صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > "دولت وحدت ملی" ازنگاه دوتیم رقیب

"دولت وحدت ملی" ازنگاه دوتیم رقیب

mosafeer
چهار شنبه 16 جولای 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

دولت "وحدت ملی" ازنگاه دوتیم :

چند روزی است که " دولت وحدت ملی " سرزبان ها افتاده است . ازآنجا که تعریف " دولت وحدت ملی " برای خیلی ازمردم نامفهوم مانده است ، خبرنگارمستقل ما برای روشن شدن مفهوم "دولت وحدت ملی" وتفاوت آن با "دولت ائتلافی" میزگردی با سخنگویان دوتیم انتخاباتی تشکیل داده است که توجه شمارا به بخشی ازآن جلب میکنیم: (گفتنی است که قسمت های شنیع وگفتمان های غیراخلاقی که درجریان مصاحبه پیش آمده است جهت احترام به شعورملی حذف شده است ) 

خبرنگار : "دولت وحدت ملی" ازنظرتیم شما یعنی چی :

سخنگوه تیم چورناول وتصادم : دولت وحدت ملی یعنی اینکه دولت شرکت سهامی نیست، بلکه دربدنه ی دولت ، هرکس به اندازه ی زور و بازوی شان درقدرت سهم داده می شود .این به این معنی نیست که یک عده دیگه را ما شریک قدرت کنیم ، بلکه این به این معنی است که به آنها ما به اندازه ی رضایت شان سهم میدهیم، این به معنی تقسیم قدرت یا دولت ائتلافی نیست .

خبرنگار: میشه مثال بزنین؟

سخنگوه تیم چورناول وتصادم : مثلا اگه قرارشد کابل بانک را بزنیم، سهم ما مشخص است که کلگی ش مال ما است چون باراصلی به دوش ما بوده ، وسهم آنها نیزمشخص است درحدی که دیگه اعتراض نکنند به خیابان نبرایند شعارندهند ازما سهم میگیرند . 

خبرنگار : ازنظرشما به عنوان سخنگوه تیم رقیب "دولت وحدت ملی" یعنی چی ؟

سخنگوه تیم اعتراضات وجمعگرایی : دولت وحدت ملی یعنی اینکه همه چیز فیفتی فیفتی باشد . تیم پیروزباید درچیدمان دولت ، قدرت را طوری تقسیم کند که جریان سیاسی شکست خورده احساس شکست نکند .چون ما هم به هرحال تعهد کرده ایم اگربا خون مان شده ازتک تک آرای ملت دفاع میکنیم . مثلا اگردولت آمد کابل بانک رازد سهم ما ازاین عملیات با سهم آنها برابرباشه . هرچی برداشت کردیم فیفتی فیفتی . این با حکومت ائتلافی فرق می کند درحکومت ائتلافی ما ارگان های دولت را تقسیم میکنیم ولی در"دولت وحدت ملی" دوتیم درخورد و برد دولتی سهم مساوی دارند .


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-799.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس