در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > توطـــئه ای بنـــام تقلـــب

توطـــئه ای بنـــام تقلـــب

شـــخصیکه بنـــام امـــر خیـــل توســـط جـــنرال ظـــاهـــر دســـتگیر شـــده بود یک آدم جعـــلی بود !
شمس الحق حقانی
يكشنبه 29 جون 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

یاد آن روز گاران بخیر که زندگی خیلی ساده و بی جنجال بود و تقلبکار به شیر فروش سر کوچه گفته می شد که در ظرف شیرش یک گیلاس آب مخلوط می کرد و یا به شاعری که یک مصرع از شاعر دیگری در شعرش علاوه می کرد اما امروز که زندگی در هر عرصه ای مغلق و پیچیده شده تقلب هم به رشته های علمی و هنری خاصی تبدیل شده که تخصص در هر رشته ای به یک عمر تحصیل و تجربه نیاز مند است.

در کنار تقلب سیاسی که جلالتماب کرزی در آن تخصص فنی دارند و از دانشگاه های نامدار پاکستان درین رشته مدارک معتبر علمی به دست آورده اند و در دوران زمامداری شان ازین داشته های علمی استفاده شایان برده اند رشته دیگری تقلب به تقلب کمپیوتری یا تقلب انترنتی مشهور است که متخصصین این رشته بطور مثال با استفاده از فنون فوتوشاپ به یک چشم بهم زدن مردی را به زن یا بر عکس در صورت نیاز زنی را به مرد یا پیری را به جوان و یا حتی متحجری را به متفکر تبدیل می کنند.

اما از آنجایکه فرهنگ جعلکاری و تقلب در افغانستان از پیشینه تاریخی عمیقی برخوردار است لهذا حالا در ساحه تقلب کمپیوتری و انترنتی نیز با وجود فقدان تجربه فراوان درین ساحات شاهد ابداعات محیرالعقولی درین باب می باشیم.
ما همه شاهد گزارش مبنی بر دستگیری محترم ضیا الحق امر خیل رئیس دار الانشای کمیسیون مستقل انتخابات توط جنرال ظاهر در هنگام انتقال غیر قانونی اوراق رای دهی به سمت سروبی بودیم و همه به او لعنت فرستاده و وی را خاین ملی نامیدیم اما فردای همان روز از طریق مطبوعات کشور مطلع گشتیم که فرد دستگیر شده یک آدم جعلی بوده که توسط دشمنان وحدت ملی و حاکمیت قانون به کمک استخبارات منطقه برای بد نام کردن محترم امر خیل جعل شده و به چنین عمل ننگین و خاینانه گمارده شده بود.

محترم ضیا الحق امر خیل در همان روز و همان ساعت که آن آدمک جعلی بنام او توسط جنرال ظاهر که شدیداً مبتلا به ضعف باصره است دستگیر شد با جمع دوستان منجمله اسمعیل یون و جنرال طاقت در مسجد ملا تره خیل به نماز ایستاده و برای خوشبختی و سعادت ملت افغان دست دعا بسوی پروردگار عالم بلند کرده بودند.
ایشان با وجود این توطئه نامردانه و اتهامات بی اساس و شرمبار دشمنان وحدت ملی جهت جلوگیری از خدشه دار شدن نام و حیثیت پروسه انتخابات از سمت شان کنار رفته و با این ایثار و فداکاری بزرگ لقب ملی اتل را از طرف ملت قهرمان پرور افغان کمایی کردند.

زه یم امــــــــر خــــــــیل په دی نری لمــا اتل نشــته
په هــند و ســند و په کــندهــار و په هــلمند نشــته
بل په کابل نشــته او په زابل نشــته
لمــا اتل نشــته

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • سوال اول كميسيون تقلب: منبع ثبت اسناد كجا است؟
  جواب: معلوم است كه از كمپيوتر هاي شركت هاي مخابراتي گرفته شده كه در حالت عادي تا 15 روز ميتواند در كمپيوتر ها بماند، ميباشد اينرا كه اصطلاحا خر هم ميداند.
  سول دوم كميسيون تقلب: ايا منبع قانوني بوده يا غير قانوني؟
  جواب: ني تنها كاري كه شما انجام داده ايد، قانوني است وبس.
  سوال سوم كميسيون: منبعي كه اسناد ره ثبت كرده مجوز قانوني داشته يا نداشته
  جواب: شما چطور وقتي كه تقلب ميكرديد مجوز قانوني داشتيد يانه؟
  سول چهارم: كدام زمان اين سند تهيه شده
  جواب: زمان پلان گزاري اجراي تقلب زمان تهيه سند ميباشد.

 • امر خیل یا غول است یا غولتر!

