کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > اهالی فوتبال محرومترين طبقه ورزشی افغانستان

اهالی فوتبال محرومترين طبقه ورزشی افغانستان

دو شنبه 4 آگوست 2008, بوسيله‌ى مصدق پارسا

ورزش نه تنها ضامن سلامت بدن بلکه ضامن سلامت محیط و اجتماع نیز مي باشد. كه در آن ميان فوتبال را سلطان ورزشها گفته اند زيرا از علاقمندان بيشماري برخوردار است و طبق آمار از هر 5 نفر در دنيا يك نفر علاقمند به فوتبال است. علاقمندان این ورزش در افغانستان نیز كم نیستند.

اما متاسفانه نبود امکانات لازم این ورزش در کشور يا باعث بازماندن جوانان مشتاق از اجرای اين بازي زيبا ميشود يا باعث بروز امراض مختلف كه ناشي از وجود خاك در ميادين فوتبال افغانستان است. در حاليكه در سال قبل مقدار زيادي از بودجه کمیته ملي المپيك افغانستان بدون مصرف ماند و واپس به مراجع تمويل کننده يا دونر فرستاده شد. در اين ميان سوالی به ميان مي آید كه:

عامل اصلی نبود امکانات مناسب براي بازي فوتبال در کشور چیست؟

در جواب به اين سوال ميتوان به عدم توجه مسئولین بلند پايه ورزش افغانستان اشاره كرد كه اندك توجه اي به ورزش کشور بخصوص فوتبال ندارند.بزرگترین مشکل فوتبال افغانستان نبود ميادين ورزشی مجهز است. حتی در افغانستان يك ورزشگاه استاندارد وجود ندارد. كه اضراري چون بازماندن از سهمیه جام باشگاههاي آسیا و بازماندن از برگزاری ديدار هاي برگشت در افغانستان ( مثل بازي با ویتنام در مقدماتی جام باشگاههاي آسیا 2007) را به همراه دارد. از جانب دیگر چون رسانه را در فوتبال يار دوازده ام گویند نقش رسانه هاي همگانی کشور را در بهبود سطح فوتبال افغانستان ميتوان کمرنگ خواند.

اما براي حل اين مشکلات باید از نظریات مسئولین فوتبال کشور هاي پیشرفته دنيا استفاده كرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > اهالی فوتبال محرومترين طبقه ورزشی افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ €به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ

    آنلاين بنگريد : 1

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.