فعالیت ادبی، مدرّس زبان و ادبیات فارسی، ادبیات عرب، دین و زندگی، منطق، مکتب‌های ادبی و تاریخ ادیان در حوزه‌های علمیه و مدارس خودگردان مهاجران است.

در نشست بررسی فعالیت‌های ادبی حسین‌زاده، افزون بر برپایی کارگاه شعر و شعرخوانی که روند عادی نشست‌های هفتگی خانه است، خود شاعر نیز شعر خواهد خواند. این برنامه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ پنج‌شنبه ۲۹ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳در تالار اندیشه ۲ حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، تقاطع حافظ برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/po...

آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس