کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کشتار مردم هزاره توسط گروه پشتونیستی طالبان همچنان ادامه دارد

کشتار مردم هزاره توسط گروه پشتونیستی طالبان همچنان ادامه دارد

زندگی با گروه های تروریستی و قبایلی که در درون خود طالب و مواد مخدر می پروراند ناممکن شده است

جمعه 25 جولای 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: گروه مسلح قومی طالبان که از چندی پیش تحرکات خود را در ولایت غور افزایش داده در تازه ترین مورد از جنایات خود 14 تن از مسافران هزاره را پس از شکنجه بصورت وحشیانه به قتل رساندند. منابع محلی می گویند طالبان مسافران را بر اساس هویت قومی آنان جدا کرده و سپس دستان مسافران هزاره را بسته، آنان را شکنجه کرده و به قتل رساندند.
چندی پیش نیز در ولایت ارزگان، طالبان 17 تن از جوانان هزاره را در همکاری با مقامات محلی به قتل رساندند. پیش از آن نیز در طول رژيم قبیله ای طالبانی کرزی، طالبان صد ها تن از مردم هزاره را در نقاط مختلف از پای درآورده اند. همین اکنون نیز این گروه راه ها را در مناطق مختلف بر مردم هزاره بسته و اقدام به چپاول اموال قربانیان و کشتن آنان می کند.

این گروه پشتونیستی در دو دهه جنگ خونینی را علیه گروه های مردمی غیر پشتون بويژه هزاره براه انداخته است. سیاست اصلی این گروه تاجیک به تاجیکستان، اوزبیک به اوزبیکستان و هزاره به گورستان می باشد. برای نمونه در آگوست سال 1998 میلادی، این گروه مسلح قومی بیش از هشت هزار تن از مردم هزاره را در جریان یک هفته در شهر مزار شریف به قتل رساند.

 • دور جدیدی از گروگان گیری مسافران و حملات خونین توسط طالبان و کوچی ها در غزنی و میدان
  • IP Plans: Best Cloud Web Hosting

   Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

   Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
   Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
   Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
   Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


   66 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

   پذيرش > خبر و گزارش > کشتار مردم هزاره توسط گروه پشتونیستی طالبان همچنان ادامه دارد

   آگهی در کابل پرس

   loading...

   پيام‌ها

   • این تصاویر دلخراش هموطنان بیگناه ما که به جرم هزاره بودن به قتل رسیدن را به سرور دانش, دوستم و ضیامسعود و دیگر احمق های هرازهء تاجک و ازبک که خایه مالی فاشسیت خر احمدزی را میکندد نشان بدهید.
    بیاد داشته باشید! روزتان از این هم بدتر میشود...

    تا احمق در جهان باشد, مفلس در نمی ماند!
    کابل پرس و چند هزاره احمق دیگر تا به امروز از حادثه افشار پیراهن یوسف درست کرده همیشه به حیث حربه خطرناک برای دامن زدن اختلافات بین تاجک ها و هزاره ها استفاده میکنند به ویژه موقع انتخابات.این حقیقت از هیچکس پوشیده که در جنگ های تنظیمی همه طرفهای درگیر مسوول بودند. باید همه گی شان را بدون استثنا محاکمه کرد... همه جنایات کاران جنگی محکمه شوند!

    خود کرده ره نه درد است و نه درمان!
    تا به امروز چندین بار حادثه مشابه افشار از طرف کوچیها در هزاره جات تکرار شده, چندین بار انسان های بیگناه بجرم هزاره بودن از طرف طالبان به قتل رسیده اند مگر حادثه افشار همیشه از روی خصومت های تنظیمی رنگ و بوی خاص به خود گرفته, به ویژه وفتی که صحبت از ائتلاف هزاره ها و تاجک ها به میان میاید.

    تاجک ها, هزاره ها و ازبک ها!
    سر عقل بیاید و اگر نه روز و حال تان از این بدتر خواهد شد....

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.