 • بعد از اعلام نتيجه اوليه برنده تقلبي انتخابات كه اقاي اشرف غني احمد زي ميباشد و ذريعه كميسيون تقلب در روز چهار شنبه اعلام ميگردد، تيم داكتر صاحب عبدالله عبدالله بعد از آن ميبايد درب كميسيون را (حتي اگر راي 6 ولايت به طرز نيرنگ گونه داخل محاسبات نگرديده باشد) بسته و تمامي راي ها را تا زمان بوجود آمدن اداره سالم حق خواه، قرنطين نمايد، كابينه و واليان خود را اعلام دارد، ارگ رياست جمهوري را محاصره نموده از كرزي بخواهد مشكل خود ايجاد كرده را حل نمايد در غير آن مسوليت هر نوع حادثه بدوش او خواهد بود. تا اينكه با مداخلات بين المللي مشكل حل گردد.

 • رییس جمهور مردم داکتر عبدالله است، رییس جمهور تقلبی امر خیلی، اشرف غنی است.

 • اين چك مجدد 1930 محل به دليل ظاهري تفتيش نمودن و تاخير بخاطر شفافيت، هم يك نيرنگ ديگر كرزي ييست كه در مرحله ابتدايي اعلام، راي هاي اين 1930 محل لحاظ يا در نظر گرفته نخواهد شد كه در نتيجه در مرحله ابتدايي داكتر عبدالله را پيشتاز اعلام خواهند نمود تا مگر در مرحله نهايي با در نظر گرفتن راي هاي 1930 محل، بتوانند داكتر اشرف غني را برنده اعلام دارند. پس تيم داكتر عبدالله نبايد فريب بخورد و نتيجه ابتدايي را هر چند به نفع خودشان هم باشد، ميبايد نپذيرند.

  چي خوب است اگر داكتر اشرف غني براي صلاح ملت و فروكش نمودن خشم تيم داكتر عبدالله ناشي از تقلبات دوره 5 سال قبل، مقام معاونيت را بجاي انجنير محمد خان كه يك پشتون است قبول نموده و هزاره ها هم يك معاون (آقاي محقق يا آقاي سرور دانش) در حكومت آينده داشته باشند، از جنرال دوستم هم خواسته شود بدليل پر شدن مقام هاي معاونيت رياست جمهوري، يك مقام ديگري را عهده دار گردد تا بحران مملكت داخل فاز خطرناك خود نگردد.
  با احترام

 • میرحسین تلاش
  کسانیکه خیانت را در افغانستان مرتکب شوند پناه گاه آنها انگلیس است. آقای چکری با بردن پول های افغانستان در لندن پناهنده شد این بار امر خیل به انگلیس پناه برده است. کشور که خونش در رگ های این افراد جریان دارد. عربستان، نفت خود را برای نابود ساختن اسلام در خدمت انگلیس، اسرائیل و امریکا قرار داده ا تأسف آور است. دعوت داودزی و امثل این افراد، دعوت اشرف غنی در سعودی برای رسیدن به قدرت از همه قبل پرسش بر انگیز است؟ رشد سلفیت و وهابیت برای ایجاد جنگ مذهبی توسلط عربستان در افغانستان تأسف است. اهداف مشترک کشورهای انگلستان، امریکا، اسرائیل، عربستان و پاکستان در برابر کشور های اسلامی؛ تربیه، رشد و حمایت تروریستان برای فروپاشی نظام های سیاسی اسلام تأمل است.

 • 5 جولای, 11:29

  امر خيل صاحب آمد و گفت كه صدا از او نيست، حالا از ما ميخواهد به حرفش باور نماييم. خدا خيرش دهد، ما به اين سادگي خود باورش كرديم. خود را خر خيال كرده

 • بعد از اعلام نتيجه اوليه برنده تقلبي انتخابات كه اقاي اشرف غني احمد زي ميباشد (كودتاي نرم) و ذريعه كميسيون تقلب (يك ضلع تقلب) در روز چهار شنبه اعلام ميگردد، تيم داكتر صاحب عبدالله عبدالله بعد از آن ميبايد درب كميسيون را (حتي اگر راي 6 ولايت به طرز نيرنگ گونه داخل محاسبات نگرديده باشد) بسته و تمامي راي ها را تا زمان بوجود آمدن اداره سالم حق خواه، قرنطين نمايد، كابينه و واليان خود را اعلام دارد، ارگ رياست جمهوري را محاصره نموده از كرزي بخواهد مشكل خود ايجاد كرده را حل نمايد در غير آن مسوليت هر نوع حادثه بدوش او خواهد بود. تا اينكه با مداخلات بين المللي مشكل حل گردد. يعني با زور گويان كودتاچي از راه زور حرف بزند تا بدانند كودتاي نرم يعني چي.

جستجو در کابل پرس