کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > سه‌گانه گوسپندی

سه‌گانه گوسپندی

چهار شنبه 25 ژوئن 2014, بوسيله‌ى chendavol

یک ـ دعوایی که چند ماهی است سر لحاف ملا راه افتاده و تقدیر منحوسی که بر پیشانی این سرزمین نوشته شده است که باید مِلک طِلق بعضی‌ها باشد، با هیچ ترفندی، پایان یافتنی و برطرف شدنی نیست. گویا به گفته حافظ، گلیم بخت و پرچم این قوم را که با «سیاه» بافته‌اند، نمی‌توان سفید کرد.

دو ـ خیمه‌شب‌بازی مضحکی که فعلا رقیبان نیکتایی‌پوش در «دُم‌وکراسی‌خانه» افغانستان روی پرده برده‌اند، در کنار مظلوم‌نمایی ماهرانه حامد جان کرزی و قدرت حاکم، گاه تهوع‌آورتر از درام‌های بی‌ سروته بالیوودی، هالیوودی و خالیوودی است. شاید بهتر باشد سازمان ملل متحد و دیگر کشورهای جهان که ممکن است نیت خیری هم داشته باشند، از سر این سرزمین دست بردارند و سر خویش گیرند؛ چون این کار به هیچ صراطی مستقیم نمی‌‌افتد. 

سه ـ بعضی از منورالفکرهایی که به نفع یکی از دو طرف انتخابات وارد صحنه شده‌اند، در توجیه هر رقم بی‌نزاکتی و بداخلاقی آدم‌های دار و دسته خود و مطهرسازی آنان دست بالا را دارند. هیچ کدام از سردمداران و بسیاری از اطرافیان دو تیم انتخاباتی در مدیریت مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی زیردستشان در طول این یک دهه سابقه درخشانی از پاک‌دستی ندارند. از جنایت و خون‌ریزی‌ خود و معاونان و مدیران تیمشان هم در دوره جنگ‌های داخلی نمی‌توان گذشت. با این حال، آدم درمی‌ماند کسی که بر رفتارهای امرخیل‌ها و هم‌پالکی‌هایش نقد جانانه می‌نویسد، چگونه از دم خروس خونینی که از زیر عبای خودشان بیرون زده، غافل است؟ هم‌چنین کسی که امرخیل‌ها را تطهیر می‌کند، چگونه روی نگاه کردن به مردم دارد؟ ما را به رخت و چوب شبـانی فریفته‌اند این گرگ‌ها که سال‌هاست با گله آشنـایند.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-27...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > سه‌گانه گوسپندی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.